איך מקבלים הטבות תושב חוזר

קבלת הטבות תושב חוזר
איך מקבלים הטבות תושב חוזר
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

החיים במדינת ישראל אינם קלים, ולכן אזרחים רבים מבקשים לחפש את מזלם במדינות אחרות, בהן החיים רגועים, שלווים ונוחים יותר. יחד עם זאת, נוחות אינה תמצית החיים, וישראלים רבים שהיגרו לארצות ניכר מוצאים עצמם מתגעגעים לחיים בישראל, למרות הקשיים המאפיינים אותם, ולמרות שהצליחו להתברג במארג התעסוקתי והחברתי במדינה הזרה.

בכדי לעודד שובם של אזרחים שירדו מן הארץ, מעניקה מדינת ישראל סל הטבות והקלות לתושבים חוזרים. לפניכם מדריך לקבלת הטבות תושב חוזר, שיעזור לכם להבטיח שתקבלו את כל הסיוע שמגיע לכם.

 

איך מקבלים הטבות תושב חוזר בשלושה שלבים?

 

לפניכם מדריך לקבלת הטבות תושב חוזר לישראל בשלושה שלבים פשוטים:

 

שלב ראשון: מילוי טופס רישום לתושב חוזר

 

ראשית, עליכם למלא טופס רישום תושב חוזר, בכדי לקבל הכרה עקרונית של הרשויות בהיותכם תושבים חוזרים וכתוצאה מכך, בהיותכם זכאים להטבות תושב חוזר. תוכלו למלא את הטופס אונליין באתר של משרד העלייה והקליטה, או להיעזר בשירותיהן של חברות שעוסקות בנושא. אפשר למלא את הטופס עוד בחו"ל, או בארץ, על פי העדפתכם. ניתן למלא טופס מחו"ל מחצי שנה לפני מועד שובכם לארץ, ואם מדובר במדען חוזר, ניתן למלא את הטופס משנה ממועד השיבה לארץ. ברוב המקרים תקבלו תשובה בתום שבועיים שלושה ממועד שליחת הטופס המלא.

 

שלב שני: הנפקת תעודת זהות ופתיחת חשבון בנק

 

לפני שאתם פונים למשרד הקליטה למימוש זכאותכם, עליכם להנפיק תעודות זהות ישראליות, ולפתוח חשבון באחד הבנקים בארץ, אליו יועבר הכסף. יש לרשום בתעודות הזהות את כל ילדיכם, ולעדכן את כל הפרטים שהשתנו. כמו כן יש לוודא שכל בני המשפחה מחזיקים בדרכון ישראלי תקף.

 

שלב שלישי: פגישה במשרד הקליטה

 

כשאתם מצוידים בתעודות זהות, חשבון בנק והכרה בהיותכם תושבים חוזרים, קבעו פגישה עם נציג משרד הקליטה, והתחילו לממש את זכויותיכם. בפגישה יימסר לכם מידע על זכויותיכם, וזה הזמן לשאול כל מה שאתם רוצים לדעת, מומלץ לקבל מידע מראש, דרך האינטרנט מאתרים ממשלתיים ומחברות ופורומים העוסקים בסוגיית תושב חוזר. רצוי לבוא עם רשימת שאלות מוכנה מראש, כך שלא תגלו בתום הפגישה שמרוב התרגשות שכחתם לשאול שאלות מפתח.

 

טיפים ואזהרות

 

  • מסגרת זמן – התמיכה המוענקת לתושבים חוזרים מוגבלת בזמן. בצעו את כל הפעולות כמה שיותר מהר, ככדי שתוכלו לזכות בכל הסיוע שמגיע לכם. אם אתם כבר בישראל, יש למלא טופס הכרה בכם כתושב חוזר בתוך 7 חודשים ממועד שובכם ארצה.
  • לפני שאתם ניגשים למשרד הקליטה, יש לוודא שחשבון הבנק שלכם אינו מוגבל או מעוקל, כדי שהכסף שיועבר לכם לא יגיע לידיו של נושה כלשהו.
  • מומלץ לנצל את הפגישה במשרד הקליטה להצטרפות לקופת חולים, ולמלא טופס שיאפשר לכם לקבל קצבת ילדים.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *