איך מוציאים דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד

הוצאת דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד
איך מוציאים דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד
המדריך עזר? פרגנו 🙂

האפשרויות שנפתחו בפני אזרחים אירופאים  עם לידת האיחוד האירופאי, יחד עם האתגרים החברתיים, הכלכליים, והביטחוניים איתם מתמודדים אזרחי ישראל, הפכו את הדרכון האירופאי למשאת נפשם של ישראלים רבים. היום, לאחר שספרד ופורטוגל החליטו לאפשר ליהודים צאצאי מגורשי ספרד לקבל אזרחות, החלום האירופאי נמצא קרוב, ובהישג ידם של ישראלים רבים. מהו תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד, ומי נחשב זכאי, על כך בשורות הבאות.

 

שלבי הוצאת דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד

  

שלב 1 – שקלו האם אתם רואים עצמכם חיים בפורטוגל

 

לפני שאתם מתחילים לפעול בכיוון הוצאת דרכון זר, הקדישו מעט זמן לשאול עצמכם, האם אתם רואים עצמכם חיים בפורטוגל? האם החיים באירופה קורצים לכם, או אולי הדרכון הזר הוא עבורכם מעין תעודת ביטוח, על כל צרה שלא תבוא. לא שהמסקנות ישנו את התהליך, אך כשאתם ברורים יותר לעצמכם, יהיה לכם קל יותר לזהות את מבוקשכם, ולקבלו.

 

שלב 2 – בדקו האם אתם זכאים

 

הזכאות לדרכון פורטוגלי ניתנת ליהודים יוצאי מדינות אליהן הגיעו מגורשי ספרד. מדובר בטורקיה, בולגריה, יוון, מרוקו, מצרים, תוניסיה, לוב, ואפילו הונגריה, הולנד ורומניה. כל מי שיכול להוכיח לקהילה היהודית הפורטוגלית, שמוצאו מפורטוגל, זכאי לדרכון פורטוגלי. הממשלה הפורטוגלית פרסמה רשימת שמות משפחה של מגורשי פורטוגל, אך גם אם שם משפחתכם אינו מופיע ברשימות, אם תוכיחו שמוצאכם מפורטוגל תהיו זכאים לדרכון פורטוגלי. מעבר להוכחת השושלת הפורטוגלית שלכם, אינכם צריכים להוכיח דבר נוסף, ובקשת קבלת הדרכון יוצאת לדרך.

 

שלב 3 – הגישו בקשה

 

בכדי שתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי יהיה מהיר ומוצלח, פנו לגורם המתמחה בטיפול בהוצאת דרכון פורטוגלי. צוות מנוסה יקדם את בקשתכם במהירות האפשרית, ויעלה את סיכוייכם לזכות בדרכון המיוחל. יש להבין, כי בעוד שעבורכם זהו תהליך שתבצעו פעם בחיים, עבור צוות מנוסה זהו הליך מוכר, שבצע מספר פעמים רב, ולכן הצוות יודע כיצד לפעול ביעילות ומקצועיות להצלחה וזירוז הטיפול בבקשה.

 

שלב 4 – התאזרו בסבלנות

 

תכנון מראש לא יכול להזיק אף פעם, ובמקרה של בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי, תכנון מוקדם הוא נכס בעל ערך. תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי עשוי לארוך כשנה, לכן התאזרו בסבלנות, והתחילו את התהליך מספיק זמן מראש, כך לא ייווצר מצב בו תזדקקו לדרכון, אך הוא טרם הונפק.

 

טיפים ואזהרות

 

  • תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי פשוט וקל יותר מתהליך הוצאת דרכון ספרדי, לכן אם אתם מתלבטים, האפשרות של דרכון פורטוגלי היא התשובה בשבילכם.
  • בכדי לא לפספס את ההזדמנות שלכם, פנו לחברה המתמחה בהגשת בקשות לקבלת דרכון פורטוגלי, ותיהנו מניסיונם וממקצועיותם.
  • השאירו לעצמכם כמה שיותר אופציות פתוחות, העובדה שאתם מעוניינים בדרכון אירופאי, אין משמעותה שעליכם להגר מייד לפורטוגל. קחו את הזמן, בדקו את האופציות, ושקלו היטב את כל ההשלכות.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *