איך בוחרים מכללה ללימודי ביטוח

בחירת מכללה ללימודי ביטוח
איך בוחרים מכללה ללימודי ביטוח
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

מעוניינים ללמוד את מקצוע הביטוח, ומתלבטים באיזו מכללה לבחור? בחירה נכונה של המכללה תאפשר לכם ללמוד בהנאה, ולהתחיל ברגל ימין את המסע לעבר קריירה מקצועית מוצלחת. במיוחד בשבילכם מוגש להלן המדריך לבחירת מכללה ללימודי ביטוח בארבעה שלבים.

 

שלב ראשון: העדפות אישיות

 

כדי שלימודי הביטוח יהיו מהנים, וכדי שתוכלו למצות את יכולותיכם, חשוב שתבחרו במכללה שהלימודים בה עונים על צורכיכם והעדפותיכם האישיים. לפני שאתם יוצאים לחפש מכללה מתאימה, ערכו בירור ביניכם לבין עצמכם, ומקדו את הדברים החשובים לכם: מיקום, אווירה, סגנון, אוכלוסיית התלמידים, וכן הלאה. כך תוכלו לצמצם את טווח החיפוש, ולהתמקד במכללות המתאימות לכם ביותר. בין השאר שאלו עצמכם האם אתם רוצים להמשיך להתגורר היכן שאתם גרים היום, האם אתם מחפשים מוסד גדול המכשיר מספר רב של תלמידים, או אולי משהו יותר אינטימי, האם אתם רוצים ללמוד בסביבה אורבאנית, או אולי דווקא בסביבה כפרית וירוקה.

 

שלב שני: איסוף נתונים

 

כדי לבחור את המכללה המתאימה לכם ביותר, כדאי שתכירו את ההיצע הקיים. בשלב השני אתרו את המכללות שמתאימות להעדפות האישיות שהגדרתם בשלב הראשון. בקרו במכללות, אם יש ימים פתוחים זו הזדמנות מצוינת להכיר את השטח, שוחחו עם סטודנטים, ונסו לחוש את האווירה. התרשמו מן הכיתות, מן השטחים הציבוריים, ואפילו מן הקפיטריה. קראו עלונים ומידע לסטודנטים של המכללות, וסמנו את המכללות שנראות לכם הנעימות, והאיכותיות מביניהן.

 

שלב שלישי: תנאי קבלה, לוחות זמנים וסיוע לתלמידים

 

מכללות כיום מציעות מגוון קורסים ללימודי ביטוח לבחירת הסטודנטים. תוכלו למצוא קורסים שמתקיימים בשעות הבוקר, קורסים שמתקיימים בשעות הערב, קורסים המתמקדים בנושאים הקשורים לביטוח, וקורסים המרחיבים את היריעה ומעניקים לבוגריהם תואר ראשון. מבין המכללות שנותרו ברשימתכם, חפשו את המכללות שהקורסים בהן מתאימים לאורח החיים שלכם, ולמטרתכם. בנוסף, חלק מהמכללות מציעות עזרה לבוגריהן במציאת עבודה בביטוח לאחר סיום הלימודים, מה שבהחלט מהווה שיקול משמעותי בבחירת המכללה. כמובן, חשוב לוודא שאתם עומדים בתנאי הקבלה של המכללה.

 

שלב רביעי: שכר לימוד

 

כעת בוודאי נותרתם עם מספר מצומצם של מכללות  מתוכן עליכם לבחור אחת. השוו את עלות הקורסים, בדקו אלו מלגות אפשריות עבורכם בכל אחת מן המכללות, ובחרו במכללה שתנאי התשלום הם האופטימאליים עבורכם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • תקופת הלימודים היא תקופה משמעותית בחייכם, וחשוב שתעבור עליכם בצורה הנעימה ביותר, לכן אל תקלו ראש בבחינת האווירה, אוכלוסיית הסטודנטים ותנאי הלימוד במכללות השונות.
  • חשוב לוודא שבתום לימודיכם תקבלו תעודה שתאפשר לכם להשתלב במשרות אטרקטיביות, המאפשרות קידום.
  • מכללות רבות מציעות שירותי הכוונה מקצועית לסטודנטים, כדאי לנצל שירות זה לפני שאתם נרשמים, בכדי לאשר שהמקצוע אכן מתאים לכם.

 

קישורים רלוונטיים

 

                                                        

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *