עמוד הבית » בריאות » איך בוחרים שיעורי יוגה

איך בוחרים שיעורי יוגה

איך בוחרים שיעורי יוגה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

תרגול שגרתי של יוגה תורם רבות לבריאות הנפשית והפיזית של המתאמן. מאז התגלו סגולותיה של שיטת אימון זו, עוד ועוד ישראלים נוהרים לשיעורי יוגה ומשתלבים במסגרות השונות שבהן ניתן לתרגל יוגה. אם גם אתה החלטת לתרום לעצמך על ידי השתלבות בחוג יוגה, בשיעורי יוגה או בסדנת יוגה – אתה ודאי תוהה איזו יוגה תתאים לך. אכן, ישנן מסגרות רבות שבהן ניתן לתרגל סוגים שונים של יוגה וכדי להפיק מיוגה את כל מה שצריך וניתן, חשוב לבחור שיעורי יוגה נכונים ומתאימים עבורך. אז איך בוחרים שיעורי יוגה, שלב אחרי שלב?

 

שלב ראשון – מבינים מה זה יוגה, מהן יתרונותיה ובאיזו תדירות כדאי לתרגל אותה

 

זהו שלב חיוני ומרכזי שמהווה בסיס לכל תכנית אימון של יוגה. חשוב מאד ללמוד אילו סוגי יוגה קיימים, מהן מטרות התרגולים השונים ואיזו שיטת יוגה היא האידאלית עבורך.

 

שלב שני – מגדירים את מטרות האימון

 

ישנם שיקולים שונים שישפיעו על הבחירה כיצד ישולבו שיעורי יוגה בשגרת היום יום שלך. אחד השיקולים העיקריים בבחירת שיעורי יוגה הוא מטרות האימון. ישנם אנשים שרוצים לתרגל יוגה לשם פעילות גופנית ו/או חיטוב הגוף, אחרים רוצים לשים דגש על שיפור יציבה ותנועה, יש כאלה שזקוקים לתרגול יוגה למטרה טיפולית, למשל לשיפור תפקוד ריאתי-נשימתי בקרב חולי ריאה, בעוד אחרים דווקא שמים לב להיבט הנפשי.

 

שלב שלישי – מסתכלים למציאות בעיניים

 

זהו השלב שבו עליך לבחון את המציאות ואת האילוצים השונים שהיא טומנת בחובה. בין השיקולים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שיעורי יוגה בולטים השיקולים הבאים:

  • זמינות ופנאי – עליך לבחון את שגרת יומך ולהחליט מראש כמה זמן תוכל להקדיש באופן ריאלי לתרגול יוגה.
  • נוחות הגעה – חשוב מאד לבחור שיעורי יוגה המתקיימים במקום נגיש ונוח, שיהיה קל להגיע אליו ולהשתתף בשיעור – נוחות שכזו מעודדת התמדה. כיום תרגול יוגה זמין בכל חלקי הארץ וניתן להשתלב במסגרות לימודי יוגה בצפון, בדרום ובמרכז הארץ.
  • תקציב – עם כל הרוחניות שבדבר, גם בעת בחירת שיעורי יוגה יש לתת את הדעת על עניין המחיר. טווח המחירים של אפשרויות תרגול יוגה הוא נרחב. ככל שיש יותר מפגשים, ככל שהשיעורים יותר מתקדמים וככל שהביקוש באזור יותר גבוה – כך עולה גם המחיר.
  • איכות שיעורי יוגה – אל תהסס לברר פרטים לגבי הכשרות המדריכים וידיעותיהם. מומלץ להגיע לשני שיעורי ניסיון ולהתרשם מהמדריכים. טוב תעשה אם בהזדמנות זו תשוחח גם עם המתאמנים כדי לקבל חוות דעת.

 

שלב רביעי – בחירת מסגרת האימון

 

זהו השלב שבו עליך להתחייב לשיעורי יוגה. כל השיקולים שהפעלת, כמו גם הגדרת הצרכים והמטרות של האימון יסייעו לך לבחור מסגרת לאימון יוגה שתתאים גם ליכולות הפיזיות והכלכליות שלך. בעת בחירת המסגרת חשוב לברר גם על אפשרויות הביטול של ההרשמה.

 

טיפים ואזהרות

 

בעת בחירת חוגי יוגה עליך להתחשב גם ביכולת הפיסית שלך, בניסיון הקודם שלך בתרגול יוגה, במצבך הבריאותי, בכושרך הגופני ובאילוצים פיזיים או רפואיים שונים. מאפיינים אלה ישפיעו על בחירתה של המסגרת שבה תבחר לתרגל יוגה, כאשר יש יוגה למתחילים, יוגה למתקדמים, יוגה לגיל השלישי וכדומה.

 

קישורים שימושיים

 

על יוגה בויקיפדיה בעברית

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איך מבצעים השתלות שיניים בטכנולוגיה מתקדמת?

איך מבצעים השתלות שיניים בטכנולוגיה מתקדמת?המדריך עזר? פרגנו 🙂 רפואת השיניים נחשבת לאחד מתחומי הרפואה …

איך מגישים תביעת רשלנות רפואית

איך מגישים תביעת רשלנות רפואיתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מקרים של רשלנות רפואית נפוצים מאוד בארץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *