עמוד הבית » פנאי » איך בוחרים מתנות לעובדים
בחירת מתנות לעובדים

איך בוחרים מתנות לעובדים

איך בוחרים מתנות לעובדים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מתנה לחג היא אחת הדרכים באמצעותן הארגון מודה לעובדיו על העבודה המסורה שעשו לאורך השנה. ועדי עובדים רבים בוחרים להעניק תלושי שי על מנת למצוא פתרון קל, אך קיים מגוון רחב של מתנות נוספות שניתן לתת לעובדים, שיגרמו להם לחוש שעשיתם עוד צעד אחד נוסף על מנת להעניק להם תחושה של מתנה אישית יותר. לעומת זאת, בחירה שגויה של מתנות או קנייה בתקציב נמוך מאד עשויה לתת תחושה של זלזול בעובדים, ובמקום להעביר את המסר האומר שאתם מוקירים את עבודתם, הם יחושו מתוסכלים. אז מה השלבים לבחירת מתנות לעובדים שיעבירו את המסר הנכון ושישמחו את מקבליהן?

שלבים לבחירת מתנות לעובדים

שלב ראשון – הגדרת התקציב

בחרו כמה תרצו להשקיע, וחלקו את הסכום למספר העובדים בחברה. אם מדובר בסכום נמוך מדי, יכול להיות ששווה להתמקח עם מחלקת משאבי האנוש או עם מנהל החברה על תקציב גבוה יותר.

שלב שני – התאמה לעובדים

שימו לב למאפיינים של העובדים שלכם. האם הוא אוהבים לאכול בחוץ, קונים מותגי יוקרה בתחום הביגוד, אולי מדובר בכלל בחברה שמרבית עובדיה הם ממין נקבה, ואז תוכלו לבחור מתנות מותאמות אישית.

שלב שלישי – מה מציעים הספקים

בדקו מה מציעים הספקים השונים בתחום המתנות. אולי תופתעו ותמצאו מתנה שלא חשבתם עליה. חיפוש פשוט באתרי אינטרנט שונים יספק לכם רעיונות.

שלב רביעי – התארגנות מראש

בחרתם מתנות? הזמינו אותן מראש. לעיתים הספק עמוס פניות לקראת החג – עדיף להקדים את ההזמנה ולאחסן את המתנות במחסן החברה, מאשר להצטער לאחר מכן.

שלב חמישי – חלופות אפשריות

לא מצאתם מתנה מתאימה? תמיד תוכלו לחזור לרעיון הראשוני, ולרכוש תלושי שי לחג. אם בחרתם בתלושים שימו לב לתאריך התוקף ולאפשרויות השונות שהכרטיס מציע.

שלב שישי – הענקת המתנה

את חלוקת המתנות לעובדים כדי לשלב באירוע קליל. אם מדובר במספר עובדים מצומצם תוכלו לערוך אותו בחדר הישיבות, ובארגונים גדולים יותר מומלץ להשקיע באירוע מכובד, ובו להעניק את המתנות לעובדים, בתוספת הקדמה מילולית קצרה מהנהלת החברה או מראש ועד העובדים.

 

טיפים ואזהרות

בחירת מתנה לחג המתעדפת מין מסוים (כמו מתנות יקרות יותר לעובדים הגברים בחברה) עשויה להיות בעייתית, ולהציב אתכם בפני תביעה על אפליה, או מרירות מצד עובדות החברה. נסו לבחור מתנות המתאימות בצורה שווה לשני המינים. בנוסף, אם בחרתם להזמין תווי שי, נסו לבחור תווי שיתנו לעובדים שלכם את מירב האפשרויות כאשר הם בוחרים מתנה. נסו לא לשכוח לצרף למתנה גם כרטיס ברכה אישי. אל תסתפקו רק ברשת מוכרת אחת שנראה לכם שכולם יאהבו. כאשר אתם קונים מתנות לעובדים תוכלו גם לתרום לקהילה. עמותות רבות מציעות מוצרים כמתנה לחג, שקנייתן מהווה תרומה לנפגעי נפש, לחקר מחלת הסרטן ולמטרות חשובות נוספות. העובדים שלכם ישמחו לדעת שלארגון יש גם מודעות חברתית.

 

קישורים שימושיים

איך לעטוף מתנות לחג

מתנות לעובדים לחג – https://nofach.co.il/product-category/employee-gifts-and-promotional-products/employee-gifts/

 

מתנה לחג היא אחת הדרכים באמצעותן הארגון מודה לעובדיו על העבודה המסורה שעשו לאורך השנה. ועדי עובדים רבים בוחרים להעניק תלושי שי על מנת למצוא פתרון קל, אך קיים מגוון רחב של מתנות נוספות שניתן לתת לעובדים, שיגרמו להם לחוש שעשיתם עוד צעד אחד נוסף על מנת להעניק להם תחושה של מתנה אישית יותר. לעומת זאת, בחירה שגויה של מתנות או קנייה בתקציב נמוך מאד עשויה לתת תחושה של זלזול בעובדים, ובמקום להעביר את המסר האומר שאתם מוקירים את עבודתם, הם יחושו מתוסכלים. אז מה השלבים לבחירת מתנות לעובדים שיעבירו את המסר הנכון ושישמחו את מקבליהן? שלבים לבחירת מתנות לעובדים שלב…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: Be the first one !

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

וילה בצפון

איך בוחרים וילה בצפון לחופשה משפחתית

איך בוחרים וילה בצפון לחופשה משפחתיתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 וילה משפחתית מאפשרת לכם לצאת לחופשה …

צימר בצפון

איך בוחרים צימר בצפון לחופשה

איך בוחרים צימר בצפון לחופשההמדריך עזר? פרגנו 🙂 החורף כמעט נגמר, והאביב מתקרב ומביא איתו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *