איך עושים ביטוח רכב?

איך עושים ביטוח רכב
איך עושים ביטוח רכב?
5 מתוך 5 (דירגו 2 איש)

בישראל ישנם שלושה סוגי ביטוח רכב, על פי פקודת ביטוח רכב מנועי אין לנהוג ברכב שאינו מבוטח בביטוח חובה, ומעבר לכך יכול בעל הרכב להחליט האם לרכוש ביטוח צד שלישי או ביטוח מקיף. את פוליסת הביטוח יש לרכוש מאחת מחברות הביטוח, הן נתונות לפיקוח של מחלקת הביטוח באגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.
כדי לעשות ביטוח רכב וליהנות מהגנה חשובה ומכיסוי מירבי כדאי לפנות לסוכן ביטוח מקצועי ויעיל או ישירות לאחת מחברות הביטוח. כיום בלחיצת כפתור ניתן לרכוש פוליסה באתר או בנייד, יש גם מחשבונים שיכולים לסייע לכם להשוות הצעות מחיר ועלויות, ולקבל החלטה נכונה.

שלבי בחירת ביטוח רכב

שלב 1: אפיון והגדרת צרכים

ישראלים רבים מעוניינים לדעת איך עושים ביטוח רכב, לכן כדאי להתחיל באפיון ובהגדרת הצרכים, לפני שפונים לסוכן או לחברת ביטוח, ניתן להיעזר גם ביועצי ביטוח מנוסים. אם יש לכם רכב ישן תוכלו להסתפק בביטוח חובה, כשמו כן הוא, כל רכב חייב להיות מבוטח בביטוח חובה המכסה נזקי גוף העלולים להיגרם לנהג, לנוסעים ברכב ולהולכי רגל הנפגעים כתוצאה משימוש ברכב המבוטח.
בהתאם לשווי הרכב והכיסוי הביטוח הרצוי למבוטח, ניתן לרכוש ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף. ביטוח צד ג' מכסה נזקי רכוש הנגרמים לצד שלישי במקרה של תאונה ולרוב כולל גם כיסוי הוצאות משפטיות. ביטוח מקיף מכסה אתכם מפני מגוון נזקים העלולים להיגרם לרכבכם או לרכב או לרכוש צד שלישי כתוצאה מתאונה בה אתם מעורבים. בין השאר ביטוח מקיף מעניק כיסוי להוצאות שנגרמו לרכב המבוטח עקב נזקי טבע, גניבה או תאונה.

שלב 2: המלצות על חברת ביטוח אמינה ואיכותית

לאחר שהגדרתם מהם צרכי הביטוח לרכב שלכם מומלץ להיעזר בסביבה הקרובה כדי לקבל המלצות על סוכנות ביטוח או על חברת ביטוח אמינה ויעילה. אפשר להיעזר גם באינטרנט כדי לקרוא חוות דעת, חשוב לקרוא על הפוליסה שכל חברה מציעה, לבדוק מהי כוללת והאם היא עונה על הצרכים הייחודיים שלכם, במיוחד אם יש ברשותכם רכב יוקרה, רכב אספנות וכדומה.

שלב 3: סקר השוואת מחירים

לאחר סינון ראשוני בין סוכני וחברות ביטוח כעת עליכם לבקש הצעת מחיר, מומלץ ליצור קשר עם לפחות 3-4 חברות וסוכנויות ביטוח שונות על מנת להשוות הצעות ועלויות. ניתן להיעזר במחשבון השוואת המחירים במשרד האוצר ובאתרים אחרים.

טיפים ואזהרות

• אין למהר ולקבל החלטה, לכן כדאי לבחון ולהשוות הצעות שונות כחודש לפני פקיעת הביטוח הקיים לרכבכם.
• חשוב לבדוק מהי רמת השירות ומהירות הטיפול בתביעת ביטוח רכב על ידי הסוכן או נציגי השירות של החברה המבטחת.
• באתר משרד האוצר תוכלו להשוות בין תעריפי ביטוח של חברות שונות ולהתרשם ממדד השרות בביטוח רכב חובה.
קישורים שימושיים
• ביטוח רכב בויקיפדיה
• ביטוח רכב חובה במשרד התחבורה

קישורים שימושיים

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *