איך לבחור מכונת כרסום למחרטה

מכונת כרסום CNC
איך לבחור מכונת כרסום למחרטה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מחרטות וכרסמות משמשות בתעשייה לעיבוד מתכת, פלסטיק ועץ, כאשר לכל חומר ומטרה יש להתאים את מכונת הכרסום המתאימה. לפניכם מדריך לבחירת מכונת כרסום למחרטה.

 

בחירת מכונת כרסום למחרטה בשלושה שלבים

 

שלושה שלבים הכרחיים בדרך לבחירת מכונת כרסום למחרטה.

 

שלב ראשון: הגדרת מטרה

 

בכדי שמכונת הכרסום תתאים לצרכיך, עליך לדעת בדיוק מה ברצונך שהמכונה תבצע. הפרמטרים אותם יש להגדיר הם:

  • חומר הגלם – מהו חומר הגלם עליו תתבצע החריטה, האם מדובר בעץ, פלסטיק, או מתכת.
  • גודל המוצר הסופי – מה גודלו של המוצר הסופי אותו ברצונך שהמכונה תייצר, האם מדובר בקשת רחבה של מוצרים בגדלים שונים, או במוצרים בעלי מימדים פחות או יותר זהים.
  • היקף ועומס העבודה – האם מדובר במכונת כרסום לצורכי תחביב, או ייצור מוצרים בסדנה ביתית? האם מדובר במכונת כרסום למפעל? מה קצב ועומס העבודה שעל המכונה לעמוד בהם?

 

שלב שני: בחינת האפשרויות הקיימות, ובחירת המכונה שתתאים לצרכיך

 

קיימים דגמים שונים של מכונות כרסום המאפשרות רמות דיוק גבוהות, המטרה שלך היא לבחור את המכונה שתאפשר לך דיוק מירבי, תפיק מוצר איכותי, ותחסוך לך זמן, כסף, ומאמץ. בשלב השני, כדאי לבדוק עם מהנדס תעשייתי איזו מכונת כרסום תהיה המתאימה ביותר לעסק שלך. בין השאר יש לבחון את סוג הכרסום הנדרש – כרסום דסקה, המתאים לחיתוך משטחים, כרסום אצבע, המתאים לחיתוך, חריצים עמוקים, וגימור, וכרסום שיכור, המתאים להורדת שבבים גסה. בנוסף, כאשר נדרש עיבוד צורני מיוחד, ניתן להתאים כרסם מיוחד. סוגיה נוספת היא השאלה האם אתה צריך מכונה נשלטת ידנית, או מכונת כרסום המופעלת, נשלטת ומבוקרת בעזרת מחשב. מכונת  CNC  מקצועית מופעלת ומבוקרת על ידי מחשב, והיא חסכונית בזמן, מפחיתה את הסיכונים לעובדים, ואת הסיכוי לטעויות, ומאפשרת רמות דיוק גבוהות. שיקול נוסף שיש להכניס לדיון בשלב זה היא עלות המכונה, והתקציב העומד לרשותך לרכישתה. בתום השלב השני אתה צריך לדעת איזו מכונת כרסום ברצונך לרכוש.

 

שלב שלישי: יצירת קשר עם הספק והחברה המתאימים

 

פנה לחברה ותיקה ואמינה, המעניקה לך אחריות על המוצרים, ושירות תיקונים. חשוב לרכוש את המכונה מחברה שפועלת בשטח מספר שנים, עדיף שתהיה זו חברה בעלת התמחות בתחום החריטה והכרסום, וכדאי לרכוש את המכונה מיבואן מורשה, בעל שירות תיקונים מקצועי, ומוניטין טוב בתחום.

 

טיפים ואזהרות:

  • אל תמהר לרכוש מכונה לפני ששקלת את כל השיקולים הרלוונטיים. מכונה מתאימה תשרת אותך שנים רבות.
  • עם כל הכבוד למסורת, ולמכונות הקונוונציונליות, מכונות CNC הן המתקדמות בתחום, ומרחיבות את טווח אפשרויות הייצור.
  • וודא שלחברה ממנה אתה רוכש את מכונת הכרסום יש שירות אחריות ותיקונים איכותי, במקרה של תקלה, שירות תיקונים טוב יחסוך לך זמן יקר, וימנע הפסדים כספיים כבדים.

 

קישורים רלוונטיים:

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *