עמוד הבית » בריאות » איך לבחור הדברה ידידותית לסביבה
בחירת הדברה ידידותית לסביבה

איך לבחור הדברה ידידותית לסביבה

איך לבחור הדברה ידידותית לסביבה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בלא מעט בתים, ואולי בעצם בכולם, ניתן למצוא מזיקים מסוגים שונים כמו מקקים, נמלים, יתושים ועכברים ומחוץ לבית עטלפים, דבורים, נחשים ועוד. בעבר, חברות ההדברה עשו שימוש בחומרים רעילים הן לבני אדם, הן לבעלי חיים והן לסביבה, אולם המגמה השתנתה. יותר ויותר אנשי מקצוע מעדיפים להדביר עם חומרי הדברה ידידותיים לסביבה.

שלבים בבחירת הדברה ידידותית לסביבה

שלב 1 – זיהוי מזיקים

בראש ובראשונה יש לזהות את המזיקים, לבדוק היכן הם נמצאים ומנין הם נכנסים לבית – רק לאחר מכן ניתן לטפל בבעיה באופן מיטבי. בצורה זו ניתן למנוע את התפשטותם ואת שובם לבית.

שלב 2 – שיטות ניטור

עוד טרם ההדברה, ישנן שיטות ניטור הייחודיות להדברה ידידותית לסביבה. הניטור הוא למעשה הבדיקה המקדימה.

שלב 3 – נקיון

על בני הבית לשמור על ניקיון מרבי, לסלק מאגרי מים עומדים ולאטום סדקים.

טיפים ואזהרות

כיצד קובעים באיזה חומר הדברה להשתמש?

המדבירים יודעים בדיוק באילו חומרי הדברה לעשות שימוש, עניין זה תלוי בסוג המזיק. למשל, חומרי הדברה המתאימים למקקים אינם מתאימים לפשפשים. בנוסף, ישנם חומרים ביולוגיים וחומרים אורגניים, ועל מנת למגר מזיקים מסוימים משתמשים גם באמצעים אלקטרוניים. המטרה היא שההדברה תהיה יעילה ואפקטיבית, כך שלא יישאר זכר למזיקים ושהם לא ישובו למקום המודבר.

הדברה שאיננה פוגעת בבריאותינו

זה לא מכבר התרחשו מקרים הידועים לכולם ושהתפרסמו על גבי דפי העיתונות והביאו בסופו של דבר לטרגדיה נוראית, כל זאת בשל הדברה כימית רעילה. בבתים בהם מתגוררים תינוקות וילדים, חשוב מאוד להקפיד לא להכניס חומרים מסוג זה. ולא רק בבריאות בני האדם ובעלי החיים מדובר, אלא גם בסביבה, עליה חשוב לשמור ולא לזהמה, לכן הדברה ידידותית היא גם אקולוגית.

החומרים בהם נעשה שימוש

כאשר אנו מדברים על הדברה ידידותית, הכוונה היא לחומרי הדברה טבעיים ובטיחותיים יותר. את החומרים הללו ניתן להפיק מצמחים הגדלים בטבע שכלל אינם רעילים, ועם זאת נמצאו כיעילים לא פחות מהחומרים בהם נעשה שימוש בעבר. ההדברה בהחלט אינה אמורה להיות "אגרסיבית". לא בכדי יותר ויותר אנשים מזמינים מדבירים העושים שימוש בחומרים טבעיים, שכן המודעות להשפעה המזיקה של חומרי ההדברה הרעילים רק הולכת וגוברת. זאת ועוד, אין שום צורך לפנות את הבית מחפצים שונים, למצוא מקום נאות לאחסן בו אוכל או לפתוח את כל החלונות. כלומר, לא נדרשות אי אילו הכנות מיוחדות. עם זאת, רצוי שבזמן ההדברה בני הבית לא יהיו נוכחים במקום.

רוב חומרי ההדברה הטבעיים אינם מפיצים ריחות בלתי נעימים. על מנת למגר נמלים ניתן להשתמש בפיתיונות מג'ל ואם רוצים למגר דבורים יש לעשות שימוש בחומרי ריסוס. קיימת גם שיטת הדברה אולטרא סונית, באמצעותה ניתן להרחיק עטלפים או סוגים שונים של מכרסמים. מזיקים אלה נרתעים מגלי הקול, ולכן הם גם בורחים. לבסוף, חשוב לוודא שהמדביר יהיה בעל רישיון מהמשרד להגנת הסביבה.

קישורים שימושיים

הדברה ביולוגית בויקיפדיה

בלא מעט בתים, ואולי בעצם בכולם, ניתן למצוא מזיקים מסוגים שונים כמו מקקים, נמלים, יתושים ועכברים ומחוץ לבית עטלפים, דבורים, נחשים ועוד. בעבר, חברות ההדברה עשו שימוש בחומרים רעילים הן לבני אדם, הן לבעלי חיים והן לסביבה, אולם המגמה השתנתה. יותר ויותר אנשי מקצוע מעדיפים להדביר עם חומרי הדברה ידידותיים לסביבה. שלבים בבחירת הדברה ידידותית לסביבה שלב 1 - זיהוי מזיקים בראש ובראשונה יש לזהות את המזיקים, לבדוק היכן הם נמצאים ומנין הם נכנסים לבית – רק לאחר מכן ניתן לטפל בבעיה באופן מיטבי. בצורה זו ניתן למנוע את התפשטותם ואת שובם לבית. שלב 2 - שיטות ניטור עוד טרם…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: Be the first one !

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

נחירות בשינה

איך מטפלים בנחירות והפסקות נשימה בשינה?

איך מטפלים בנחירות והפסקות נשימה בשינה?המדריך עזר? פרגנו 🙂 נחירות במהלך השינה יכולות לנבוע מסיבות …

בחירת מסאז'יסט

איך בוחרים מסאז'יסט

איך בוחרים מסאז'יסט5 מתוך 5 (דירגו 1 איש) עיסוי יכול לפוגג מתחים נפשיים וגופניים, להאיץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *