עמוד הבית » טכנולוגיה » איך בוחרים לימודי הנדסת תוכנה
בחירת לימודי הנדסת תוכנה

איך בוחרים לימודי הנדסת תוכנה

איך בוחרים לימודי הנדסת תוכנה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

תחום המחשבים וההנדסה מהווה מוקד משיכה לצעירים רבים, הרואים את התחום כמקצוע לעתיד. ישנן כיום לא מעט מסגרות לימוד, אוניברסיטאות ומכללות שונות בארץ, המציעות מסלול ייחודי של לימודי הנדסת תוכנה. לימודים אלה מתמקדים בפקודות ובפעולות ממחושבות שונות, במנגנונים חשמליים, בכרטיסים אלקטרוניים ובאלמנטים נוספים הקשורים למחשב ולטכנולוגיה. תוהים האם אכן מדובר במסלול הלימודי המתאים לכם ביותר? הנה כמה נקודות שכדאי לכם לקחת בחשבון כשאתם בוחנים את האפשרות הזו:

שלבים בבחירת לימודי הנדסת תוכנה

שלב 1 – תכנית הלימודים ונושאי הלימוד

אם אתם מתלבטים האם לימודי הנדסת תוכנה אכן מתאימים לכם, מומלץ לכם לבחון את תכנית הלימודים ואת נושאי הלימוד המוצעים במסגרת המסלול. לימודים אלה מתמקדים בנושאים הקשורים לתוכנה, תוך התייחסות לכל שלבי הפיתוח שלה, לרבות ניתוח צרכים, ביצוע בדיקות, בחינת פעולות התחזוקה הנדרשות ועוד. מי שבוחר במסלול זה משתתף בשיעורים מעשיים וגם תיאורטיים העוסקים בנושאים מגוונים כמו אינטרנט, מערכות מסד נתונים, מעגלים משולבים, מבני נתונים ואלגוריתמים ועוד.

שלב 2 – בכמה שנות לימוד מדובר?

לימודים אלה מוצעים במסגרת לימודי תואר ראשון, הנמשכים כ-4 שנים. מדובר בלימודים מאתגרים, תובעניים לעיתים המצריכים מהתלמידים זמן והשקעה. יש לקחת בחשבון שמדובר בתקופה לא קצרה, המצריכה מהתלמיד עצמו התמקדות בלימודים ופעמים רבות גם זניחת עיסוקים אחרים.

שלב 3 – תנאי הקבלה להנדסת תוכנה

תנאי הקבלה למסלול לימודי הנדסת תוכנה נקבעים על ידי המסגרת הלימודית שמציעה אותם, והדרישות אליהם נחשבות לגבוהות יחסית. על התלמידים המעוניינים להשתלב במסלול לימודי זה להציג תוצאות של הבחינה הפסיכומטרית, להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וממוצע ציונים מסוים הנדרש על ידי אותו מוסד לימודי. על המועמדים למסלול זה להיות בוגרי לימודי מתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות ועם בגרות במקצועות ריאליים נוספים, כמו כימיה ופיזיקה.

שלב 4 – אפשרויות התעסוקה בעתיד וטווח שכר

נכון להיום ישנו ביקוש רב מאד למהנדסי תוכנה, בעיקר לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות המאפיינות את השנים האחרונות. בוגרי לימודי מהנדסי תוכנה יכולים להשתלב בחברות הייטק שונות ולקחת חלק בפרויקטים ייחודיים ומעניינים מאד. בוגרי לימודים אלה יכולים לעבוד בתפקידים שונים, כמו בכל הקשור לפיתוח תוכנות מורכבות, לניתוח תוכנות וגם למציאת דרכים לשיפור תוכנות קיימות, הם יכולים לנהל פרויקטים נרחבים וכיוצא באלה. מעבר לכך, יש להתייחס גם לעניין השכר: השכר תלוי בשנות הניסיון של המהנדס. מהנדסים מתחילים מרווחים בחמש שנות העבודה הראשונות שלהם משכורת שנעה בין 10,000 ש"ח ל-20,000 ש"ח בחודש. לאחר מכן השכר קופץ, ונע בין 20,000 ש"ח ל-35,000 ש"ח בחודש, מה שהופך את התחום הזה לאטרקטיבי מאד.

טיפים 

לימודי הנדסת תוכנה מתאימים לכל מי שתחום הטכנולוגיה מושך אותו, לבעלי רקע לימודי במקצועות ריאליים ולבעלי גישה לעולם המחשבים. מדובר בתחום מתפתח, תחום מבוקש ומאתגר במיוחד, שמושך אליו צעירים וצעירות רבים אחרי הצבא ואף בגילאים מאוחרים יותר.

 

קישורים שימושיים

הנדסת תוכנה ויקיפדיה

 

תחום המחשבים וההנדסה מהווה מוקד משיכה לצעירים רבים, הרואים את התחום כמקצוע לעתיד. ישנן כיום לא מעט מסגרות לימוד, אוניברסיטאות ומכללות שונות בארץ, המציעות מסלול ייחודי של לימודי הנדסת תוכנה. לימודים אלה מתמקדים בפקודות ובפעולות ממחושבות שונות, במנגנונים חשמליים, בכרטיסים אלקטרוניים ובאלמנטים נוספים הקשורים למחשב ולטכנולוגיה. תוהים האם אכן מדובר במסלול הלימודי המתאים לכם ביותר? הנה כמה נקודות שכדאי לכם לקחת בחשבון כשאתם בוחנים את האפשרות הזו: שלבים בבחירת לימודי הנדסת תוכנה שלב 1 - תכנית הלימודים ונושאי הלימוד אם אתם מתלבטים האם לימודי הנדסת תוכנה אכן מתאימים לכם, מומלץ לכם לבחון את תכנית הלימודים ואת נושאי הלימוד המוצעים במסגרת…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: 3.5 ( 1 votes)

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

רכישת דומיין

איך קונים דומיין

איך קונים דומייןהמדריך עזר? פרגנו 🙂 איך קונים דומיין   אחד החלקים החשובים בדרך להשקת …

בחירת מחשב נייח

איך בוחרים מחשב נייח

איך בוחרים מחשב נייחהמדריך עזר? פרגנו 🙂 למרות שאנשים רבים גולשים במהלך היממה דרך הטלפון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *