עמוד הבית » בירוקרטיה » איך מוציאים ויזה לארה"ב

איך מוציאים ויזה לארה"ב

איך מוציאים ויזה לארה"ב
המדריך עזר? פרגנו 🙂

כולנו מעוניינים לטייל ולבלות בארה"ב, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, גם צעירים רבים מתכננים להגשים חלום ולעבוד במדינה רחבת הידיים כדי לחסוך כסף לטיול הגדול אחרי צבא, ללימודים, לקניית רכב או בית וכדומה. עם זאת, בשנים האחרונות נתקלים ישראלים רבים במדיניות קשוחה יותר של רשויות ההגירה בארה"ב, ובעיקר עכשיו לאחר כניסתו לתפקיד של הנשיא החדש. לכן, אם אתם מעוניינים לדעת איך מוציאים ויזה לארה"ב ומשפרים סיכויים לקבלת הוויזה כדאי לכם להמשיך לקרוא ולבצע את השלבים הנכונים על מנת לקבל את הוויזה המתאימה לכם ביותר.

שלב 1 בדרך לקבלת ויזה לארה"ב

לבטח אתם יודעים כי עליכם להגיע לשגרירות ארה"ב על מנת לעבור ראיון, לפיו יקבע האם יאשרו לכם ויזה. כדאי לדעת כי קבלת הוויזה אינה מחייבת את פקידי ההגירה, לכן כאשר אתם נוחתים בארה"ב רק אז יוחלט האם לאשר את כניסתכם ולכמה זמן.

למעשה, כדי לקבוע ראיון בשגרירות ארה"ב בארץ עליכם למלא טופס הנקרא 160-DS, זהו טופס ארוך שעליכם למלא בשפה האנגלית והוא כולל פרטים רבים ושונים, יש למלא אותו בדיוק רב ובהתאם להנחיות אחרת אתם מסתכנים בעיכובים מיותרים ובדחיית הבקשה שלכם. לפני שאתם ממהרים למלא את הטופס עליכם לקרוא בעיון את ההנחיות ולציין איזה ויזה לארה"ב אתם מבקשים, יש סוגים שונים של ויזות, כאשר לרוב זקוקים לוויזה מסוג 1B או 2B, זוהי ויזה כללית לתיירים ולאנשי עסקים המעוניינים לבקר בארה"ב לצרכי טיול, ביקור משפחות וחברים, פגישות עסקיות וכדומה.

כמו כן, עליכם לשלם אגרה ולשלוח את הטופס באופן אלקטרוני, יש להדפיס אישור של טופס הבקשה ולהביא אותו לראיון. כדי להימנע מבעיות וטעויות מומלץ להיעזר בחברה המתמחה בנושא, כך גם תשפרו את הסיכוי לקבל את הוויזה המתאימה לכם. ראוי לציין כי ישנה חשיבות עצומה למילוי נכון של הטופס, אם עברתם שלב זה בהצלחה תקבלו ציון גבוה, זהו סוד שמור של אנשי המקצוע, וכדאי לדעת כי ציון בדירוג 7 מבטיח לכם חיים קלים יותר בראיון וסיכוי גבוה יותר לקבל את הוויזה.

שלב 2- ראיון אישי בשגרית ארה"ב

לאחר שתיאמתם ראיון עליכם להגיע בזמן, כדאי להקפיד על לבוש אלגנטי, וחשוב להביא את כל המסמכים הנדרשים, לדוגמה דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות, תמונות פספורט תקניות בהתאם לדרישת השגרירות,  תלוש שכר אחרון (אין צורך ב-3 תלושי שכר), אישורים מהמעסיק או ממוסד הלימודים אליו נרשמתם וכדומה.

הראיון בשגרירות אורך כשתי דקות בלבד, מומלץ להקפיד על שפת גוף נינוחה, למרות הלחץ בו אתם שרויים. עליכם להביא את כל המסמכים הנדרשים, אין לנסות לזייף מסמכים, וחשוב לענות בכנות ובדיוק לשאלות המראיין.

עליכם לדעת כי עובדי השגרירות מודעים לכך שצעירים רבים רוצים לעבוד בארה"ב לכן אם תוכיחו שאינכם מתכננים להגר למדינה או לשהות בה ולעבוד ללא היתר, תוכלו לקבל ביתר קלות את הוויזה שתאפשר לכם לטייל ולבלות בארה"ב.

קישורים שימושיים

 ויזה לארה"ב – שגרירות ארה"ב

פטור מויזה לארה"ב – Mako

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

כתיבת חוות דעת משפטית

איך כותבים חוות דעת משפטית

איך כותבים חוות דעת משפטיתהמדריך עזר? פרגנו 🙂 חוות דעת משפטית הכתובה כראוי מסייעת לצד …

הוצאת דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד

איך מוציאים דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד

איך מוציאים דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרדהמדריך עזר? פרגנו 🙂 האפשרויות שנפתחו בפני אזרחים אירופאים  …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *