איך להפסיק לעשן במהירות

להפסיק לעשן
איך להפסיק לעשן במהירות
המדריך עזר? פרגנו 🙂

איך להפסיק לעשן במהירות

 

מה לא אמרו לכם כבר? שזה מסריח, גומר לכם את הכסף, מחסל לכם את הבריאות ופוגע בבריאות של הילדים שלכם – ועדיין, אתם מרגישים שאתם לא יכולים בלי. אפילו המשפט הראשון עשה לכם חשק לסיגריה. ובכן, יש לנו חדשות בשבילכם: לא כזה קשה להפסיק לעשן. כל מה שצריך זה לרצות.

 

שלבים בדרך להפסקת העישון

 

השלב הראשון: החליטו

 

קבעו מועד (גמיש) שבו תרצו להפסיק. הזמן הטוב ביותר הוא שינוי שממילא מתרחש: מעבר דירה, עבודה חדשה, ילד ראשון. אם אין לכם שינוי כזה בתכניות, צרו אחד. למשל, סעו לטיול של שבוע-שבועיים בחו"ל. נכון, החופשה לא תיראה אותו דבר בלי הסיגריות, אבל עם הכסף שתחסכו עליהן תוכלו לתכנן חופשה נוספת בקרוב.

 

השלב השני: הפחיתו

 

לקראת המועד המשוער, נסו להמעיט בעישון. מהר מאוד יתברר לכם שהתגובה של הגוף הפוכה משציפיתם, והוא דווקא יפסיק להתחנן בהיסטריה לניקוטין. פתאום תהיו מודעים הרבה יותר לריח הנוראי שמלווה אתכם לכל מקום.

 

השלב השלישי: הפסיקו

 

בבת אחת, כאילו זה הדבר הקל ביותר שעשיתם. אל תעשו מזה עניין, כי הפסקת עישון זה באמת לא עניין. אין צורך להכריז על הסיגריה האחרונה שלכם. פשוט עשו זאת רגע אחרי שעישנתם סיגריה גרועה ממש, בתחנת אוטובוס או כשהפה יבש, כך שהזיכרון האחרון שלכם מהן יהיה רע ככל האפשר.

 

השלב הרביעי: שנו הרגלים

 

אחד המבחנים של מי שמפסיק לעשן הוא הרגע בו הוא רגיל להדליק סיגריה. ההפסקה בעבודה, הקפה בבוקר או הבירה בערב. כדי להצליח, אתם חייבים לנתק את הקשר ביניהם. לאחר שהפסקתם, שנו את הדרך שמובילה אתכם להדליק סיגריה: בהפסקה צאו לטייל, את הקפה של הבוקר שתו במקום אחר, ונצלו את ההזדמנות לוותר על הבירה לחודש-חודשיים.

 

טיפים ואזהרות

 

  • גם אם קל להפסיק לעשן, זו לא ההרגשה רגע אחרי. במיוחד בשבועיים הראשונים, בהם הגוף מוציא החוצה את רוב הזבל שנצבר בריאות. השתדלו לא לקבוע את המועד המתוכנן דווקא לשבוע עמוס ומלחיץ, כדי שתוכלו לנוח בבית אם תרגישו צורך.
  • עם זאת, מצאו לכם תעסוקה כל הזמן. שעמום הוא הנשק הכי אכזרי של הסיגריות. הכי טוב לעשות פעילות גופנית – היא גם מעבירה את החשק לעשן וגם מוציאה החוצה את כל מה שהריאות צברו.
  • קנו לכם חפיסת מסטיקים או סוכריות מציצה למקרה שיתחשק לכם משהו בפה. לא שוקולד, אין טעם להחליף התמכרות אחת באחרת.
  • הכי חשוב, זכרו: בכל פעם שהדלקתם סיגריה, רק ניסיתם להגיע למצב שבו לא-מעשנים נמצאים מלכתחילה. זה מפני שניקוטין הוא סם. כשתפסיקו לעשן לא יהיה לכם חשק לסיגריה. להפך: כשתפסיקו לעשן תחשבו שסיגריות הן מסריחות, יקרות והורסות את הבריאות שלכם ושל הילדים שלכם.

 

קישורים שימושיים

 

השפעות הניקוטין על הגוף/ויקיפדיה

שאלות ותשובות על גמילה מעישון/האגודה למלחמה בסרטן

מנוע חיפוש טיסות/Skyscanner

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *