איך יודעים שצריך משקפיים

איך יודעים שצריך משקפיים
5 מתוך 5 (דירגו 1 איש)

מסביבות גיל ארבעים מרבית האנשים חווים ירידה בראייה, וכמו כן הצפייה הממושכת במסכים ונסיבות חיים שונות יכולות להביא להתדרדרות בראייה, המחייבת הרכבת משקפיים. כיצד תדעו שהגיע זמנכם להצטרף למשפחת מרכיבי המשקפיים – המדריך לפניכם.

 

כיצד לבדוק אם אתם צריכים משקפיים בשלושה שלבים.

 

פירוט שלושת השלבים לבדיקה האם עליכם להרכיב משקפיים.

 

שלב ראשון: תשומת לב להתדרדרות וקשיים בראייה

 

הסימן הראשון לצורך בהרכבת משקפיים הוא ירידה בראייה. שימו לב למהלך היום שלכם, ושאלו את עצמכם האם אתם מתעייפים לאחר קריאה קצרה או צפייה במסך המחשב והטלוויזיה, האם אתם חווים כאבי ראש לאחר קריאה או עבודה מול המחשב, האם אתם חווים סחרחורות. ירידה בראייה יכולה להשפיע על הרגישות לאור, לכן אם אתם שמים לב שנהיגה בלילה נהיית מאתגרת יותר עבורכם, שאורות הרכבים הבאים מולכם מסנוורים אתכם, או שהאור בבית פתאום חלש מדי עבורכם, כל אלו הם סימנים להתדרדרות בראייה. ההתדרדרות בירידה יכולה להיות איטית, ולכן בלתי מורגשת בשלביה הראשונים, היו ערניים לסימפטומים כגון סחרחורות, כאבי ראש ועייפות לאחר מאמץ של העיניים, גם אם הירידה בראייה עדיין אינה מורגשת.

 

שלב שני: בחירת אופטומטריסט מקצועי ואמין

 

אם אתם חווים אחד או כמה מן הסימפטומים שצוינו לעיל, וכמובן אם אתם חשים שראייתכם מתדרדרת, זה הזמן למצוא אופטומטריסט אמין ומקצועי. אם אתם מרכיבים כבר משקפיים, ויש לכם אופטומטריסט שאתם סומכים עליו – מה טוב. אחרת, קבלו המלצות מחברים, בצעו מחקר קטן ברשת,  ובחרו חנות אופטיקה מומלצת, שם תוכלו לבצע בדיקות ראייה ובמידת הצורך לרכוש משקפיים מתאימים.

 

שלב שלישי: בדיקות והתאמת משקפיים.

 

כעת אתם כבר מניחים שראייתכם התדרדרה, ויש לכם מען מקצועי ואמין לפנות אליו, כל שנותר הוא לצאת לדרך. גשו לחנות האופטיקה המומלצת שבחרתם ובצעו בדיקות ראייה מקיפות על ידי אופטומטריסט מנוסה. בתום הבדיקות, במידה ויתברר שעליכם להרכיב משקפיים, או להחליף עדשות במשקפיים הקיימים, תוכלו לבחור מסגרת ולהזמין עדשות בו במקום, ולאחר מספר ימים תתחדשו במשקפיים מתאימים למצב הראייה הנוכחי שלכם. אם הינכם מרכיבים משקפיים, ובמהלך היום מחליפים שוב ושוב משקפי ראייה למרחוק במשקפי קריאה ומשקפי מחשב וכן הלאה, כדאי לכם לשקול לכוש משקפי מולטיפוקל, התייעצו עם האופטומטריסט בכדי למצוא את הפיתרון הטוב ביותר למצבכם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • לעתים קל יותר לשים לב לסימפטומים נלווים מאשר לירידה בראייה עצמה. לכן אם אתם חווים סחרחורות, עייפות וכאבי ראש, כדאי לבדוק את מצב הראייה גם אם אינכם מרגישים בהתדרדרות של הראייה.
  • בדיקת ראייה במקרה של חשש להתדרדרות היא לא רק מומלצת, אלא הכרחית וחיונית לשמירה על בטיחותכם בנהיגה, בייחוד בשעות הלילה.
  • חשוב לבחור אופטומטריסט וחנות אופטיקה מומלצים, בכדי לוודא אבחון אמין והתאמה מקצועית של המשקפיים, שירות אדיב, וליווי לאורך זמן.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *