איך בוחרים אופניים חשמליים

בחירת אופניים חשמליות
איך בוחרים אופניים חשמליים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אופניים חשמליים הם טרנד אופנתי, ההולך וצובר אוהדים רבים בקרב האוכלוסייה בעולם ובארץ. בנוסף לכך, אופניים חשמליים הם כלי רכב ידידותי ושימושי, נוח וקל לרכיבה, ופיתרון טוב לבעיית הפקקים בכבישי הארץ העמוסים. השוק רווי חנויות המשווקות סוגים שונים של אופניים חשמליות במחירים מגוונים. כיצד תבחרו את האופניים החשמליים שלכם בתבונה – הישארו עמנו וגלו את התשובה.

 

שלבי בחירת אופניים חשמליים

 

שלב 1 : בחנו האם האופניים עומדות בתקנות

 

מכיוון שאופניים חשמליים הם כלי רכב ממונע, אשר יכול להגיע למהירויות שמסכנות הן את הרוכב והן הולכי רגל תמימים – קיימות תקנות והגבלות על מהירותם המקסימאלית של האופניים, ועל הספק המנוע. המהירות המקסימאלית אליה אמורים האופניים להגיע היא 25 קמ"ש, והספק המנוע המירבי הוא 250 וואט. משמעותו של רף המהירות היא, שכאשר האופניים מגיעים למהירות המקסימאלית המצוינת, המנוע מפסיק לעבוד. בנוסף לכך, האופניים צריכים להיות מצוידים בפנס קדמי ואחורי, מחזירי אור, ופעמון, או לחלופין, צופר. כמו כן, על האופניים צריך להופיע סימון המציין את הספק המנוע והמהירות המקסימאלית, את שם היצרן וכתובתו, וכן את האיסור לרכב על האופניים למי שטרם מלאו לו 16.

 

שלב שני: בדקו את הפרטים הטכניים והאיכות

 

  • סוללה – בחרו באופניים המצוידים בסוללה איכותית, תוצרת חברה ידועה ומוכרת, ההבדלים במחירים בתחום הסוללות משקפים הבדלים משמעותיים באיכות, וההשקעה בסוללה איכותית , חזקה ואמינה תשתלם לטווח הארוך. סוללה חזקה תספיק לרכיבה ארוכה יותר, וסוללה איכותית יכולה להעניק לכם עד 50% יותר כוח עבודה מסוללה שאינה איכותית.
  • שלדה – רוכבים רבים נדרשים לסחוב את האופניים החדשים, להעלותם לרכבת או לאוטובוס, או לחלופין לדירה או למשרד. היות שכך, העדיפו שלדת אלומיניום, היא קלה יותר וחזקה לא פחות, ותקל עליכם ועל הסוללה.
  • מנוע – קיימים כמה סוגי מנועים לאופניים חשמליים, לכל סוג יתרונות וחסרונות. התייעצו במוכר מהימן, או במאמן רכיבה לגבי סוג המנוע שמתאים לכם, וגם כאן, הקפידו לרכוש אופניים עם מנוע שמיוצר על ידי חברה מוכרת ואמינה.

אין סוף להקפדה על רכיבים איכותיים, בדוושות, במערכת ההילוכים, בבלמים, וכן הלאה. לא נציין את כל האפשרויות, אך באופן כללי ניתן לומר שהקפדה על איכות תהיה משתלמת.

 

שלב שלישי: בחרו דגם מנצח

 

לאחר שצמצמתם את הרשימה לדגמים איכותיים בלבד, העומדים בתקנות, כל שנותר הוא להחליט אם אתם רוצים דגם מתקפל או לא, לבחור את הדגם החביב עליכם, ולהתחדש בזוג אופניים חשמליים משלכם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • אל תתפתו לרכוש אופניים שאינם עומדים בתקנים, חסכו לעצמכם את העוגמה, ואת בזבוז הכסף.
  • אל תרכשו אופניים חשמליים אונליין, מבלי שבדקתם את הדגם במציאות.
  • לפני שאתם יוצאים לרכב, רכשו קסדה מתאימה, היא יכולה יום אחד להציל את חייכם.
  • רכבו בזהירות, היו ערניים לסכנות, ושמרו על רכיבה בטוחה.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

 

 

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *