איך קונים דירה יד שנייה

קניית דירה יד שנייה
איך קונים דירה יד שנייה
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

מעוניינים לרכוש דירה יד שנייה? דירות חד שנייה יש לבדוק בשבע עיניים, כדי שהרכישה אכן תהיה מוצלחת, לכן אנו מביאים בפניכם את המדריך לרכישת יד שנייה, שיעזור לכם להימנע מטעויות מצערות.

 

איך קונים דירה יד שנייה בשלושה שלבים?

 

להלן תיאור תמציתי של שלושת השלבים בדרך לרכישת דירה יד שנייה.

 

שלב ראשון: בעלות, עמידה בתקנים וזכויות מכירה

 

כדי שאדם יוכל למכור לכם דירה, עליו להיות בעליה של הדירה ובעל זכות למכור אותה. בנוסף, כדי שהדירה באמת תעבור לבעלותכם, עליה להיות משוחררת משעבודים ומשכנתאות. הוציאו נסח טאבו עדכני מאתר משרד הפנים או לשכת המקרקעין. בדקו שהדירה רשומה על שמו של המוכר, ושאין חריגות בנייה. צווי הריסה, חובות או עיקולים על הדירה. בנוסף, אם קיימת משכנתא על הדירה, יש לדאוג שבעל הדירה יסלק את המשכנתא ויסיר את השעבוד לבנק, אם לא טרם החתימה, אזי מיד לאחר התשלום הראשון שלכם.

 

שלב שני: בדיקת סביבת המגורים

 

בין אם אתם מחפשים דירות למכירה בחיפה, ירושלים או תל אביב, ובין אם אתם מעוניינים דווקא למצוא בית יד שנייה בסביבה כפרית, כדאי לבדוק את האווירה והתנאים בסביבתה הקרובה של הדירה. בקרו בדירה ובסביבה בה היא שוכנת מספר פעמים בימים ושעות שונים, בכדי לחוש את האווירה ברחוב, את מפגעי הרעש ואת האוכלוסייה המקומית. סביבת המגורים חשובה לאיכות החיים העתידית שלכם, ואינכם רוצים לגלות בדיעבד שבסמוך לדירה שרכשתם פועל למשל אולם אירועים שצליליו יטרידו את מנוחתכם, או שבשעות הערב הרחוב בו ממוקמת הדירה הופך לסביבה שלא נעים להסתובב בה לבד בלילה.

 

שלב שלישי: בדיקת ליקויים

 

אם הגעתם לשלב השלישי, סביר להניח שכבר מצאתם דירה שמתאימה לכם. כעת רק נותר לפנות לאיש מקצוע המתמחה בביצוע בדק בית לאיתור ליקויי בנייה. עשו זאת בטרם המעבר, כך שיהיה מספיק זמן לבעל הדירה לבצע את התיקונים הנדרשים לפני שאתם עוברים.

 

טיפים ואזהרות

 

  • קיימים אנשים שמנסים לנצל את חוסר ההבנה של רוכשי דירות, וינסו למכור לכם דירות שאינן שלהם, דירות עם ליקויים, או דירות הממוקמות בשכונות בעיתיות. בכדי להגן על עצמכם מומלץ לשכור שירותיו של עורך דין מומחה לנדל"ן שילווה אתכם כל הדרך.
  • אל תתפתו לחתום על זיכרון דברים בכדי שהמוכר ישמור לכם את הדירה, זיכרון דברים הוא מסמך מחייב, ואם תתחרטו בהמשך הדרך, בעל הדירה יכול להתעקש שתמלאו את התחייבותכם.
  • חשוב לוודא שסביב המגורים שלכם תהיה נעימה, לכן בקרו בדירה בשעות היום בכדי לאתר ליקויים ומוקדים בעייתיים ביתר קלות. כמו כן, שימו לב למטרדים אפשריים כמו מזבלות בקרבת מקום, כבישים סואנים, מבני תעשייה, אנטנות סלולאריות, או שטחים שמיועדים לבנייה.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *