איך מבצעים השכרת רכב בישראל?

מפתחות לקטנוע
איך מבצעים השכרת רכב בישראל?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

השכרת רכב חייבת לכלול את התחשבותנו במספר מרכיבים, בכדי שלא נצא מאוכזבים מהסיפור, אך לא רק. השכרת רכבים מושכלת, היא השכרה שתחסוך לנו גם בעלויות שונות שהולכות בד בבד עם סוג הרכב, נפח מנועו, סוג המנוע ועוד.

השכרת רכב מהווה מענה מדויק ביותר עבור לא מעט אנשים, שאינם זקוקים לרכב פרטי, ומסתפקים בנסיעה על רכבים מושכרים ובהתאם לצורכיהם. כאשר אנחנו ניגשים אל חברות השכרת רכבים, אחד הדברים הראשונים שכדאי לנו להתמקד בו, הוא נושא הנראות החיצונית של הרכב ומצב הפח. כלומר, במידה ואנו עדים לעיקומים בפח, לשריטות ולשקעים, יש כמובן ליידע את נציג חברת ההשכרה, כדאי לצלם במכשיר הטלפון, ולהיות סמוכים ובטוחים שאתם מכוסים מכל כיוון.

שלב ראשון בהשכרה  – מוודאים את המפרט הטכני

אם עשינו סיבוב מסביב לרכב ומצאנו אותו לשביעות רצוננו, הרי שהשלב הבא הוא בדיקה של פנים הרכב (וודאו שאין חורים בריפוד שנגרמים כתוצאה מעישון סיגריות ברכב, חלקי פלסטיק שבורים ועוד), ואם אפשר אז גם כדאי לעשות נסיעת מבחן קצרה עם נציג החברה. במהלך הנסיעה הקצרה שתבקשו לבצע, תוכלו לבדוק אם הרכב משמיע רעשים (במידה וכן, הואילו ליידע את החברה בכדי שלא יחייבו אתכם בתיקון עתידי), אם הרכב נוח עבורכם ובאופן כללי, את התאמת הרכב לצרכיכם.

מעבר לנושא החיצוניות ופנימיותו, מומלץ מאוד לוודא שאתם שוכרים רכב שיתאים לכם בבחינת תצרוכת הדלת שלו. אם אתם זקוקים לשכירת רכב עבור צרכים עירוניים, הרי שמומלץ לבחור ברכבי מיני או סופר מיני שיהיו חסכוניים, זריזים ומותאמים למציאת חניות זריזה בתוך ערים עמוסות. אגב, אם אתם בעיר בעיקר מומלץ לבחור ברכב בעל גיר אוטומטי.

שלב שני – בדיקת קילומטראז' ובדיקת ביטוח

שימו לב, אלו פרטים חשובים, היות שאנשים לפעמים שוכרים רכבים, אך לא דואגים לבדוק את נושא ביטוח הרכב השכור. במקרים מסוימים, הרכבים אינם מבוטחים, כך שאם אתם רוצים להיות שקטים ומכוסים מכל כיוון, בדקו האם אתם צריכים להוסיף תשלום על ביטוח הרכב או לא.

כששוכרים רכב בישראל וגם בחו"ל, כדאי לשאול את חברת ההשכרה אם קיימת הגבלת קילומטראז' או לא. אם קיימת הגבלת נסיעה כזו, בדקו האם יש באפשרותכם להוסיף תשלום ולהסיר את המגבלה הנ"ל. נוסף על כך, חשוב גם לבדוק היכן ניתן להחזיר את הרכב השכור. במידה ואתם בוחרים בחברת השכרת רכבים שמחזיקה בסניפים מרובים הפזורים בארץ, תוכלו ליהנות מהפריבילגיה של החזרת הרכב בעיר שונה, מאשר זו שבה הרכב הושכר.

שלב שלישי – תוספות ותשלומים נוספים

במידה ואתם זקוקים לאלמנטים המורכבים בנפרד ברכב (כמו למשל: בוסטר לתינוק), קחו בחשבון שחברות ההשכרה גובות על כך תוספת תשלום בדרך כלל, ואם אתם מבין האנשים שלא משתמשים בWAZE- וצריכים GPS מובנה, כמובן שהעלות על כך היא בנפרד גם כן. מעבר לכך, אם אתם תרים אחר השכרת רכבים יוקרתיים או ג'יפים מסיביים, יש לזכור שלא כל חברות השכרת הרכבים מחזיקות ברשותן את הרכבים מהסוגים האלו, כך שבדיקה מקדימה תמיד יכולה לחסוך לכם בזבוז זמן מיותר.

טיפים נוספים

אם תואילו לבצע השכרת רכב מושכלת ולוודא את הפרטים המצוינים במאמר זה, תוכלו ליהנות מלקיחה והחזרה של רכב המותאם לכם כמו כפפת נהיגה ספורטיבית. חשוב שתבדקו היטב את נושא המפרט הטכני של הרכב ואיכות המכניקה שלו כדי שתוכלו לבחור אוטו איכותי ומקצועי ללא בעיה במכניקה שלו. לאחר בדיקה שאין רעשים או אזהרות אחרות שקופצות לכם ישר לעין תעשו נסיעה קצרה כדי שתרגישו את הרכב ותסעו בו כשאתם מאחורי ההגה. לאחר מכן כל מה שנותר זה לאחל נסיעה טובה.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *