עמוד הבית » טכנולוגיה » איך לבחור מצלמות נסתרות
בחירת מצלמה נסתרת

איך לבחור מצלמות נסתרות

איך לבחור מצלמות נסתרות
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מצלמה נסתרת בוחרים במקרים בהם מעוניינים לעקוב אחרי אדם כלשהו או לבצע מעקב במקום מסוים כדי להשיג עדות על פעילות חשודה שבוצעה. בבחירת סוג המצלמה חשוב לבחור במכשיר שיאפשר את אפקט הצילום הטוב ביותר בתנאים שאינם תמיד נוחים להפעלתו. לצורך כך רצוי לקבוע מראש את מטרת הצילום ואת מקומו.

שלבים בבחירת מצלמות נסתרות

  1. מצלמה נסתרת במשרד או בבניין – מצלמות נסתרות שמאפשרות לעקוב אחרי פעילות שמתרחשת במקום מסוים, במטרה לנטר את המקום ולתפוס חשודים בשעת מעשה. מתקינים אותן בכניסה לבניין או בחדר מסוים במשרד. המצלמות מחוברות למערכת בקרה, שברוב המקרים מאפשרת מעקב בזמן אמת אחר המתרחש. ההבדל בין מערכות אלו לבין מצלמות אבטחה רגילות במעגל סגור, הוא האופן הסמוי שבו הן מותקנות, בשונה ממצלמות אבטחה שניתן להבחין בהן בקלות.
  2. מצלמה נסתרת בחנות או בבית עסק – לעתים מדובר במערכת של מצלמות. הן בדרך כלל מכוונות לאזור מסוים ומצלמות באופן רצוף את המקום. מצלמות אלו מחוברות למערכת החשמל שבמקום או למערכת עצמאית מוסווה.
  3. מצלמה נסתרת בבית – מכונה גם "מצלמת מטפלת", אותה מתקינים במקרים בהם ההורים או קרובי המשפחה חוששים שהמטפלת פוגעת בתינוק או בקשיש שעליו היא אחראית. מצלמות מעין אלו אפשר להסוות במכשיר חשמלי ביתי, באביזר נוי, במסגרת תמונה וכן הלאה. יש לשקול היטב התקנה של מצלמה סמויה ולהביא בחשבון את האפשרות שמעקב שמבוצע אחר מטפלת מהימנה עלול במקרים מסוימים לגרום לפגיעה ביחסים הבינאישיים עמה.
  4. מצלמת גוף – מצלמה שמותקנת על גבי תכשיט או פריט לבוש. את העדשות למצלמות אלו רוכשים בהתאם לסוג המכשיר. רצוי לבחור במצלמת גוף שמאפשרת לצלם ברזולוציה גבוהה גם ממרחק רב.

המלצות ואזהרות לבחירת מצלמה נסתרת

מומלץ להגדיר מראש את המטרה שלשמה מתבצעת קניית מצלמה נסתרת, ובהתאם לכך לבחור את הפונקציות המתאימות של המכשיר. לדוגמה, האם יש צורך במצלמה שמיועדת לתאורה נמוכה? האם לבחור במצלמה בעלת חיבור לחשמל או במצלמה בעלת סוללה? האם חשוב לשדר את הצילום בזמן אמת או להוסיף הקלטת קול?

בין האביזרים שבהם אפשר להטמין מצלמות זעירות ניתן לציין מטען נייד, טלפון חכם, שלט טלוויזיה, שעון קיר, מסגרת תמונה, תליון, תכשיט וכיוצא באלה. כאשר בוחרים במצלמה נסתרת זעירה, חשוב לבחור עיצוב שמאפשר להסוות אותה במקום המתאים. בנוסף, יש להביא בחשבון את מחיר המצלמה, שיכול לנוע בין כמה מאות לאלפי שקלים, בהתאם לדגם ולמפרט של המכשיר.

אין לצלם במקומות פרטיים, אך גם במקומות ציבוריים יש לציין שמתבצע צילום במצלמה נסתרת. עדויות שמצולמות במצלמה נסתרת קבילות אפילו בבית המשפט, כמו במקרים שבהם היה חשד אמתי לביצוע עבירה. עם זאת, בכל מקרה, לפני התקנת המצלמה מומלץ לברר אם מתקיימת שמירה על הפרטיות על פי החוק.

קישורים שימושיים

מצלמה נסתרת בוחרים במקרים בהם מעוניינים לעקוב אחרי אדם כלשהו או לבצע מעקב במקום מסוים כדי להשיג עדות על פעילות חשודה שבוצעה. בבחירת סוג המצלמה חשוב לבחור במכשיר שיאפשר את אפקט הצילום הטוב ביותר בתנאים שאינם תמיד נוחים להפעלתו. לצורך כך רצוי לקבוע מראש את מטרת הצילום ואת מקומו. שלבים בבחירת מצלמות נסתרות מצלמה נסתרת במשרד או בבניין – מצלמות נסתרות שמאפשרות לעקוב אחרי פעילות שמתרחשת במקום מסוים, במטרה לנטר את המקום ולתפוס חשודים בשעת מעשה. מתקינים אותן בכניסה לבניין או בחדר מסוים במשרד. המצלמות מחוברות למערכת בקרה, שברוב המקרים מאפשרת מעקב בזמן אמת אחר המתרחש. ההבדל בין מערכות אלו…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: Be the first one !

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

שואב אבק תעשייתי

איך לבחור שואב אבק תעשייתי?

איך לבחור שואב אבק תעשייתי?המדריך עזר? פרגנו 🙂 אם העסק שלכם כולל עבודות מלכלכות בהיקף …

איך ללמוד פייתון

איך ללמוד פייתוןהמדריך עזר? פרגנו 🙂 פייתון היא אחת מהשפות הפופולאריות והשימושיות ביותר בעולם התכנות. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *