איך בוחרים מוסד לימודים ללימודי משפטים

בחירת מוסד לימודים ללימודי משפטים
איך בוחרים מוסד לימודים ללימודי משפטים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם בעבר היו מעט מוסדות אקדמיים בישראל בהם ניתן היה להשלים תואר ראשון במשפטים, הרי שהיום השוק התרחב, ומי שמעוניין ללמוד משפטים צריך לבחור מתוך מגוון מוסדות את המוסד הטוב ביותר עבורו. לפניכם המדריך לבחירת מוסד ללימודי משפטים.

איך לבחור מוסד ללימודי משפטים בארבעה שלבים

 

ארבעה צעדים פשוטים, שיובילו אתכם שלב אחר שלב לבחירת המוסד המתאים לכם ללימודי משפטים.

 

שלב ראשון: הגדרות והעדפות

 

כדי להבטיח שהמוסד אותו תבחרו יתאים לכם, התחילו בהגדרת הצרכים וההעדפות שלכם. האם אתם מעוניינים לשכור דירה עם שותפים במהלך הלימודים, לגור במעונות, או להתגורר בבית ההורים?  האם אתם מחפשים מוסד אקדמי קרוב למקום מגוריכם, או דווקא מעוניינים לנצל את תקופת הלימודים להתנסות וחוויה של מגורים בחבל ארץ חדש? האם נסיבות חייכם מאפשרות לימודי יום מלאים, או שאתם מתכוונים ללמוד לימודי ערב? האם אתם מתכוונים לעבוד למימון לימודיכם, האם תזדקקו למלגות, וכן הלאה. לאחר שהגדרתם את הצרכים וההעדפות שלכם, בדקו אילו מוסדות ללימודי משפטים עונים עליהם.

 

שלב שני: דרישות קבלה

 

כל מוסד אקדמי קובע את תנאי הקבלה לקורסים השונים המועברים בו. בשלב זה עליכם לברר האם אתם עומדים בתנאי הקבלה של המוסדות ברשימתכם. מחקו מהרשימה את המוסדות שאינכם עומדים בתנאי הקבלה שלהם.

 

שלב שלישי: צוות המרצים

 

איכות הקורסים תלויה באיכות המרצים. בררו מי הם המרצים במוסדות שנותרו ברשימתכם. תנו עדיפות למוסדות בהם צוות המרצים מורכב מאנשי אקדמיה בעלי שם וידע תיאורטי נרחב, ומעורכי דין ידועים ומצליחים בעלי ניסיון וידע מעשי רב. מוסדות בהם צוות המרצים מורכב מאנשי אקדמיה בעלי ידע תיאורטי בלבד לא יכינו אתכם למציאות בעולם המשפטים כיום, בעוד שמוסדות בהם צוות המרצים מורכב אך ורק מעורכי דין  בפועל לא יספקו לכם תשתית תיאורטית מספיקה. השילוב חשוב בשביל שתקבלו השכלה משפטית רחבה ומאוזנת, ובכדי שבתום לימודיכם תוכלו להתברג בטבעיות בתחום.

 

שלב רביעי: אווירה והתרשמות אישית

 

כעת אתם כבר מצוידים ברשימת מוסדות מתאימים, ועליכם לבחור אחד מהם. זה הזמן לברר עלויות לימודים בכל מוסד, ולכתת רגליכם לכל מוסד לימודי משפטים שברשימתכם. התרשמו מן האווירה ומסביבת הלימודים, שוחחו עם סטודנטים לגבי חווית הלימוד, ובחרו במוסד שעונה על ציפיותיכם בדרך הטובה ביותר, ושעלות הלימודים בו נוחה ביותר.

 

טיפים ואזהרות

 

 

  • אם נתוניכם אינם מהגבוהים ביותר, שקלו הרשמה לכמה מוסדות, וכך תעלו את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים.
  • אם אתם מתקשים לממן את שכר הלימוד והוצאות המחייה, בררו לגבי זכאותכם למלגות במוסדות השונים.

 

  • בדקו את המוניטין של המוסדות השונים, אינכם רוצים להשקיע את מיטב מרצכם במשך מספר שנים בלימודים, ולגלות בדיעבד שהמוסד בו למדתם נחשב לנחות בשוק, וכי בשל כך סיכוייכם להתקבל לעבודה במשרד עו"ד מצליח קלושים.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *