עמוד הבית » כללי » איך בוחרים שלטים לבית כנסת
בחירת שלטים לבית כנסת

איך בוחרים שלטים לבית כנסת

איך בוחרים שלטים לבית כנסת
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בתי כנסת נבדלים זה מזה בגודלם, בעדה אותה הם משרתים, בציבור המתפללים ובשילוט הנמצא בתוך בית הכנסת ובתחומו. שלטים לבית כנסת יכולים להיות גם אמצעי לקישוט ופיאור בית התפילה, גם  דרך לעזור לאורחים למצוא את בית הכנסת, ולבאי בית הכנסת למצוא את דרכם במתחם, וגם אפשרות לציין זכרם של מי שהלכו לעולמם. מעוניינים לבחור שלט לבית הכנסת, ומתלבטים כיצד לעשות זאת בדרך הטובה ביותר? לפניכם מדריך מקוצר שפעולה על פיו תעזור לכם בתהליך בחירת השלט המתאים ביותר לבית הכנסת שלכם.

 

איך בוחרים שלטים לבית הכנסת בארבעה שלבים

 

תיאור תמציתי וברור של ארבעה שלבים שידריך אתכם איך בוחרים שלטים לבית הכנסת.

 

שלב ראשון: קביעת גורם שיבחר את השלטים

 

שילוט בית הכנסת משרת את כל באי בית הכנסת, דתיים וחילוניים, מבקרים קבועים ואורחים זמניים כאחד, לכן עליו להיות נאה, מזמין ומאיר פנים. בנוסף לכך, על השילוט להיות ברוח המקום ולא לפגוע בקדושת בית הכנסת ובאורחות חייהם של הפוקדים אותו. בית הכנסת משמש קהילה שלמה, ועל כן, הגורם הבוחר את השלטים חייב להיות מוסכם ומקובל על בני הקהילה, כך שיידע לקלוע לטעמם, שלא חלילה יפגע השילוט החדש ברגשותיהם, ושמירב האנשים יזכו ליהנות ממנו. בשלב זה, אם מדובר בשיפוץ בית כנסת קיים, או בבית כנסת חדש, יש למנות גורם שמקובל על קהילת המקום, שיהיה אחראי על בחירת שלטים לבית הכנסת. אם מדובר בתרומה, רצוי שיהיה תהליך מקדים של התאמת השילוט לצורכי הקהילה.

 

שלב שני: תקציב

 

שלטים לבית כנסת מגיעים במגוון צורות, סגנונות, חומרי גלם  ועלויות. בשלב השני יש לקבוע את התקציב המיועד לשילוט. חשוב לקבוע את מסגרת התקציב מלכתחילה, וכך כשניגשים ליצרני שילוט מבקשים מראש לראות את הפתרונות האפשריים במסגרת ההגבלות התקציביות עליהן החלטתם.

 

שלב שלישי: צרכים וקונספט

 

לכל קהילה יש את האופי המיוחד שלה, ולכל בית כנסת צרכי שילוט אחרים, על פי אורח החיים של הקהילה במקום. בשלב השלישי יש לאמוד את צרכי השילוט, האם נחוץ שילוט חוץ, שילוט פנים או שילוט משולב, האם אתם מעוניינים בשלטי ברכות ותפילות, שלטי הנצחה, שילוט מודיעין דיגיטלי, וכן הלאה. לאחר בחינת הצרכים יש לגבש את הקונספט הכללי של השילוט המבוקש.

 

בחירת יצרן ומתקין

 

בשלב הרביעי יש למצוא יצרן ומתקין שלטים לבית כנסת שיוכל לייצר עבורכם את השלטים הנחוצים במסגרת התקציב הנתון. זהו שלב של משא ומתן, של פשרות והתאמות, שבסופו ייוצרו ויותקנו השלטים החדשים בבית הכנסת.

 

טיפים ואזהרות

 

  • בקשו כמה הצעות מחיר והשוו ביניהן. כשאתם משווים שימו לב לחומרי הגלם ולאחריות היצרן.
  • העדיפו יצרני שלטים שרואים בהתקנת השלט חלק אינטגראלי מהשירות.
  • בקשו המלצות וחפשו ביקורות גולשים על יצרן השלטים.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

שקעים לבית | שקע לבית

איך בוחרים שקעים לבית

איך בוחרים שקעים לביתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 בחירה של שקעים ומתגים רגע לפני השיפוץ נמצאים …

איך בוחרים שמן אמבט לתינוק

איך בוחרים שמן אמבט לתינוק

איך בוחרים שמן אמבט לתינוקהמדריך עזר? פרגנו 🙂 שמן אמבט לתינוקות- כך תבחרו נכון נולד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *