עמוד הבית » בריאות » איך מטפלים בדורבן ברגל?
כאבים ברגל

איך מטפלים בדורבן ברגל?

איך מטפלים בדורבן ברגל?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

דורבן ברגל הוא בעיה מעיקה, הכאבים מופיעים בדרגות שונות ועלולות גם לשבש את רמת החיים – איך ניתן לטפל בכך? להלן סיקור מיוחד בנושא עם כל הדרכים האפשרויות והמומלצות ביותר.

דורבן ברגל הינו מצב דלקתי שמופיע לרוב באזור העקב של כף הרגל. מקור שמה של התופעה נובע מהתגובה של הגוף שבניסיונות הריפוי שלו יוצר לעיתים מעין זיז גרמי באזור שבצילומי רנטגן נראה כמו קוץ של דורבן. ישנן סיבות רבות להופעתו וביניהן ניתן למנות מבנה מולד (כמו פלטפוס, או ההפך, קשת גבוהה מידי), נעליים לא מתאימות או שחוקות, עודף משקל ועומס אימונים. נהוג לשייך את התופעה לאנשים מבוגרים, אך היא מופיעה בשנים האחרונות יותר ויותר גם בקרב צעירים.

דורבן ברגל – אפשרויות טיפול

לבעיית הדורבן ברגל ישנן מגוון רחב של אפשרויות טיפול כאשר הבולטות והנחשבות מבניהן להלן: עיסוי פיזיותרפיסט באמצעים שונים, יחד עם תרגילים שונים שמטרתם למתוח את הרצועה; זריקות סטרואידים בכדי להקל על הכאב ולאפשר יכולת פעולה זמנית אך יחסית מידית; התאמת מדרסים או שימוש בנעליים מיוחדות; טיפול תרופתי בדלקת ושימוש בסד מיוחד שמטרתו הינה למתוח את הגיד.

במקרים חריפים ביותר יש לעיתים מקום גם להתערבות כירורגית של רופא/אורטופד מומחה – בעבר התערבות שכזו כללה 'פתיחה' של האזור ודרשה תהליך החלמה ארוך, אך עם זאת כיום קיימת אפשרות לניתוח באמצעות סיב מיוחד שמחדירים לרגל במקום אחד, או מספר מקומות.

אלו הם הטיפולים ה-"רגילים'" המובילים שמוצעים בעיקר על-ידי הרפואה המערבית שדומיננטית בארצנו. עם זאת, קיימות אפשרויות אחרות כגון טיפול טבעי בכף הרגיל במגוון דיסציפלינות אחרות.

טיפול טבעי בכאב

קיימים גם טיפולים אלטרנטיביים לדורבן ברגל בפרט ולכאבים ברגליים בכלל. הטיפולים הממוקדים ביותר לתופעות אלו נמצאים ברפואות שייבאנו מן המזרח הרחוק ביניהן הרפואה הסינית.

מבלי להיכנס לצורת האבחנה המיוחדת, נגיד כי התפיסה של הגוף הינה שונה מזו המערבית והיא הוליסטית באופייה. טיפול ברפואה הסינית משלב דיקור יחד עם שינוי הרגלי התזונה. לפי הרפואה הסינית, בעיות ברגליים מעידות גם על בעיות דווקא באזור הכליות ולכן הטיפול הינו כוללני יותר.

אחת מפרקטיקות הטיפול המרכזיות בשיטה היא דיקור. אין צורך לחשוש מפני כאב מחדירת המחט. השיטה הזו אינה כואבת ומשתמשים בה בסין כבר אלפי שנים, אפילו בבתי חולים מודרניים לגמרי. שינוי הרגלי התזונה מתבקש גם הוא ונובע מההבנה כי דלקות רבות בגופנו נובעים מתזונה לא מתאימה.

אופציה נוספת ופופולארית לא פחות היא רפלקסולוגיה. שיטה שיובאה גם היא מהמזרח ותופסת את כפות הרגליים כמייצגות חלקים שונים בגופנו. עיסוי רפלקסולוגי הוא טכניקה ידועה להפחתת כאבי רגליים, אפילו כאלו קשים.

לסיכום, דורבן ברגל אינו גזירת גורל – פנו בהקדם לטיפול ותוכלו לזכות בהקלה משמעותית בכאבים.

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

נחירות בשינה

איך מטפלים בנחירות והפסקות נשימה בשינה?

איך מטפלים בנחירות והפסקות נשימה בשינה?המדריך עזר? פרגנו 🙂 נחירות במהלך השינה יכולות לנבוע מסיבות …

בחירת מסאז'יסט

איך בוחרים מסאז'יסט

איך בוחרים מסאז'יסט5 מתוך 5 (דירגו 1 איש) עיסוי יכול לפוגג מתחים נפשיים וגופניים, להאיץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *