עמוד הבית » כלכלה » איך להגיש בקשה לויזת סטודנט לארה"ב
ויזה לסטודנט

איך להגיש בקשה לויזת סטודנט לארה"ב

איך להגיש בקשה לויזת סטודנט לארה"ב
המדריך עזר? פרגנו 🙂

איך להגיש בקשה לויזת סטודנט לארה"ב

חולמים על תואר או לימודי תעודה בארה"ב? אולי בכלל אתם מעוניינים ללמוד אנגלית בסביבה אמריקאית? לפני שאתם מתחילים לטוות את החלום, מומלץ לבדוק איזה מוסד יוכל לקבל אתכם, ולהגיש בקשה לויזת סטודנט. ללא אישור מסודר לא תוכלו ללמוד במדינה וליהנות משלל האפשרויות של לימודים מעבר לים. אז מה התהליך הנדרש על מנת לקבל ויזת סטודנט לארה"ב?

שלב 1 – בחרו תחום לימוד

בארה"ב יש מגוון רחב של מוסדות לימוד, המציעים פקולטות יוקרתיות יותר ופחות בתחומים שונים. תוכלו ללמוד הכל: מחשבונאות, דרך תכנות ומדעי המחשב, לימודי אנגלית ועד וטרינריה ומגוון תחומים נוספים. לאחר שבחרתם את תחום הלימוד שלכם, אתם מוכנים לשלב הבא.

שלב 2 – בחרו מוסד לימודים

נכון, כולם רוצים להתקבל לפקולטות המוכרות. אין כמו תואר בהרווארד או בייל להרשים את המעסיק הבא, כמו גם את הדייט המושלם. אך לא כל פקולטה תסכים לקבל אתכם. יש להציג את הציונים שלכם, לעבור מבדק בשפה האנגלית על מנת לקבוע את הרמה שלכם ולנסות לקבל אישור מאחד המוסדות הלימודיים. ברגע שיש בידכם אישור – תוכלו להתקדם הלאה.

שלב 3 – הכינו משאבים כספיים

התקבלתם לפקולטה מבוקשת? הלימודים עשויים להיות יקרים ביותר. מדובר לעיתים בכמה עשרות אלפי דולרים לשנה. האם יש בידיכם משאבים לכך? זכרו, אינכם רשאים לעבוד בארה"ב (למעט, בתנאים מסוימים, אם הועסקתם מספר שעות במוסד הלימודי) – ולכן תצטרכו להציג אישורים המעידים כי יש בידכם סכום כסף שיכסה את שכר הלימוד לתקופת התואר, או אישור על קבלת מלגה שתועבר לכם במהלך הלימודים.

שלב 4 – הגשת ויזת הסטודנט

בתום ההרשמה למוסד הלימודי תקבלו אישורי הרשמה – ואיתם תוכלו להתחיל את התהליך המורכב של קבלת ויזת הסטודנט. יש למלא טופס ארוך המעיד כי אינכם מתכוונים לעבוד במדינה, כי יש בידיכם סכום הכסף האמור עבור שכר הלימוד, כמו גם משאבים כספיים על מנת לחיות בארה"ב בתקופת הלימודים, להציג אישורים מהבנק וכן ממעסיקים קודמים, ואפילו להתחייב כי אינכם משתייכים לארגון טרור זה או אחר. תצטרכו להצטלם בהתאם להנחיות, להוסיף עמלה ולחכות לשלב הבא: הריאיון.

שלב 5 – הריאיון בשגרירות

כמו בכל בקשה לויזה, ארה"ב מחייבת את אזרחי ישראל לעבור ראיון בשגרירות. במהלך הריאיון הקונסול מוודא את כל הפרטים שרשמתם בטופס, ובודק את מסמכי הקבלה לפקולטה המבוקשת וכן את האפשרויות שלכם מבחינה כלכלית. הריאיון אינו מורכב, וניתן לצלוח אותו תוך דקות ספורות. אם תקבלו ויזה, לאחר הריאיון הקונסול ייקח מכם את הדרכון, והוא ישלח אליכם בצירוף ויזת הסטודנט (J-1) באמצעות דואר שליחים.

טיפים ואזהרות

כסטודנטים, גם אם נאמר לכם אחרת, אינכם רשאים לעבוד. חברות רבות ינסו לפתות אתכם לעבוד במשרות שונות במהלך התואר, במיוחד בתחום המכירות – דעו כי אם תיתפסו, אתם עשויים לאבד את זכות הכניסה לארה"ב לעשור, כמו גם להסתכן בתשלום קנס כספי.

בשגרירות ארה"ב, כמו בכל הגופים הרשמיים המשתייכים לארה"ב, חשוב להישמע להנחיות ולא להתבדח, להתחכם או לנסות להתיידד עם בעלי התפקידים השונים. כישראלים, אנחנו מורגלים להתנהלות פחות פורמלית אפילו במוסדות רשמיים. את החמימות הישראלית השאירו מחוץ לשערי השגרירות – היא רק תפריע לכם.

 

קישורים שימושיים

שגרירות ארה"ב בישראל

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איך בוחרים ציוד משרדי

איך בוחרים ציוד משרדי לעסק חדש

איך בוחרים ציוד משרדי לעסק חדש1 מתוך 5 (דירגו 1 איש) מקימים עסק חדש, זקוקים …

מסחר במט"ח

איך להתחיל לסחור במט"ח

איך להתחיל לסחור במט"חהמדריך עזר? פרגנו 🙂 אם בעבר היינו צריכים ללכת לבנק , לברר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *