עמוד הבית » כללי » איך להיפטר מהרכב הישן
איך להיפטר מרכב ישן

איך להיפטר מהרכב הישן

איך להיפטר מהרכב הישן
המדריך עזר? פרגנו 🙂

הרכב שלכם בן עשרים שנה ויותר, ויחד עם כל הזיכרונות שהוא נושא, והתרומה הרבה שתרם לחייכם, הגיע הזמן להיפטר ממנו ולעבור לרכב חדש, ידידותי יותר לסביבה ובטיחותי הרבה יותר? גם אם הפרידה מן הרכב הישן כואבת, יש למצוא את הדרך המשתלמת והמתאימה ביותר עבורכם לבצע את המהלך. לפניכם מדריך כיצד להיפטר מהרכב הישן בדרך המתאימה לכם ביותר.

 

איך להיפטר מן הרכב הישן שלכם בארבעה שלבים

 

ארבעה שלבים פשוטים שיעזרו לכם להיפר מן הרכב הישן שלכם.

 

שלב ראשון: תעביר את זה הלאה

 

אם הרכב שלכם במצב שמיש, ורק סובל ממראה מרופט וישן, תוכלו לשפצו, להעניק לו טיפול קוסמטי שישפר את חזותו, יהפוך אותו להרבה יותר אטרקטיבי, ולהציעו למכירה. הצעד הראשון שיש לעשות הוא לבדוק את האופציה הזו, שקלו את עלויות השיפוץ מול המחיר שתוכלו לקבל עבור הרכב, וצאו לדרך רק אם לאחר בדיקה והתייעצות עם בעלי מקצוע גיליתם שהמהלך משתלם.

 

שלב שני: גריטה בחסות המשרד להגנת הסביבה

 

אם הרכב שלכם הוא רכב דיזל כבד, יתכן שאתם זכאים לקחת חלק במבצע הגריטה של המשרד להגנת הסביבה, למסור את הרכב לגריטה, ולקבל תמורה כספית נאה. באתר המשרד להגנת הסביבה תוכלו לקבל את  כל התשובות לשאלותיכם, כולל איתור מכון גריטה המשתתף במבצע, ובירור זכאות.

 

שלב שלישי: למצוא שימוש אחר לרכב

 

בעזרת מעוף וחשיבה יצירתית, אם הרכב שלכם אינו מתאים לתוכנית הגריטה של המשרד להגנת הסביבה, ושיפוצו עולה יותר ממה שתוכלו לקבל עבורו, תוכלו להפוך אותו למשהו אחר. אם יש לכם חצר תוכלו לצבוע את הרכב, להוציא את חלקיו הפנימיים, ולהופכו למעין פסל סביבתי, אם יש לכם ילדים תוכלו להפוך את הרכב לאחד ממתקני המשחק בחצר. וכמו כן, תוכלו למסור את הרכב הישן לגן ילדים עם חצר, לשמחתם של הילדים והגננות.

 

שלב רביעי: מסירת הרכב לפירוק

 

אם עברתם את כל השלבים הקודמים, ואף אחד מהם לא רלוונטי עבורכם, תמיד תוכלו למסור את הרכב למוסך, אדם, או חברה העוסקים ברכישת רכבים ישנים. מי שעוסק בתחום, קונה רכבים לפירוק, מוכר למוסכים את החלקים המתאימים לשמש כחלקי חילוף, ואת היתר מוכר לסוחרי מתכות. חפשו שמות של סוחרי רכבים ישנים, השוו מחירים, ובחרו באופציה המשתלמת ביותר.

 

טיפים ואזהרות

 

  • אם אתם שוקלים שיפוץ רכב ישן ומכירתו, התרכזו בטיפולים "קוסמטיים", אל תיכנסו להוצאות גדולות מדי שלא יצדיקו את עצמן מבחינה כלכלית.
  • רכבים ישנים בדרך כלל גורמים לזיהום אוויר ואינם בטוחים לנסיעה, לכן עדיף להתחדש ולעבור לרכב ידידותי לסביבה ולמשתמש, חדש, ובטוח יותר.
  • אם הרכב לא שמיש לנסיעה, לפני שאתם מחליטים למסור אותו לפירוק וודאו שעלות הגרירה אינה מושתת עליכם.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איך בוחרים אולם אירועים

איך בוחרים אולם אירועיםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 יש לכם חגיגה חשובה בפתח? זו ההזדמנות האולטימטיבית …

כיסוי לדרכון | כיסוי מעוצב לדרכון

איך בוחרים כיסוי לדרכון מעוצב

איך בוחרים כיסוי לדרכון מעוצב5 מתוך 5 (דירגו 1 איש) מתכננים לטוס לחו"ל, או מחפשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *