איך להתברג לעולם ההייטק ללא תואר

לימודי הייטק
איך להתברג לעולם ההייטק ללא תואר
המדריך עזר? פרגנו 🙂

ישראלים רבים מעוניינים לעבוד בתעשיית ההייטק המקומית וליהנות מתנאים אטרקטיביים ומעבודה מעניינת בחברה איכותית ודינמית. בעולם ההייטק יש דרישה לעובדים רבים במגוון תחומים ונושאים, לכן כדאי לדעת כי ישנה אפשרות להשתלב בעולם ההייטק גם ללא תואר אקדמי, ולעתים גם ללא ניסיון.

חשוב לדעת כי חברות הייטק מגייסות עובדים למגוון משרות בתחומים כגון תכנות, אדמיניסטרציה, בקרת איכות, שיווק, מכירות, ניהול ועוד. לכן, לא חייבים להירשם למסלול לימודי הייטק באוניברסיטה, כיוון שיש משרות טכניות, ניהול, מטה וכיוצא בזה, ובנוסף אפשר ללמוד במכללה קורס קצר וממוקד בתחום נדרש. אם אתם מעוניינים להתברג לעולם ההייטק ואין לכם תואר, לפניכם 4 שלבים שיסייעו לכם למצוא משרה איכותית ומעניינת עם תנאים טובים כפי שנהוג בהייטק הישראלי.

קורס בדיקת תוכנה

מעסיקים רבים בעולם ההייטק מעדיפים לגייס מתכנתים עם תואר אקדמי או ניסיון רב, אך בתחום הבטחת איכות ובדיקות תוכנה לרוב אין צורך להציג תואר כתנאי להגשת מועמדות וכדי להשתלב בעבודה. לכן, אם אתם מעוניינים להתברג בקלות ובמהירות לעולם ההייטק, קורס QA יכול להיות הפתרון המתאים ביותר עבורכם.

כדאי לדעת כי יש קורסים קצרים יחסית בהיקף של 100 שעות לימוד, ויש גם קורסים מעמיקים וארוכים יותר הנמשכים כ-300 שעות קדמיות ולמעלה מכך.

משרות מטה ואדמיניסטרציה

כדי להתברג לעולם ההייטק אם אין לכם תואר אקדמי מוכר, באפשרותכם לחפש משרות מטה ואדמיניסטרציה. אמנם, לא תעבדו כמתכנתים שלרוב מרוויחים היטב בתעשייה המתקדמת, אך עדין תעבדו בחברות מובילות ומודרניות המציעות תנאים מעולים, אווירה נעימה, צוות עובדים מוכשר ואיכותי ויתרונות רבים נוספים.

חברות הייטק מגייסות כל הזמן עובדים למשרות מטה, ניהול ואדמיניסטרציה, למשל מזכירות, מנהלי שיווק ומכירות, סוכני מכירות, מנהלי חשבונות, מנהלי רכש וכדומה.

קורס מפתחי אוטומציה

יש מגוון מסלולים ללימודי הייטק במכללות השונות ברחבי הארץ, ביניהם מסלולים עם תואר ומסלולי לימוד ללא תואר. בשנים האחרונות גברה הדרישה למפתחי אוטומציה, זהו תחום ההולך ומתפתח במהירות, וזו אפשרות להתברג לעולם ההייטק בלי ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב.

קורס פיתוח אוטומציה אורך כ-5 חודשים, אפשר לבחור מסלול לימודים בשעות הערב ולשלב בין עבודה ללימודים. עם זאת, יש מוסדות לימוד המחייבים רקע טכני או מקצועי מתאים כדרישות סף מהמועמדים ללימודים.

להציע שירותי תכנות כפרילנסר

אם יש לכם ניסיון בתכנות אך לא סיימתם תואר ראשון או למדתם שפות תכנות לבד ואתם שולטים בהן היטב, אתם יכולים להציע שירות במיקור חוץ לחברות הייטק. חברות וארגונים בעולם ההייטק מציעים מגוון פרויקטים לפרילנסרים, כדאי להשתתף בפורומים מתאימים, לפתוח פרופיל בלינדקדאין וליצור קשרים באמצעות הרשתות החברתיות וחברים.

טיפים

  • בפייסבוק יש קבוצות בהן תוכלו לאתר משרות בהייטק גם ללא תואר.
  • ניסיון מקצועי מרשים לא פחות מאשר תואר יוקרתי.
  • בעולם ההייטק יש מגוון משרות שאינן קשורות לפיתוח ולתכנות, כך תוכלו להתברג לעולם ההייטק ולצמוח בו.

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *