איך בוחרים חדר שינה?

איך בוחרים חדר שינה?
איך בוחרים חדר שינה?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

חדר שינה הוא בין המקומות החשובים בבית והעיצוב שלו מהווה משימה לא פשוטה. עם מגוון כה רחב של חדרי שינה, סגנונות, עלויות וצרכים – ניתן להסתבך ולפספס שיקולים חשובים בדרך לבחירה הנכונה. אז איך בוחרים חדר שינה? לפניכם כל השלבים במדריך מעשי:

שלב 1# בוחרים את הסגנון

כמו בכל שטח בשדה עיצוב הפנים, גם לחדרי שינה יש סגנונות רבים. היתרון בעיצוב חדרי שינה הוא שסגנון חדר השינה אינו חייב להמשיך את הקו העיצובי של הבית, משום שמדובר בחלל נפרד ומבודד. במחשבה שניה – עובדה זו יכולה להוות גם חסרון, מאחר שקשה לבחור כשיש מגוון כה רחב של סגנונות של חדרי שינה מעוצבים. הפתרון הוא פשוט לבדוק באינטרנט קטלוגים שמציגים תמונות של חדרי שינה ולפסול מה שאינו מתאים.

שלב 2# הגדרת תקציב

השלב הבא ימשיך את מלאכת פסילת האפשרויות: אחרי שתבודדו מספר סגנונות, הגיעה העת לזריקת מציאות: עליכם לבדוק כמה יעלה כל אביזר שיתרום לסגנון שלכם, מה שיעזור לכם להתמקד. קביעת מסגרת תקציבית בעת בחירת חדר שינה היא מאד חשובה – משום שישנם חדרי שינה במגוון עצום של מחירים.

שלב 3# הגדירו את הצרכים שלכם

לאיכות השינה יש השפעה רבה על הבריאות ואיכות החיים. כדי לישון טוב צריך לדאוג להיגיינת שינה – מושג רפואי שמשמעותו יצירת חלל בעל תנאים מיטביים שיאפשרו שינה ממושכת ובריאה, לרבות הירדמות קלה ויקיצה מאוחרת. אם ביתכם הוא מבצרכם, הרי שחדר השינה הוא פינת המקדש הפרטית שלכם. זו סיבה מצוינת לא להקל ראש בתכנון מקדים של עיצוב חדר השינה. קחו דף ועט וכתבו מה חשוב לכם: מיטה נוחה, צבעים מרגיעים, אוירה רגועה, חשיכה מוחלטת, בידוד וכדומה.

הרשימה הבאה שלכם תכלול פירוט של כל החפצים שייכללו בחדר השינה שלכם, מלבד הריהוט. קחו בחשבון את כל הנתונים הללו בעת בחירת חדר השינה שלכם ובשורה התחתונה – שימו לב גם לצרכים שלכם, תנו דגש לפן המעשי והפרקטי של השהות בחדר, והכי חשוב: אל תושפעו רק מהמראה הרצוי של החדר, אלא גם מההרגשה שלכם בו.

שלב 4# להצביע ברגליים

זהו השלב להכרעה מעשית. גייסו סבלנות וצאו לשוטט בין חנויות רהיטים. הפעילו את הדמיון ואת המחשבה ותנו ללב שלכם להכתיב מה הכי מדבר אליכם.

טיפים ואזהרות

אל תתפשרו על איכות לטובת מראה. בחדר השינה אתם מבלים זמן רב וחייב להיות לכם שם בעיקר נוח ונעים, על כן שימו לב לשיקולים מעשיים ולא רק לעיצוב וליופי. אל תתפתו לטרנדים חולפים: עיצוב חדרי שינה הוא עיצוב לטווח ארוך, הרי לא תרצו לבצע את הרכישה הגדולה הזו מחדש לעתים קרובות. הסתכלו קדימה: מובן שיש להקפיד למלא את הצרכים המידיים, אבל אל תשכחו שאלה ישתנו (למשל, השארת מקום לעריסה בחדר שינה לזוג צעיר). אל תעמיסו יותר מדי חפצים (היגיינת שינה, זוכרים?) ודאגו לכמה שיותר מקומות אחסון נגישים.

קישורים שימושיים

"בית ועיצוב" – וואלה

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *