איך להתאים את האוכל לכלב

בחירת מזון לכלב
איך להתאים את האוכל לכלב
המדריך עזר? פרגנו 🙂

המחקר הרפואי באנשים התקדם כל כך בשנים האחרונות עד שהצליחו למפות גנים באנשים ובהתאם למיפוי להתאים להם טיפולים רפואיים. ההנחה היא שבאופן כללי אכן כל בני האדם דומים, אולם אנחנו גם ישויות ייחודיות, בעלות מטען גנטי שונה וככאלו – אנחנו נפתח מחלות שונות ואף נגיב באופן שונה לטיפולים ותרופות.

התובנה הזו, שנחשבת לפריצת דרך, אמנם נמצאת בראשית דרכה המחקרית, אך היא כבר משנה את פני הרפואה ואת האופן שבו מאבחנים ומטפלים באנשים. יתרה מכך, התובנה הזו מחלחלת הלאה והיא מגיעה גם לשדה המחקר ולרפואת חיות המחמד שלנו. אז נכון, אנחנו עוד לא במצב שבו נוכל לערוך בדיקה גנטית לכל חתול, אוגר או כלב כדי להתאים להם טיפולים אינדיוידואליים, אך ההתקדמות במחקר מאפשרת לנו לרכוש אוכל לכלבים המותאם למצב הכללי שלהם, למבנה הפיזי שלהם וכן המותאם לגילם, ולהתקדמות המשמעותית הזו יש לזה הרבה מאוד יתרונות.

איך תגלו איזה אוכל לכלבים מתאים לכלב שלכם?

ישנן 4 קבוצות עיקריות של אוכל לכלבים, ואלו הן הקבוצות:

קבוצה א – אוכל לגורים

ממש כמו אצלנו תינוקות בני האדם, כך גם אצל ידידינו הטובים, השנה הראשונה של הגור היא חשובה ביותר. זו התקופה שבה הגור מתפתח וגדל והוא צריך לקבל הרבה מאוד אנרגיה, ויטמינים, חלבונים ומינרליים. מזונות איכותיים לגורים יכללו את כל הרכיבים שמנינו כאן ויאפשרו התפתחות בריאה ואופטימאלית של הגור.

לקבוצה זו יש תת קבוצות: אוכל לגורים מגזע קטן, לגורים מגזע בינוני וכמובן שלגורים מגזע גדול.

קבוצה ב – אוכל לכלבים בוגרים

כלבים בוגרים אלו הם כלבים שהגיעו לשיאם מכל הבחינות: נפשית ופיזית. הם זקוקים למזון איכותי ומאוזן שיהווה בסיס להמשך ההתפתחות שלהם, לרווחתם ולבריאותם. מזון זה יכיל רכיבים שיחזקו את המערכת החיסונית שלהם, יתמכו בשרירים שלהם, יתרמו לשימור העור והפרווה שלהם וישמרו על בריאות הפה שלהם. אוכל כזה יהיה עשיר בחלבונים, סיבים תזונתיים, מינרלים, ויטמינים ואומגה.

לקבוצה זו יש תתי קבוצות: אוכל לבוגרים מגזע קטן, לגזע בינוני, לגזע גדול, לגזע ענק, לכלבים עם עודף משקל וכן לכלבות בהריון.

קבוצה ג – אוכל לכלבים בני הגיל השלישי

כאשר מתבוננים על שני העשורים האחרונים רואים עד כמה התפתח המחקר בנושא הגיל השלישי בקרב כלבים. לפני שני עשורים מעט מאוד כלבים הגיעו לשיבה טובה והיום כלבים מגיעים לגילאים מופלגים. זה כבר לא נדיר לראות כלבים בני 14, בני 16 ואפילו בני 17 שנים(!!!) זה תוצאה ישירה של מחקר ופיתוח רפואי מעמיק ולמזון יש חלק חשוב מאוד בשינוי הנפלא הזה. בגיל מבוגר, ממש כמו אצלנו בני האדם, מערכות הגוף אינן בשיאן. צריך להעצים ולחזק אותן עם אוכל מסוג "סיניור".

קבוצה ד – מזון שמסייע לבניית מסת השריר

מטפל בעודף משקל שנובע מירידה באינטנסיביות של הפעילות הגופנית, מטפל במפרקים, במערכת העיכול, בשיניים, בעור ובפרווה. אוכל סיניור יכיל: ויטמינים, מינרליים, סיבים תזונתיים, חלבונים ואומגה 6 ו-3.

לקבוצה יש יש גם תתי קבוצות: אוכל סניור לגזע קטן, סניור לגזע גדול וסניור שמתאים לכלל הכלבים המבוגרים.

טיפים ואזהרות

  • יש להעזר בווטריניר על מנת למצוא את האוכל המתאים ביותר לכלב שלכם.
  • התאמת סוג המזון לכלב משמעותית מאוד ובעלת השפעה ישירה על אורך חי הכלב.
  • מומלץ לבצע השוואת מחירים לפני רכישת האוכל (פעמים רבות ישנו יתרון לכמות / גודל).

קישורים שימושיים

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *