איך מוציאים אזרחות ודרכון רומניים?

איך מוציאים אזרחות ודרכון רומניים?
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

העולם הופך לכפר גלובאלי, ועבור רבים, אזרחות ישראלית אינה מאפשרת את מלוא מרחב התנועה והעיסוק אותו היו רוצים לממש. מאז שרומניה הצטרפה לאיחוד האירופאי בשנת 2007, דרכון ואזרחות רומנים נהיו מבוקשים, כיוון שהם מאפשרים למחזיק בהם לחיות, ללמוד ולעבוד ברחבי אירופה, ולהיות אזרח העולם הגדול. לפניכם המדריך להוצאת דרכון ואזרחות רומניים.

 

איך מוציאים דרכון ואזרחות רומניים בארבעה שלבים?

תיאור פשוט וברור של ארבעת השלבים אותם עליכם לעבור בכדי לקבל דרכון ואזרחות רומניים.

 

שלב 1: בירור זכאות:

בשלב הראשון יש לפנות לחברה המתמחה בקבלת אזרחות רומנית או עו"ד אזרחות רומנית, לבירור ראשוני בקשר לזכאותכם לקבלת דרכון. תנאי הזכאות כוללים שלוש קטגוריות עיקריות:

  • צאצאים של יוצאי רומניה שנשללה מהם האזרחות מטעמים שונים.
  • מי שנולד לאזרח רומני.
  • מי שאומץ על ידי בעל אזרחות רומנית

הבירור הראשוני בשלב זה ייתן לכם תשובה האם יש טעם להמשיך בתהליך, ובאיזו דרך כדאי לפעול.

 

שלב 2: מסמכים נחוצים:

אם בשלב הראשון הבדיקה העלתה כי אתם זכאים לאזרחות רומנית, יש לאסוף את כל המסמכים הנחוצים בכדי להגיש את הבקשה. המסמכים צריכים להיות ברומנית, או מתורגמים לרומנית, ואם מדובר במסמכים שהוצאו מחוץ לרומניה, עליהם להיות בעלי אישור נוטריון וחותמת אפוסטיל. המסמכים כוללים בין השאר צילום דרכון, תעודת לידה ותמצית רישום ממשרד הפנים, מאושרות על ידי נוטריון ועם חותמת אפוסטיל, תעודות ממשרד הפנים הרומני, וכן הצהרות וטפסים שונים. כל המסמכים צריכים לעמוד בקפידה בכל דרישות הקונסוליה הרומנית, וכל טעות ולו הקטנה ביותר יכולה לגרום לעיכובים, ואף לדחיית הבקשה. חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה לאזרחות רומנית, כדי שהתהליך יעבוד במהירות האפשרית ויוביל לתוצאה המבוקשת.

 

שלב 3: הגשת המסמכים:

לאחר איסוף ואיגוד המסמכים יש להגישם לקונסוליה. חשוב להקפיד על הגשה מסודרת וכן לוודא שאין במסמכים טעויות, ושהם ערוכים ומסודרים בדיוק כפי שנדרש, בכדי למנוע עיכוב או דחייה של הבקשה.

 

שלב 4: השבעה וקבלת אזרחות:

לאחר בחינת המסמכים ואישור בקשתכם תוזמנו לקונסוליה הרומנית, שם תידרשו לדקלם שבועת אמונים לרומניה ברומנית. גם כאן חשוב להקפיד על כל מילה, כדי שלא ידחו את הבקשה.

 

טיפים ואזהרות:

  • בשנת 2018 הרומנים הקשיחו את הטיפול בבקשות לקבלת אזרחות ודרכון רומני, ובנוסף, בכל פעם שמתמנה שגריר חדש, הנהלים מתעדכנים. כדי למנוע עוגמות, פנו לעורך דין מומחה, בקי ומעודכן בכל הנוגע לאזרחות רומנית.
  • הקפידו על כל אות ומילה במסמכים, כאמור, כל טעות יכולה לעלות לכם ביוקר.
  • מומלץ לא לנסות להתמודד לבד עם התהליך, יש יותר מדי סיכונים וכל טעות יכולה למנוע קבלת האזרחות.

 

קישורים רלוונטיים

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *