איך בוחרים מוסד ללימודי הנדסה

בחירת מוסד לימודי ללימודי הנדסה
איך בוחרים מוסד ללימודי הנדסה
3.5 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

בחירה נכונה של מוסד ללימודי הנדסה תשפיע על חווית הלימוד שלכם, על הדרך בה תעבירו את שנות הלימודים ועל היכולת להשתלב בשוק העבודה עם סיום לימודיכם. לפניכם מדריך לבחירת מוסד ללימודי הנדסה שיתאים לכם ביותר.

 

איך לבחור מוסד לימודי הנדסה בארבעה שלבים?

 

תיאור תמציתי וברור של ארבעת השלבים בדרך לבחירת מוסד לימודי הנדסה שיתאים לכם  כמו כפפה ליד:

 

שלב ראשון : תחום התמחות

 

לימודי הנדסה כוללים מגוון תחומים ביניהם הנדסת הסביבה, הנדסה ביו רפואית, הנדסת חשמל, הנדסת חומרים, ועוד. בשלב הראשון עליכם לבחור את תחום ההנדסה אשר מתאים לכם ומעניין אתכם יותר משאר התחומים. בדקו את נושאי הלימוד בכל תחום, את אפשרויות התעסוקה, המשכורות האופייניות, וכן את הביקוש הקיים בשוק למהנדסים בתחומים השונים. אם יש לכם תחום אחד שברור לכם שהוא תחום ההנדסה שמתאים לכם – מה טוב. אם אתם מתקשים להחליט, זה הזמן לפנות לייעוץ תעסוקתי, שיעזור לכם לבחור את התחום המתאים לכם. לאחר שהחלטתם, בדקו אלו מוסדות מציעים מסלולי לימוד בתחום המתאים לכם.

 

שלב שני: מגורים

 

בשלב זה עליכם להגדיר לעצמכם את תנאי המגורים המתאימים לכם ביותר. האם אתם מתכוונים להתגורר בבית ההורים, בדירה שכורה או במעונות הסטודנטים? האם אתם רוצים ללמוד במוסד קרוב למקום מגוריכם הנוכחיים, או שדווקא הייתם רוצים לנצל את תקופת הלימודים בכדי לחוות מגורים באזור אחר. אם אתם מתכננים לגור במעונות סטודנטים בדקו את המעונות בכל מוסד, אם אתם מתכוונים לשכור דירה בסביבה בדקו את ההיצע והמחירים, ואם אתם מתכוונים להישאר במקום מגוריכם הנוכחי, בדקו את קווי התחבורה הציבורית ונתיבי התנועה בדרך מביתכם למוסד הלימודים.

 

שלב שלישי: תנאי קבלה

 

לכל מוסד לימודי הנדסה יש תנאי קבלה משלו. תנאי הקבלה משתנים בהתאם למסלול, כך שתנאי קבלה ללימודי הנדסת הסביבה יהיו מן הסתם שונים מתנאי הקבלה ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. השאירו ברשימה שלכם את המוסדות שאתם עומדים בתנאי הקבלה שלהם.

 

שלב רביעי: סקר שוק

 

בין אם אתם מעוניינים ללמוד הנדסת הסביבה או הנדסת תוכנה, כעת יש בידכם רשימה של מספר מוסדות לימוד אפשריים. השוו את עלויות הלימודים, בדקו את המלגות האפשריות עבורכם, דברו עם סטודנטים הלומדים במוסד, ונסו לחוש את האווירה הכללית. אל תשכחו לבדוק האם וכיצד פועל המוסד לעזור לבוגריו למצוא עבודה בשוק, ומה המוניטין של המוסד. בחרו במוסד המציע את התנאים הטובים והנוחים לכם ביותר.

 

טיפים ואזהרות

  • אל תוותרו על הכוונה מקצועית. גם אם ברור לכם מה אתם רוצים ללמוד, כדאי לוודא שמסלול הלימודים והמקצוע אכן הולמים את כישוריכם ונטיותיכם.
  • אל תכניסו מוסד לימודים לרשימת האופציות שלכם לפני שבדקתם שאתם עומדים בדרישות הכניסה, כך לא תבזבזו מן ואנרגיות על מוסדות שאינם רלוונטיים עבורכם.

 

  • בכדי לקבל תמונה מדויקת על חוויית הלימוד במוסד, קבלו רשמים וחוות דעת מסטודנטים שלומדים בו.

 

 

קישורים רלוונטיים

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *