עמוד הבית » בירוקרטיה » איך מתגברים על ביורוקרטיה של חוקי עזר עירוניים להקמת פרגולה
התגברות על ביורוקרטיה של חוקי עזר עירוניים להקמת פרגולה

איך מתגברים על ביורוקרטיה של חוקי עזר עירוניים להקמת פרגולה

איך מתגברים על ביורוקרטיה של חוקי עזר עירוניים להקמת פרגולה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

החלטתם לבנות פרגולה כדי ליהנות ממעט צל ומאיכות חיים. לשם כך, חיפשתם מומחים לעבודות עץ, איתרתם בעל מקצוע אמין ואתם רוצים לצאת לדרך, אבל אתם אזרחים שומרי חוק והבנתם שעליכם להוציא היתר להקמת פרגולה. כנהוג במחוזותינו, גם ההליך הפרוצדורלי הזה מעיק, מכביד וכרוך בריצות ובהשקעת משאבים. החדשות הטובות הן שניתן להקל עליכם ולזרז את ההליך. נעים להכיר – הליך רישוי מהיר לבניית פרגולה.

"רפורמת הפרגולות" שעוגנה בחוק לפני שנתיים יכולה להקל על מי שרוצה להצטייד באמצעי הגנה מפני השמש. תרומתה של הרפורמה ניכרת מאחר שהיא מתווה הליך רישוי פרגולה מזורז. רבים טועים לחשוב שמשמעות הרפורמה היא "ייתור ההיתר", אבל לא כך הם פני הדברים. אי אפשר לבנות פרגולה גדולה בלי היתר, אבל בהחלט אפשר להקל את קבלתו ולהשלים את הליך הרישוי באופן מהיר ויעיל הרבה יותר. אז איך ניתן להוציא היתר לפרגולה במהירות וביעילות? לפניכם מורה נבוכים בנבכי הבירוקרטיה, שלב אחר שלב:

שלבים בהתגברות על ביורוקרטיה של חוקי עזר עירוניים

שלב ראשון – הבנת דרישות החוק

עליכם לפנות לרשות המקומית בבקשה לקבלת היתר בניית פרגולה. כדי ליהנות מהליך רישוי מקוצר עליכם לעמוד בכמה דרישות ולוודא שמאפייני הפרגולה תואמים את הגדרת המבנה. במסגרת בירורים ראשוניים רצוי שתבררו גם מה היטל ההשבחה שתגרור הבניה (משתנה בין הרשויות המקומיות) והאם ישנן דרישות נוספות לעניין הפרגולה. עוד יש לברר האם נדרש אישור מהשכנים (לרוב לא, אולם יש נסיבות המחייבות זאת וחשוב לבדוק האם הן מתקיימות בעניינכם).

שלב שני – הגשת הבקשה

יש לנסח כהלכה את בקשת ההיתר ולציין את כל העובדות התומכות בקבלת הבקשה, לרבות ממצאי חלק מהבדיקות שהשלמתם בשלב הראשון. יש לכלול בבקשה הגדרות מדויקות של מיקום הפרגולה, של גודלה ושל האופן בו היא עומדת בכל הדרישות שיגדירו אותה כעבודת בנייה מצומצמת – הגדרה שתעביר את בקשתכם למסלול של הליך רישוי מהיר ותאפשר הנפקה של היתר בניה בזריזות וביעילות.

שלב שלישי – בחירת פרגולה ואיש מקצוע

בשלב זה, במקביל למילוי פרטי הבקשה עליכם לבחור מומחה לביצוע עבודות עץ שיתכנן פרגולה בטיחותית, אסתטית ומתאימה לצורכיכם, שגם תעמוד בדרישות החוק ותוגדר כעבודת בניה מצומצמת המאפשרת הליך רישוי מהיר. בחירתו של איש המקצוע חשובה ביותר. עבודות עץ הן מלאכה הדורשת מומחיות, ולא כל אחד יכול להקים פרגולה שתעמוד בכל הדרישות. רק מומחה בעל שם וניסיון בעבודות עץ בכלל ובבניית פרגולה בפרט ידע לעשות כן. זאת משום שהוא יודע שצמצום קל של מידות הפרגולה יכול לעשות הבדל עצום ולהפוך את קבלת ההיתר ממבצע מורכב, בשל היותו בניה משמעותית, להליך בירוקרטי פשוט שיישומו מהיר וענייני. אם תקפידו שבניית הפרגולה לא תיחשב כניצול חלק מאחוזי הבניה המותרים, תוכלו להשתלב בהליך רישוי מהיר שניתן כשמידותיה של פרגולה בגג לא יעלו על שליש מגודל הגג או על 10 מ"ר (לפי הגדול שבהם) ומידותיה של פרגולה בחצר לא יעלו על 15 מטרים רבועים או עד חמישית מגודל החצר (לפי הגדול שבהם) ושטחה עד 50 מ"ר.

טיפים לשלב ההכרעה

לאחר הגשת הבקשה ובתנאי שהוכחתם כדבעי שמדובר בעבודה מצומצמת, ישלח היתר בניית פרגולה לביתכם. אם הרשות לא תגיב תוך המועד הקבוע בחוק, שתיקתה תהווה מתן היתר והשלמת הליך הרישוי.

קישורים שימושיים

http://www.moin.gov.il/Subjects/HelpRules/Pages/default.aspx

https://www.pro.co.il/%D7%A0%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9D/

החלטתם לבנות פרגולה כדי ליהנות ממעט צל ומאיכות חיים. לשם כך, חיפשתם מומחים לעבודות עץ, איתרתם בעל מקצוע אמין ואתם רוצים לצאת לדרך, אבל אתם אזרחים שומרי חוק והבנתם שעליכם להוציא היתר להקמת פרגולה. כנהוג במחוזותינו, גם ההליך הפרוצדורלי הזה מעיק, מכביד וכרוך בריצות ובהשקעת משאבים. החדשות הטובות הן שניתן להקל עליכם ולזרז את ההליך. נעים להכיר – הליך רישוי מהיר לבניית פרגולה. "רפורמת הפרגולות" שעוגנה בחוק לפני שנתיים יכולה להקל על מי שרוצה להצטייד באמצעי הגנה מפני השמש. תרומתה של הרפורמה ניכרת מאחר שהיא מתווה הליך רישוי פרגולה מזורז. רבים טועים לחשוב שמשמעות הרפורמה היא "ייתור ההיתר", אבל לא…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: Be the first one !

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

הסדרת מעמד צבאי

הסדרת מעמד צבאי

הסדרת מעמד צבאי5 מתוך 5 (דירגו 1 איש) חל חיוב על כל אזרח ישראלי אשר …

כתיבת חוות דעת משפטית

איך כותבים חוות דעת משפטית

איך כותבים חוות דעת משפטיתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 חוות דעת משפטית הכתובה כראוי מסייעת לצד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *