איך בוחרים גלשן רוח

בחירת גלשן רוח
איך בוחרים גלשן רוח
המדריך עזר? פרגנו 🙂

השלמתם קורס גלישת רוח בסיסי, וכעת אתם רוצים לרכוש גלשן רוח שישמש אתכם שנים רבות, אך מתלבטים כיצד לבחור את הגלשן הטוב ביותר עבורכם? אל דאגה, מאמר זה נכתב כנראה במיוחד עבורכם, הישארו עימנו ותגלו מהם הקווים המנחים לבחירת גלשן הרוח הטוב ביותר עבורכם.

 

איך בוחרים גלשן רוח בארבעה שלבים

 

תיאור פשוט ותמציתי של ארבעת השלבים בדרך לבחירת גלשן הרוח המתאים לכם ביותר.

 

שלב 1: הגדרת רמת גלישה נוכחית

 

גלשני רוח נבדלים אלו מאלו במשקלם, בנפחם, ובסגנון הגלישה אליו הם מתאימים. בכדי שתוכלו לבחור את הגלשן המתאים לכם, עליכם לאבחן את רמתכם: מה יכולות הגלישה שלכם, ואילו תרגילים ומהלכים אתם מסוגלים לבצע היום. הגלשן המתאים לכם צריך להתאים לרמתכם, בחירת גלשן שמצריך שליטה ויכולת גבוהות מאלו שברשותכם, או גלשן שלא יאפשר לכם למצות את יכולותיכם תהיה בשני המקרים מתסכלת. כשאתם מגדירים את רמת הגלישה שלכם היו כנים עם עצמכם, אל תדאגו אם כרגע אתם ברמה בסיסית, עם הזמן וככל שתגלשו יותר, יכולותיכם ישתכללו וישתפרו.

 

שלב 2: סגנון גלישה

 

בשלב זה יש להגדיר את סגנון הגלישה שלכם , או סגנון הגלישה אליו אתם שואפים. קיימים מספר סגנונות גלישת רוח:

  • FREE RACE – גלישה שמכוונת להשיג את המהירות המירבית, הגלשן המתאים לגלישה זו מאפשר מהירות גבוהה, על חשבון יכולת תמרון נמוכה.
  • FREE RIDE – גלישה מהירה עם תמרונים בסיסיים. גלשן מתאים יאפשר מהירות טובה עם יכולות תמרון בסיסיות.
  • FREESTYLE – גלישה המתמקדת בתרגילים ותמרונים מתקדמים. גלשן מתאים יאפשר יכולת תמרון וביצוע תרגילים גבוהה, אך לא יתאים לגלישה מהירה.
  • CROSSOVER – סגנון גלישה המשלב מהירות, תמרון ונוחות. גלשן קרוסאובר מתאים לטווח רחב של סגנונות גלישה ותנאי ים, יכול להתאים למתחילים שעדיין לא סגורים על סגנון הגלישה שלהם.
  • WAVE – גלישה על גלים תוך ביצוע תמרונים וקפיצות.

 

שלב שלישי: תקציב

 

אין מה לעשות, חייבים להגדיר את התקציב העומד לרשותכם, שכן אינכם יכולים לרכוש גלשן שמחירו מעל ליכולותיכם הפיננסיות. הגדירו את התקציב העומד לרשותכם.

 

שלב רביעי: סקר שוק, התנסות ורכישה

 

מצוידים בנתונים שהגדרתם בשלבים הקודמים, הגיעה העת למצוא את הספקים והיצרנים שמחזיקים את הגלשנים המתאימים. אל תוותרו על התנסות, אתם רוצים לבחור גלשן שנוח לכם לגלוש עליו, ואת הנוחות וההתאמה האישית תוכלו לבדוק רק באמצעות גלישה ממשית, חנויות ציוד גלישה רבות מחזיקות גלשנים אותם תוכלו לקחת לסיבוב ולהתרשם. לאחר שבחרתם את הדגם המתאים לכם, ערכו סקר שוק, בחרו בהצעת המחיר המשתלמת ביותר, וכמו שאומרים הסוחרים: "מברוך על העסקה".

 

טיפים ואזהרות

 

 

  • אם אתם גולשים מתחילים, אל תתביישו להתייעץ בגולש מנוסה.

 

  • מומלץ להעדיף שיקולים כמו עלות ונוחות הציוד על פני שיקולי אופנה.
  • גם אם יש לכם שאיפות גבוהות, התחילו ברכישת גלשן המתאים ליכולתכם הנוכחית, ועם השנים תוכלו לרכוש גלשנים מתקדמים יותר בהתאם להתפתחות יכולותיכם.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *