עמוד הבית » הורות » איך לחגוג חגיגת בר מצווה מקורית
לחגוג חגיגת בר מצווה מקורית

איך לחגוג חגיגת בר מצווה מקורית

איך לחגוג חגיגת בר מצווה מקורית
המדריך עזר? פרגנו 🙂

"אז מה אתם עושים לי לבר מצווה?", שואל אתכם הילד שלכם מדי מספר ימים, ומוסיף בקשה: "אני רוצה משהו מקורי. לא כמו כולם". אתם מביטים בו, מחייכים ומבטיחים: "אל תדאג. תהיה לך החגיגה הכי מיוחדת". ואז אתם מבינים שמעבר להבטחה הכללית הזו, אין לכם מושג מה בדיוק כדאי לארגן לילד שלכם. הכל נראה לכם "רגיל" מדי, או אפילו שחוק ונוסחתי. במאמר הבא נציג לכם כמה אטרקציות מומלצות ומקוריות מאד שמתאימות (גם) לבר מצווה.

שלבים בתכנון חגיגת בר מצווה מקורית

שלב 1 – פארק טרמפולינות

על פי השיר הידוע, כל הילדים קופצים, רוקדים ובעיקר נהנים מזה. אז למה שלא תקחו את זה בחשבון כשאתם חושבים על פעילות בר המצווה המושלמת? פארק טרמפולינות הוא בחירה מעניינת ומקורית מאד. פארק שכזה מכיל שלל טרמפולינות ומתקני קפיצה, שיאפשרו לילדים להגיע לגבהים חדשים של הנאה. בפארקים המובילים תמצאו אטרקציות מיוחדות לא פחות, למשל מתקן D3, מתקן סלאם דאנק (הטבעות לסל), מתקן מחניים (כי ילדים תחרותיים מטבעם) ועוד. אם מוסיפים לזה את האווירה הנעימה, את מוזיקת הרקע ואת העובדה שההורים יכולים לקבל ראש שקט, מבינים מדוע מדובר ביופי של אטרקציה לבר או בת מצווה מיוחדת.

שלב 2 – סדנאות

אין זה משנה היכן עורכים את בר המצווה, מומלץ מאד להוסיף לתוכנית האירוע סדנאות כאלה או אחרות. הסדנאות צריכות, כמובן, להיות מותאמות לקהל היעד הצעיר ברובו, כשלמרבה השמחה גם כאן אפשר להצביע על כמה רעיונות מקוריים במיוחד. חשבו לדוגמא על סדנאות אינדיאניות, על סדנאות אומנות מקוריות (גרפיטי או קעקועים לדוגמא), סדנאות בישול ואפייה על סוגיהן וכן הלאה. את נושאי הסדנאות אתם בהחלט יכולים להתאים להעדפות ולתחומי העניין של חתן השמחה שלכם. ניתן בהחלט לחשוב על מספר סדנאות במקביל, כך שכל ילד יוכל למצוא את זו המעניינת אותו ביותר.

שלב 3 – חדרי בריחה

חדרי בריחה הפכו במהלך השנים האחרונות ללהיט של ממש בקרב צעירים ומבוגרים כאחד, אבל סבירות גבוהה שהילד שלכם וחבריו עדיין לא התנסו בזה. בר המצווה הוא יופי של הזדמנות לעשות את זה. למי שאינו מכיר, זוהי פעילות בה נדרש מהמשתתפים לצאת תוך פרק זמן קצוב מחדר שהם מוכנסים אליו, תוך כדי שהם פותרים חידות ופאזלים שונים, מוצאים חפצים וכן הלאה.

טיפים ואזהרות

לא כל חדרי הבריחה מתאימים לילדים ברמת הקושי או אפילו ב"סיפור" שלהם – תפאורה, עלילה וכן הלאה – אבל תוכלו למצוא חדרים אידיאליים לקבוצת גיל זו. מדובר בחוויה שאינה רק מהנה, אלא גם כזו שיכולה לפתח אצלם את החשיבה היצירתית, ללמד אותם על עמידה בזמנים, לתרגל אצלם שיתוף פעולה וכיוצא באלה.

קישורים שימושיים

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A8_%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%95%D7%94

חגיגות מצווה לא באולם http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001034475

"אז מה אתם עושים לי לבר מצווה?", שואל אתכם הילד שלכם מדי מספר ימים, ומוסיף בקשה: "אני רוצה משהו מקורי. לא כמו כולם". אתם מביטים בו, מחייכים ומבטיחים: "אל תדאג. תהיה לך החגיגה הכי מיוחדת". ואז אתם מבינים שמעבר להבטחה הכללית הזו, אין לכם מושג מה בדיוק כדאי לארגן לילד שלכם. הכל נראה לכם "רגיל" מדי, או אפילו שחוק ונוסחתי. במאמר הבא נציג לכם כמה אטרקציות מומלצות ומקוריות מאד שמתאימות (גם) לבר מצווה. שלבים בתכנון חגיגת בר מצווה מקורית שלב 1 - פארק טרמפולינות על פי השיר הידוע, כל הילדים קופצים, רוקדים ובעיקר נהנים מזה. אז למה שלא תקחו את…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: Be the first one !

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איך לבחור צעצוע לילדה | צעצוע לילדה

איך לבחור צעצוע לילדה

איך לבחור צעצוע לילדההמדריך עזר? פרגנו 🙂 מחפשים מתנה לילדה, ומתלבטים כיצד לבחור את הצעצוע …

בחירת אופניים לתינוקות

איך בוחרים אופניים לתינוקות ופעוטות

איך בוחרים אופניים לתינוקות ופעוטותהמדריך עזר? פרגנו 🙂 התינוק הקטן שלכם כבר הולך ורץ, ומראה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *