עמוד הבית » כללי » איך מארגנים חינה

איך מארגנים חינה

איך מארגנים חינה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

טקס החינה המסורתי אשר היה נחוג בעבר בצניעות יחסית בבית אחת המשפחות, הפך בשנים האחרונות לאלמנט מרשים בחגיגות הנישואים. לאור הפופולאריות המחודשת של הטקס הצבעוני והמשמח, ליקטנו עבורכם את כל המידע הנחוץ על מנת לארגן חינה שלא תבייש בני אצולה ים תיכוניים.

 

שלבים בהפקת החינה 

 

 

שלב ראשון: קבעו מקום ומועד

 

ראשית, עליכם להחליט היכן אתם רוצים לחגוג. מצד אחד, ניתן לחגוג חינה באולמות וגני אירועים, וכך לחסוך מעצמכם את הטרחה וההתעסקות בהפקה. מצד שני, חינה שנערכת בבית אחת המשפחות מקבלת נופך אינטימי, להבדיל מהחתונה עצמה, שתיערך באולם או גן, ותכלול קהל משתתפים גדול. כך או אחרת, בחרו את המקום, והזמן, שלחו הזמנות, והחליטו אם הטקס יערך בבית המשפחה, בחצר, באוויר הפתוח, או באוהל חינה.

 

שלב שני: רכשו אביזרים ותקרובת

 

אביזרים מסורתיים ססגוניים הופכים את החינה לאירוע קסום, שכמו יצא מתוך דפי אלף לילה ולילה, ומעניקים לו חיבור עמוק לשרשרת הדורות, למסורת, ולמקורות. רצוי לרכוש מראש אביזרים לחינה, הכוללים בגדים מסורתיים לחתן ולכלה, וכן לבני משפחותיהם, כלי הגשה מסורתיים, כלי הגשה מהודרים, קישוטים, מתנות לאורחים ועוד, כיד הדמיון הטובה עליכם. כמו כן, כדאי לשכור כריות ושטיחים ליצירת מרחב נוח ומהודר. אם אתם סגורים בדיוק על אביזרי החינה הדרושים לכם, מה טוב, אם לא, התייעצו עם המוכרים בחנויות המתמחות במכירת אביזרים לחינה.

מכיוון שעיקרו של טקס החינה הוא איחולי שפע, אושר, ואהבה לזוג הצעיר, התקרובת כוללת שלל מתוקים בצבעים, ניחוחות, וצורות שונים. תוכלו להיעזר בשירותי קייטרינג המתמחה בהסעדת חינות, וכן בבשלנים ואופים מקרב בני המשפחה, הכל בהתאם לאופייכם, צרכיכם, ויכולותיכם, העיקרון הוא פשוט – מתוק, והרבה.

 

שלב שלישי: טקס החינה, וטקס הזהב

 

אחד הטקסים בחגיגת חינה הוא טקס הזהב, בו משפחת החתן מעניקה תכשיטי זהב לכלה, ומשפחת הכלה מעניקה תכשיטי זהב לחתן, כסמל לאיחולי ברכה ושפע בחייהם המשותפים, אל תשכחו להצטייד בהתאם. בנוסף, ציורי החינה הם אחד משיאי החגיגה, ועל מנת שיהיו מושלמים, יש למצוא ציירת מנוסה, היודעת להכין את עיסת החינה בסמיכות הנכונה, ותוציא תחת ידיה קישוטי צבע מרהיבים לידי הזוג והאורחים.

 

טיפים ואזהרות

 

  • קבעו מראש תקציב מוגדר להוצאות, הפיתויים רבים, ואם לא תהיו ערניים, אתם עלולים בקלות רבה למצוא עצמכם מוציאים מעל ליכולותיכם.
  • לכל עדה מנהגים וסמלים ייחודיים לה, השוני אינו גדול, יחד עם זאת, מומלץ להיצמד למנהגי העדה של אחד מבני הזוג, על מנת ליהנות מחגיגה אותנטית.
  • לטקס החינה שלכם, אתם יכולים להסתפק ברשימת מוזמנים מצומצמת יותר, הכוללת בני משפחה וחברים קרובים, שתאפשר חגיגה שמחה ואינטימית. אין צורך להזמין לחינה את כל העובדים בחברה שלכם, את זה תוכלו להשאיר לחתונה.

 

קישורים

 

 

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת שלט לחנות

איך בוחרים שלט לחנות

איך בוחרים שלט לחנותהמדריך עזר? פרגנו 🙂 שלט החנות הוא כרטיס הביקור שלכם לרחוב, ומהווה …

בחירת ביטוח קבלנים

איך בוחרים חברה לביטוח קבלנים

איך בוחרים חברה לביטוח קבלניםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 קבלנים חשופים לתביעות בהיקף כספי גדול, ולכן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *