עמוד הבית » כללי » איך בוחרים דוד שמש
דוד חכם

איך בוחרים דוד שמש

איך בוחרים דוד שמש
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בישראל שטופת השמש נדיר למצוא בית שאין בו דוד שמש, המנצל את האנרגיה הסולרית השופעת לחימום מים. מעת לעת יש צורך להחליף את הדוד הישן, וכמובן, כשבונים בית חדש, עליכם לבחור את דוד השמש שיתאים לכם. כדי שתוכלו לבחור את הדוד והקולט המתאימים לכם ביותר, לפניכם המדריך לבחירת דוד שמש.

 

איך בוחרים דוד שמש  בארבעה שלבים

 

ארבעת השלבים בדרך לבחירת דוד השמש הטוב ביותר עבורכם.

 

שלב ראשון: גודל הדוד

 

ניתן להתקין דודי שמש בנפחים שונים. אם אתם זוג פנסיונרים, אין סיבה שתרכשו דוד בנפח של 200 ליטר, זה הרבה מעבר לצרכים שלכם. התאימו את גודל הדוד לצרכים ולמספר הנפשות האמורות ליהנות ממנו, כך תחסכו גם במחיר הדוד, וגם בעלויות חימום המים בימים בהם קרינת השמש אינה מספיקה. עבור 1-2 נפשות מומלץ דוד של 80 ליטר, עבור 2-4 נפשות מומלץ דוד של 120 ליטר, עבור 4-6 נפשות דוד של 150 ליטר, ועבור 6-8 נפשות דוד של 200 ליטר.  יש להקפיד להתאים את תפוקת הקולט לנפח הדוד.

 

שלב שני: מערכת משנית

 

בימי חורף קרים ומעוננים השמש לא מספיקה לחמם את המים שבדוד, וכמו כן, לעיתים מגיעים אורחים לבית, או שמסיבה אחרת אין מספיק מים חמים בדוד לכל הנוכחים. במקרים כאלו תצטרכו מערכת חימום משנית, שתפצה על המחסור באנרגיה סולארית. הנפוצות ביניהן הן חימום חשמלי, או חימום בגז. בשלב השני עליכם לבחור את מערכת החימום המשנית המועדפת על ידכם.

 

שלב שלישי: חומרי גלם

 

כדי שתוכלו ליהנות מן הדוד והקולט שנים רבות, יש להתאים את חומרי הגלם שלהם לתנאי הסביבה. באזורים קרים, בהם יש סכנה לקפיאה של המים בצנרת, כדאי להתקין דוד וקולט בעלי צנרת ברזל סקדיול 40, שהוא עמיד יותר, וימנע פיצוצים בימים קרים במיוחד, בשאר אזורי הארץ מומלץ להתקין דוד וקולט עם צנרת נחושת. אם הקולטים חשופים לרוחות עזות, ועלולים להיפגע מחפצים שיעופו עליהם, כדאי להתקין קולט בעל זכוכית מחוסמת, לעומת זאת, במיקומים בהם הקולט נחשף לקרינה מועטה יחסית רצוי לרכוש קולט עם זכוכית ברמת שקיפות גבוהה יותר. באזורים בעלי לחות גבוהה יש להתקין קולט בעל מסגרת מפלדת אל חלד בכדי להימנע מפגעי קורוזיה.

 

שלב רביעי: התקנה ואחריות

 

כעת אתם כבר יודעים מה הדוד והקולט המתאימים לכם, וכל שנשאר הוא לקבל הצעות מחיר עבור רכישה והתקנה. השוו מחירים, רכשו רק קולט ודוד העומדים בתווי התקן, ודרשו אחריות למספר שנים.

 

טיפים ואזהרות

 

 

  • התקנת הדוד והקולט צריכה להיעשות על ידי טכנאי מוסמך בלבד.
  • בכדי למנוע אכזבות ועגמות, רכשו דוד וקולט מבית היוצר של חברה מוכרת ואמינה בלבד, אל תתפתו לרכוש מוצרים מפוקפקים במחירים אטרקטיביים.
  • אל תוותרו על אחריות להתקנה, וכן לדוד ולקולט.

 

 

קישורים רלוונטיים

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

תיק גב ללפטופ

איך בוחרים תיק גב למחשב

איך בוחרים תיק גב למחשבהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מחשבים ניידים נחשבים כיום למוצר צריכה פופולרי, …

המדריך לתכנון אירוע בטבע

המדריך לתכנון אירוע בטבעהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מתכננים אירוע או מסיבה אך לא רוצים שהאירוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *