איך לבחור לוקיישן לציור נוף

איך לבחור לוקיישן לציור נוף
איך לבחור לוקיישן לציור נוף
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בחירת לוקיישן לציור נוף היא איננה עניין של מה בכך. היא מצריכה התייחסות ללא מעט פרמטרים כדי להבטיח נוחות מרבית אך יחד עם זאת גם תוצאה ייחודית, הכוללת את תיעוד הטבע והנוף שסביב מנקודת מבטו של הצייר. בכל קורס ציור יוצאים אל הטבע ומציירים, בין היתר, גם נוף.

שלבים בבחירת לוקיישן לציור:

שלב א – אור טבעי/תאורה מלאכותית

במסגרת החיפוש אחר לוקיישן מתאים לציור נוף, חשוב לבדוק את האור הטבעי שבמקום, או, להבדיל, האם ואיזו תאורה מלאכותית יש בו. אם יוצאים לצייר ביום, כדאי לחפש מקום מואר, שאיננו מוצל. אם יוצאים לצייר בלילה דווקא, ולו כדי לנצל את האפקטים השונים של התאורה ולהפוך את הציור לדרמטי יותר, כדאי לבחון איזו תאורה מלאכותית יש במקום, האם היא נמצאת במרחק רב מהנקודה שבה רוצים לשבת, האם היא מדגישה את הנוף שמסביב או שמא תופסת את כל תשומת הלב?

שלב ב – אלמנטים נוספים בסביבה

כפי שקורה גם במסגרת של קורס ציור, במהלכו מחפשים לוקיישן מתאים לציור, יש לבחון גם את האלמנטים שנמצאים בסביבה. האם מדובר בסביבה של טבע? או שאולי מדובר בסביבה עירונית ותוססת? האם יש שילוב בין השניים שיכול להדגיש את הפער ולהפוך את הציור למעניין יותר, או שאולי רק אחד מהם? האם יש אלמנטים בסביבה שמסתירים את הנוף ואולי מפריעים לראות אותו כהלכה? האם ישנם בניינים באופק או אולי אתר בנייה שיכול להסתיר או להפריע להליך עצמו? הדבר נכון בעיקר כשמחפשים לוקיישן לציור בסביבה עירונית, ופחות כשמדובר בסביבה שכולה נוף וטבע.

שלב ג – שקט ושלווה

הציור עצמו, התהליך כולו, דורש מהצייר ריכוז רב וגם היכולת לשים לב לסביבה ולבחון אותו באופן קצת אחר. מנקודת מבט שונה. כדי להיות במוזה המתאימה וגם להתרכז במשימה עצמה, כדאי לחפש לוקיישן שקט ושלו ככל האפשר. מקום שמרוחק מכבישים עירוניים או אזורים סואנים ותוססים מאד, מקום שבו כמעט ולא מסתובבים אנשים ואפשר להתמקד אך ורק בציור.

שלב ד – נוחות וגישה נוחה אל הקנבס

בין אם מדובר על גבעה שצופה אל הנופים שסביב, על חוף הים או כל לוקיישן אחר שיכול להתאים לציור נוף, חשוב להתייחס גם למידת הנוחות שהוא מציע לצייר. האם הוא מאפשר לצייר לשבת בנינוחות ולצייר? האם אפשר לשהות במקום ללא כל חשש? האם יש היכן להניח את כן הציור ואת הקנבס, ואולי את הציוד הנוסף? כדאי לבחון זאת מראש לפני שמתחילים לצייר ולהגיע אל המקום יום או כמה ימים לפני.

טיפים ואזהרות:

  • רגע לפני שאתם יוצאים לטבע, לצייר את הנוף שסביבכם, עצרו ובחנו אותו.
  • בדקו אם אותה נקודה בדיוק אכן מתאימה לכם ומציעה לכם את כל מה שאתם צריכים.
  • ודאו שאתם במוזה הנכונה, כדי "לתפוס" את הרגע ואת היופי שמסביב.
  • בדקו כי האווירה שלווה ורגועה, ויש כמות מספקת של אור וגם גישה לקנבס שלכם.

קישורים שימושיים:

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *