עמוד הבית » כללי » איך בוחרים מכון לבדיקת פוליגרף
בחירת מכון פוליגרף

איך בוחרים מכון לבדיקת פוליגרף

איך בוחרים מכון לבדיקת פוליגרף
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

בדיקות פוליגרף משמשות לצרכים רבים ובין השאר כממצאים מסייעים לתמיכה בטענות מי מן הצדדים בסכסוכים ובדיונים משפטיים. למרות שבדיקת פוליגרף אינה קבילה כראייה משפטית, יש לה משקל בחוות הדעת של מומחים ובהחלטות השופטים, ובמקרים מסוימים, כאשר ניתנות עדויות סותרות ושני הצדדים מסכימים לכך, מתבצעת בדיקת מכון פוליגרף במטרה לקבוע איזו מן הטענות אמיתית.

 

שימושים נוספים לבדיקות פוליגרף הם לצורכי מיון במחלקות כוח אדם לפני קבלה לעבודה, לצורך איתור חשודים בעסקים בהם התרחשה מעילה או גניבה, במהלך בירור תביעות בחברות ביטוח וכן הלאה. בישראל כיום אין תקנות ונהלים לגבי מפעילי פוליגרפים, ולכן כל אדם יכול להכריז על עצמו כבעל מכון פוליגרף, גם אם אין לו את הניסיון וההכשרה הדרושים. לפניכם מדריך קצר שיעזור לכם לבחור מתוך ההיצע הקיים בשוק מכון פוליגרף מקצועי ואמין.

 

איך בוחרים מכון לבדיקת פוליגרף בשלושה שלבים?

 

תיאור פשוט וקל ליישום של שלושת השלבים לבחירת מכון לבדיקת פוליגרף שיהיה אמין, איכותי ומקצועי.

 

שלב ראשון: איגוד הפוליגרף הישראלי

 

כיוון שאין הסדרה בנושא מפעילי פוליגרף, כל אדם בישראל יכול להתיימר להיות בודק פוליגרף, גם אם אין לו את הידע הנדרש. יש לציין כי בדיקת פוליגרף מקצועית אינה מסתכמת בהפעלת מכונת הפוליגרף באמצעות לחיצה על מתג ותו לא. כדי שהבדיקה תהיה אמינה יש לבצע תשאול מקדים מקצועי, לנסח את השאלות בצורה מדויקת, ולנתח את הממצאים במקצועיות. כדי להבטיח שמדובר בבודק פוליגרף מקצועי, דרשו לראות תעודת חברות באיגוד הפוליגרף הישראלי.

 

שלב שני: ניסיון מוכח

 

ככל שבודק הפוליגרף מנוסה יותר, כך יעשה את מלאכתו בצורה מדויקת יותר. בחרו בבודק בעל ניסיון של מספר שנים לפחות. חשוב להבין שבדיקה לא מקצועית לא תשרת אתכם, וחבל להוציא כסף על בדיקה שלא תהיה מקצועית דייה.

 

מוניטין והמלצות

 

כדי להבטיח שמדובר בבודק מקצועי ואמין, בקשו המלצות מלקוחות, ואל תוותרו על ביצוע חקירה וחיפוש ברשת כדי לוודא שאין למכון ולבודק אזכורים שליליים. בחרו בבודק פוליגרף הרשום כמומחה בבית המשפט, ואשר יש לו רשימת לקוחות מכובדת. בצעו השוואת מחירים, אך הימנעו מבחירת מכון פוליגרף רק על סמך הצעת מחיר נמוכה, שכן בדיקה זולה אך לא מקצועית לא תשרת אתכם כראוי.

 

טיפים ואזהרות

 

  • כדי להבטיח שהבודק יהיה מיומן ומקצועי, ושניתן יהיה להסתמך על תוצאות הבדיקה, בחרו בודק הרשום באיגוד הפוליגרף הישראלי, שהבודקים החברים בו נחשבים למיומנים,  מקצועיים ואמינים.
  • אל תבחרו מכון פוליגרף רק על סמך הצעת המחיר הזולה ביותר, זה עלול לעלות לכם ביוקר בסופו של דבר, כאשר יתברר שהבדיקה אינה אמינה.
  • התעקשו על בחירת בודק הרשום כמומחה בבית המשפט, זו אינדיקציה לאמינותו ומקצועיותו.

 

קישורים רלוונטיים

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

תיק גב ללפטופ

איך בוחרים תיק גב למחשב

איך בוחרים תיק גב למחשבהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מחשבים ניידים נחשבים כיום למוצר צריכה פופולרי, …

המדריך לתכנון אירוע בטבע

המדריך לתכנון אירוע בטבעהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מתכננים אירוע או מסיבה אך לא רוצים שהאירוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *