עמוד הבית » בריאות » איך לבחור רופא שיניים מקצועי ואמין
איך לבחור רופא שיניים מקצועי ואמין

איך לבחור רופא שיניים מקצועי ואמין

איך לבחור רופא שיניים מקצועי ואמין
המדריך עזר? פרגנו 🙂

לפני שאתם ניגשים לבצע כל פרוצדורה רפואית הנוגעת לשיניים שלכם, מומלץ לבצע סקר שוק קטן. לקרוא באינטרנט המלצות על רופאי שיניים שונים, לשאול משפחה וחברים שעל דעתם אתם סומכים ולאסוף את כל המידע האפשרי. אם קיבלתם שלוש המלצות ויותר על רופא אחד, נראה שהוא רופא השיניים האידיאלי עבורכם.

שלבים בבחירת רופא שיניים אמין ומקצועי

שלב 1: האם הרופא רשום בהסתדרות הרופאים

אם עוד לא שמעתם על הסתדרות רופאי השיניים, זה הזמן להכיר אותה: ההסתדרות מאגדת את רופאי השיניים האיכותיים בישראל, כאשר שרלטנים למיניהם, הזוכים לתלונות חוזרות ונשנות, מאבדים את חברותם בארגון זה. תוכלו למצוא את הקישור לאיתור רופאים חברי הסתדרות רופאי השיניים בקישורים מטה.

שלב 2: בדקו מי מבצע את הטיפולים

שימו לב שאת הפרוצדורות המורכבות מבצע רופא מוסמך ומנוסה ולא איש צוות במרפאה. לעיתים שינניות מבצעות חלק מהטיפולים לאחר שעברו הכשרה במרפאה, אך על פי החוק אך ורק רופא שיניים מורשה לבצע טיפולים אלה. כאשר אתם מורדמים בהרדמה מלאה או חלקית קשה לברר זאת, ולכן ודאו לפני הטיפול מי עומד לבצעו. בטיפולים היקרים והמורכבים יותר מומלץ לבקר במספר מרפאות ולראות במו עיניכם את הציוד ואת הצוות לפני שמחליטים.

שלב 3: האם הרופא משתמש בציוד חד או רב פעמי?

אצל רופא שיניים, בניגוד לקייטרינג באולם חתונות, ציוד חד פעמי הנמצא בשימוש הוא סימן טוב ומעיד על שמירה של רמה גבוהה של סטריליות במקום.

טיפים ואזהרות

כאשר אתם קוראים ביקורות באינטרנט, נסו לשים לב לשם הרופא ולא רק לשם הקליניקה. במקרים רבים, רופא מצליח פותח קליניקה הכוללת מתמחים רבים, וכאשר אתם פותחים את הפה, אתם עשויים להימצא מול הרופא הכי פחות מוכשר במקום. התעקשו על טיפול המבוצע על ידי הרופא עליו קיבלתם את ההמלצה. במרבית המקרים, אם מדובר בטיפול ארוך המורכב מרצף רב של פגישות, עדיף לא להשתמש במרפאות הקשורות לחברה או לתאגיד אחד. הסיבה לכך פשוטה: אם הן פושטות את הרגל, איש לא ייקח אחריות וימשיך את הטיפול, ומעבר לנזק הכספי – אתם עשויים לסבול מכאבים ומנזק אסתטי לאורך זמן.

 

קישורים שימושיים

קישור לחיפוש רופאים בהסתדרות רופאי השיניים –http://www.ida.org.il/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%A0%D7%95

פורום רפואת שיניים באתר דוקטורס – http://www.doctors.co.il/forum-4118/

פורום רפואת הפה באתר YNET –  http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2352-14284,00.html

ד״ר אלדד בן אלעזר – רופא שיניים בחיפה והצפון – http://benelazar.com/

וידאו רלוונטי

לפני שאתם ניגשים לבצע כל פרוצדורה רפואית הנוגעת לשיניים שלכם, מומלץ לבצע סקר שוק קטן. לקרוא באינטרנט המלצות על רופאי שיניים שונים, לשאול משפחה וחברים שעל דעתם אתם סומכים ולאסוף את כל המידע האפשרי. אם קיבלתם שלוש המלצות ויותר על רופא אחד, נראה שהוא רופא השיניים האידיאלי עבורכם. שלבים בבחירת רופא שיניים אמין ומקצועי שלב 1: האם הרופא רשום בהסתדרות הרופאים אם עוד לא שמעתם על הסתדרות רופאי השיניים, זה הזמן להכיר אותה: ההסתדרות מאגדת את רופאי השיניים האיכותיים בישראל, כאשר שרלטנים למיניהם, הזוכים לתלונות חוזרות ונשנות, מאבדים את חברותם בארגון זה. תוכלו למצוא את הקישור לאיתור רופאים חברי הסתדרות רופאי…

מה דעתך על המדריך?

User Rating: Be the first one !

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

טיפולי פוריות

איך בוחרים מרכז רפואי לטיפולי פוריות

איך בוחרים מרכז רפואי לטיפולי פוריותהמדריך עזר? פרגנו 🙂 אם אתם זקוקים לטיפולי פוריות, יש …

איך יודעים שצריך משקפיים

איך יודעים שצריך משקפייםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 מסביבות גיל ארבעים מרבית האנשים חווים ירידה בראייה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *