איך בוחרים ליסינג מימוני לעסקים

בחירת ליסינג מימוני לעסקים
איך בוחרים ליסינג מימוני לעסקים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אחת ההטבות המשמעותיות אותן מציעים חברות ועסקים לעובדיהם היא רכב חברה. כיוון שעלות רכישת צי רכבים לעובדים היא משמעותית עבור עסקים וחברות גדולים, בינוניים וקטנים, התפתח ענף הליסינג לחברות ועסקים. לפניכם מדריך כיצד לבחור ליסינג מימוני לעסק שלכם.

 

ליסינג מימוני לעסקים – יתרונות

 

כפי שציינו, רכישת רכב חברה לכל עובד היא מעמסה גדולה על תקציב העסק, ליסינג מימוני מאפשר לכם לשלם מקדמה על הרכב, ולפרוס את רוב שארית הסכום לתשלומים נוחים לתקופה של שלוש עד חמש שנים. עם תום התקופה תוכלו לבחור אם לשלם את ההפרש בין מה ששילמתם לעלות הרכב ולרכוש אותו, לסיים את העסקה ולהחזיר את הרכב לחברת הליסינג, או להמיר את הסכום העומד לזכותכם במקדמה לרכישת רכב חדש בליסינג. בעסקת ליסינג מימוני טובה כולם יוצאים נשכרים: חברת הליסינג, עובדי החברה שלכם, ואתם – בעלי החברה.

 

שלב ראשון: חברה אמינה ומבוססת

 

בבואכם לבחור ליסינג מימוני לעסקים, חפשו חברות ותיקות, אמינות ומנוסות, בעלות גב כלכלי חזק ואיתנות פיננסית. קיימות חברות שונות בשוק, חלקן מנוסות ובעלות מוניטין, חלקן חסרות ניסיון וללא תמיכה כלכלית שתבטיח איתנות פיננסית לטווח ארוך, וחלקן מחפשות דרך קלה לרווח מהיר על חשבון אזרחים תמימים. כדי שהעסקה תשתלם גם עבורכם, עשו כל שביכולתכם בכדי לוודא שמדובר בחברת ליסינג רצינית, מקצועית ואמינה.

 

שלב שני: תנאים מותאמים אישית

 

מרבית חברות הליסינג מציעות ללקוחותיהן חוזי ליסינג מותאמים לצורכיהם. בחרו בחברה שיכולה להציע לכם את התנאים המתאימים לכם ביותר, החל מגובה המקדמה ופריסת התשלומים, וכלה באפשרות לשנות את תנאי החוזה בעתיד במידת הצורך. היזהרו מהצעות מפתות במיוחד – בדקו בשבע עיניים שלא מדובר בעוקץ או מלכודת.

 

שלב שלישי: האותיות הקטנות

 

שימו לב לכל מה שנכתב בחוזה הליסינג, בייחוד לאותיות הקטנות. דברים ספציפיים שיש לשים אליהם לב הם:

  • השתתפות עצמית – בדקו שחוזה הליסינג אינו כולל השתתפות עצמית גבוהה מדי במקרה של תאונה או נזק לרכב.
  • קנסות – מה גובה הקנסות במקרה של שינוי בפריסת התשלומים.
  • טיפולים וביטוחים – האם חוזה הליסינג המימוני מחייב אתכם להשתמש בשירותיהם של מוסכים ספציפיים וחברות ביטוח מסוימות.

השתתפות עצמית גבוהה, קנסות מוגזמים וכבילת ידיכם בבחירת מוסך וחברת ביטוח עלולים להפוך את העסקה לבלתי משתלמת עבורכם.

 

טיפים ואזהרות:

 

  • ליסינג מימוני לעסקים הוא פיתרון מצוין למי שרוצה לצ'פר את עובדיו ברכב חברה, אך אין בידו את האמצעים הפיננסיים הדרושים לרכישת רכב עבור כל עובד. יחד עם זאת יש לזכור שבליסינג מימוני הרכב עובר לבעלות השוכר רק לאחר תום תקופת הליסינג, במידה ושילם לחברת הליסינג את יתרת עלות הרכב.
  • היזהרו מחברת ליסינג שאין לה תמיכה פיננסית מספיקה.
  • בטרם רכישת רכב בליסינג מימוני לעסק, עברו בדקדקנות על כל פרטי החוזה, וודאו מראש שהוא הוגן והגון, בכדי לא ליפול בפח, ולהימנע מעגמות בעתיד.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *