איך בוחרים יעד מתאים להשקעת נדל"ן בחו"ל

בחירת יעד להשקעות נדל"ן בחו"ל
איך בוחרים יעד מתאים להשקעת נדל"ן בחו"ל
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

יש לכם סכום כסף פנוי, ואתם רוצים להשקיע אותו בנדל"ן בחו"ל, אך אינכם יודעים כיצד לבחור את היעד המתאים להשקעה? לפניכם מדריך מקוצר לבחירת יעד מתאים להשקעה בחו"ל.

 

איך לבחור יעד להשקעת נדל"ן בחו"ל בשלושה צעדים?

תיאור קצר ופשוט של שלושת השלבים בדרך לבחירת יעד מתאים להשקעות נדל"ן בחו"ל.

 

שלב ראשון: יזמות או נכסים קיימים

בשלב הראשון עליכם לבחון איזה מסלול השקעה הוא המתאים עבורכם. מבין שני מסלולים עיקריים:

    • השקעה בנכס קיים – השקעה המניבה הכנסות בזמן קצר. היתרונות הם שאתם מתחילים לקבל תמורה להשקעתכם באופן כמעט מיידי, ורמת הסיכון היא נמוכה. החיסרון הוא שהתשואה נמוכה יותר מאשר במסלול השקעה ליזמות.

 

  • השקעה ביזמות – השקעה שדורשת סבלנות, שכן בדרך כלל יעברו מספר שנים לפני שתראו רווחים מההשקעה. היתרון הוא שהתשואה גבוהה הרבה יותר מאשר בהשקעה בנכס קיים. החסרונות הם רמת הסיכון הגבוהה, ומשך הזמן הארוך שיעבור עד שתתחילו לראות רווחים.

 

 

שלב שני: השקעה עצמאית או בעזרת חברת השקעות

ניתן לבצע השקעה בנדל"ן בחו"ל בכוחות עצמכם, אולם עליכם לקחת בחשבון שיהיה עליכם להפנות זמן ומשאבים לשם כך. תצטרכו לטוס לבחון נכסים שונים, לבצע סקרי שוק, להבין מה הכיוון אליו צועד האזור בו אתם מחפשים נכסים, להכיר את חוקי המיסוי והקרקעות במדינת היעד וכן הלאה. בשלב השני עליכם להחליט האם אתם יוצאים להרפתקה עצמאית, או מעדיפים לפנות לחברות וקרנות השקעה בנדל"ן בחו"ל, אשר יעשו עבורכם במקצועיות את כל עבודת המחקר, סקרי השוק והטיפול בבירוקרטיה .

 

שלב שלישי: בחינת יעדים

נניח שאתם מחפשים דירות למכירה ביוון – עליכם לאתר נכסים שנמכרים במחיר אטרקטיבי, להבין את חוקי המקרקעין, המיסוי והבינוי ביוון, לזהות את מגמות שוק הדיור ביעדים שונים ביוון וכן את המגמה הכלכלית ביוון באופן כללי, בכדי לדעת היכן ומתי כדאי להשקיע. בשלב השלישי עליכם לבחון בשבע עיניים כל יעד להשקעה, בחרו את הנכס שמתאים לצורכיכם, למידת הנחיצות של הכסף עבורכם, ולרמת הסיכון שאתם יכולים להרשות לעצמכם. זכרו שככל שהסיכוי לרווח גדול יותר, כך גדל הסיכון להפסד או כישלון של העסקה.

 

טיפים ואזהרות

  • השקעה בנדל"ן בחו"ל אינה עסקה בטוחה במאת האחוזים, ואין להמר  ולהשקיע את כספי הפנסיה שלכם או את כל ההון המשפחתי בעסקאות נדל"ן בחו"ל. פזרו את השקעותיכם כך שלא ייווצר חלילה מצב בו כל כספכם ירד לטמיון בשל עסקת נדל"ן חו"ל שנכשלה.
  • אם אינכם בעלי רקע בנדל"ן, מיסוי וכלכלה, שקלו לבצע את העסקה דרך קרן או חברת השקעות, כדי להימנע מטעויות בשל חוסר ידיעה וחוסר ניסיון.
  • לפני ביצוע עסקה, בדקו היטב את חוקי המיסוי במדינת היעד, את הלגיטימיות של העסקה, ואת האפשרות שלכם בתור אזרחים זרים להיות בעלי נכס באותה מדינה.

 

קישורים רלוונטיים

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *