הכנת שניצל

איך להכין שניצל טעים
הכנת שניצל
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

בטח תמיד סיקרן אותכם איך מכינים שניצל באופן אישי. במדריך הבא  תלמדו איך להכין שניצל בצורה מהירה וטעימה. המדריך מבוסס על נסיון של הכנת אלפי שניצלים מהשירות הצבאי.

איך להכין שניצל במהירות ב-6 שלבים:

שלב 1: אגירת מצרכים וכלים

המרכיבים למתכון (ל 8-6 מנות): אוגרים את המצרכים והכלים הבסיסים מהמטבח: 1 ק"ג חזה עוף, 2 ביצים, שתי כוסות פירורי לחם (זהובים), קורט מלח, קורט פלפל שחור, כף שומשום, שמן קנולה, שלושה קערות, מזלג, מחבת, פטיש מטבח, מסנן.

שלב 2: פורסים את החזה עוף לנתחים

פורסים את החזה עוף לרוחב בכדאי לייצר נתחים דקים ככל האפשר, אחרי שפרסנו את החזה עוף אם עדיין יש אזורים עבים ולא שווים אפשר לשטח את האזורים עם פטיש מטבח או עם החלק האחורי של כף היד, הטבחים הצבאיים ובכל השניצליות בארץ דופקים את  השניצל עם החלק האחורי של כף היד ולא עם פטיש מטבח,  שזה פשוט יותר מהר ויותר נוח לעבוד כך בצורה מקצועית.

שלב 3: מכינים את הציפוי של פירורי הלחם

שופכים את פירורי הלחם לתוך קערה ומוסיפים את השומשום, פלפל שחור, ומלח לפי הטעם. אפשר גם להוסיף תבלינים אחרים כמו פפריקה ככורכום כמון וכך לתת טעם פיקנטי יותר.

שלב 4: מייצרים את הבלילה

בכדאי לחבר את נתחי החזה עוף לפירורי לחם צריך בלילה דביקה, שוברים את הביצים לתוך קערה נפרדת וטורפים אותם היטב שהחלמון והחלבון יתאחדו לבלילה אחידה.

שלב 5: ציפוי החזה עוף

אחרי שחתכנו את החזה עוף הכנו את הפירורי הלחם ויצרנו את הבלילה אפשר לחבר את כולם יחד. לוקחים עם אחת נתח אחת של חזה עוף וטובלים אותה לתוך הבלילה של הביצה הופכים את החזה עוף עד שהיא ספוגה מהבלילה מכל הצדדים ומעבירים אותה לקערה השניה עם הפירורי הלחם, עם היד היבשה מפזרים פירורי לחם על החזה עוף ומרפדים היטב לקבלת ציפוי מלא על החזה עוף ומניחים בקרעה השלישית. חוזרים על הפעולה של הציפוי עד שכל נתחי החזה העוף מצופים בפירורי לחם.

כשמייצרים שניצלים לכל המשפחה כדאי להיעזר ביד של חבר. בציפוי נתחי חזה העוף, אחד טובל בביצה ומניח בפירורי הלחם והשני מרפד את החזה עוף בפירורי הלחם. במטבח הצבאי מכינים מדי שבוע אלפי שניצלים לחיילים, כשמייצרים כמות גדולה של שניצלים חובה שתי חיליים לזרז את תהליך הציפוי. (חייל אחד טובל בביצה ווהחייל השני מרפד)

שלב 6: טיגון

בשלב הזה הקסם מתרחש. מנקים את הידים היטב ומייבשים. בהשגחת מבוגר מדליקים את הכיריים ומניחים את המחבת מעל, שופכים את השמן  עד שיש ס"מ לס"מ וחצי גובה של שמן במחבת. מחכים כמה דקות עד שהשמן רותחת.

מניחים בזהירות נתח חזה עוף מצופה מהקערה השלישית לתוך המחבת, ברגע שהחלק התחתון מקבל צבע זהוב הופכים את החזה עוף עד שהוא נראה מבושל ומראה של שניצל אכיל. מוציאים את השניצל מהמחבת לתוך מסננת ומתגנים את שאר נתחי חזה עוף שמצופים ומעבירים למסננת בכדאי לסננן את השמן המיותר.

טיפים ואזהרות:

  • פריסת חזה העוף צריכה להיעשות בזהירות, בכדאי לא להיחתך בטעות.
  • טיגון – חשוב לא לטפטף מים לתוך המחבת שהשמן רותח, ברגע שמים נוגע בשמן רותח הוא משפריץ לכל עבר ויכול לגרום לקוויות.
  • הוספת שמן במידה וחסר שמן במחבת במהלך הטיגון אפשר להוסיף שמן. כדאי לחכות שתי דקות עד שהשמן תרתח שוב ורק לאחר מכן להמשיך את תהליך התיגון.
  • רוטב אפשר להוסיף לבלילת הביצה רטבים להעשיר את הטעם הסופי של השניצל.
  • ניסוי וטעייה אחרי שמבינים את העיקרון ביצירת השניצל הבסיסי אפשר לעשות ניסויים קטנים ולהשוות בין התוצאות.

קישורים שימושיים

וידאו רלוונטי

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *