עמוד הבית » כללי » איך בוחרים קואצ'ר
בחירת קואצ'ר

איך בוחרים קואצ'ר

איך בוחרים קואצ'ר
המדריך עזר? פרגנו 🙂

יש לכם חלומות ושאיפות שאינכם מצליחים לממש, מערכות יחסים שאינן זורמות בהרמוניה, ובאופן כללי חשים שאתים רוצים לפרוץ מחסומים ולסלול לעצמכם נתיבים חדשים ומתגמלים בחייכם, אך משהו מונע מכם לעשות זאת? אימון אישי – קואוצ'ינג הוא דרך יעילה לעזור לעצמכם להשיג את יעדיכם. בשוק מסתובבים מאמנים אישיים רבים, ובכדי שתוכלו לבחור את המאמן המתאים אנו מגישים לכם בזאת מדריך לבחירת מאמן אישי.

 

איך בוחרים קואוצ'ר בארבעה שלבים

 

תיאור פשוט וקל ליישום של ארבעה שלבים בדרך לבחירת קואוצ'ר שיעביר לכם אימון אישי.

 

שלב ראשון: מיפוי אפשרויות

 

קיימות שיטות אימון שונות. הבסיס הדומה בכל השיטות הוא שהמאומן קובע את מטרת האימון, שהאימון מוגדר בזמן, זאת אומרת שמספר הפגישות קבוע מראש, שניתן לאמוד את התקדמותו של המאומן, ושעל המאומן לבצע עבודה בכדי להשיג את מטרתו. מטרת האימון היא העצמה אישית של המאומן והענקת כלים שיסיעו לו להשיג את מטרותיו. הדרכים להגיע אל המטרה, והכלים בהם משתמש המאמן משתנים בהתאם לשיטת האימון ולהכשרתו של המאמן. בדקו את שיטות האימון השונות הקיימות, וסיירו באתרים של מאמנים שונים. בחנו איזו מן השיטות מתאימה לצרכים ולהשקפת העולם שלכם, ואילו מאמנים נראים לכם מתאימים עבורכם.

 

שלב שני: הגדרת מטרה

 

מקדו את נושא האימון שלכם על ידי בירור מעמיק ביניכם לבין עצמכם. חפשו את הנושא שעליו הייתם רוצים לעבוד, את המקום בחייכם שאתם מרגישים שהוא תקוע והייתם רוצים לעבוד עליו ולאפשר לעצמכם שינוי, התפתחות וצמיחה.

 

שלב שלישי: רשימת מועמדים

 

חפשו מאמנים שעובדים בשיטת האימון המתאימה לכם. העדיפו מאמנים בעלי ניסיון בעבודה על נושאים דומים למטרה שלכם, וכמו כן תנו עדיפות למאמנים בעלי השכלה טיפולית רחבה. ככל שהמאמן בעל הכשרה טיפולית מגוונת ומעמיקה יותר, כך יהיו בידיו כלים רבים יותר לסייע לכם. בחרו לא יותר משלושה מאמנים שנראים לכם המתאימים ביותר.

 

שלב רביעי: אינטראקציה אישית ובחירה

 

כעת היפגשו עם המאמנים שברשימת המועמדים שלכם. בחרו במאמן מנוסה, שנוסך בכם תחושות של אמון וביטחון, שאתם חשים שיש לו ידע עשיר וניסיון מספיק בכדי לעזור לכם, ושדמותו ואורח חייו מעוררים בכם השראה. חשוב לקבוע מסגרת זמן לאימון, וכן חשוב שהאימון יתבצע במקום נגיש וזמין עבורכם. שימו לב לאינטראקציה האישית ביניכם ובין המאמן. בחרו במאמן שמצד אחד התקשורת איתו נעימה וזורמת והוא ידידותי ורגיש, ומצד שני הוא מקצועי וסמכותי מספיק, כך שיוכל לקדם ולכוון אתכם ליעדכם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • בשוק קיימים הרבה מאמנים לכאורה, שהכשרתם אינם מעמיקה מספיק. כדי להימנע מבחירה לא טובה, בקשו לראות תעודות הסמכה ממוסדות נחשבים.
  • העדיפו מאמנים מנוסים. אימון לא מקצועי על ידי מאמן לא מנוסה לא יועיל לכם.
  • כדי שאימון אישי יהיה יעיל, עליו להיות תחום בזמן ולספק כלים למדידת התקדמותכם. אימון שמספר הפגישות בו אינו מוגבל, ושאינו מספק אמצעים לאומדן התקדמותכם לא יעשה את העבודה.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

שקעים לבית | שקע לבית

איך בוחרים שקעים לבית

איך בוחרים שקעים לביתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 בחירה של שקעים ומתגים רגע לפני השיפוץ נמצאים …

איך בוחרים שמן אמבט לתינוק

איך בוחרים שמן אמבט לתינוק

איך בוחרים שמן אמבט לתינוקהמדריך עזר? פרגנו 🙂 שמן אמבט לתינוקות- כך תבחרו נכון נולד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *