איך בוחרים אוכל לחתולים

בחירת אוכל לחתולים
איך בוחרים אוכל לחתולים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם אתם מגדלים חתול, בוודאי תרצו לספק לו את האוכל הטוב ביותר עבורו, זה שיספק לו את כל מרכיבי התזונה הנחוצים, יהיה קל לעיכול, וישמור עליו בריא, שמח, וטוב לב. במיוחד עבורכם, מובא להלן המדריך לבחירת אוכל לחתולים.

 

השלבים בדרך לבחירת האוכל לחתול שלך

 

המזון אותו תבחרו לחתולכם ישפיע על בריאותו, וילווה אותו שנים רבות. חתול שהתרגל למזון מסוים עלול להתקשות לעבור לצריכת מזון אחר, ולכן בחירת המזון המתאים צריכה להיעשות בתבונה. בשורות הבאות נפרט כיצד לבחור בשלושה שלבים פשוטים וקלים את האוכל המתאים לחתולכם, שיהיה טעים, בריא, ומזין וישמור על בריאותו למשך שנים ארוכות.

 

שלב ראשון: צרכים מיוחדים

 

ראשית, עליכם לוודא שאין לחתול שלכם צרכים תזונתיים מיוחדים. אם מדובר בגור חתולים, או לחלופין בחתול בא בימים, צרכיו התזונתיים יהיו שונים משל החתול הממוצע. כמו כן, חתולים שסובלים ממחלה זקוקים למזון מיוחד, וחתולים שסובלים מעודף משקל זקוקים למזון חתולים דיאטטי. משום כך, לפני שאתם יוצאים לחנויות לתור אחר המזון האידיאלי לחתול שלכם, התייעצו בווטרינר, ושאלו אותו על איזה מזון הוא ממליץ לחתולכם

 

שלב שני: רכישת האוכל

לאחר שהתייעצתם עם הווטרינר הגיעו אל החנות ורכשו את המזון עליו הוא המליץ. אילו רכיבים חשוב שיהיו במזון?

  • חלבון מן החי – חתולים הם חיה טורפת, וככזו, הם אמורים להיות ניזונים מבשר. משום כך, אחוז החלבון מן החי במזונם צריך להיות בין 40% – 30% .
  • חומצות שומן – חתולים צריכים חומצות שומן במזון, כיוון שגופם אינו מייצר אותן בעצמו.
  • דגנים – אחוז הפחמימות מן הצומח, כגון תירס, חיטה, וכיוצא בזה, צריך להיות מאוד נמוך אם בכלל, זהו לא מזון שהחתול צורך באופן טבעי, ועודף פחמימות לא יוסיף לחתול שלכם בריאות.

 

שלב שלישי: מבחן הטעימה

 

חתולים יכולים להיות בררנים מאוד בטעמם, ואם המזון שקניתם אינו מוצא חן בעיניהם, הם פשוט יסרבו לאכול. לכן, לפני שאתם רוכשים כמויות מסחריות של מזון חתולים משובח, תנו לחתולכם לטעום ממנו, אם המזון היה לטעמו, קנו כמה שתרצו, אך אם לא, חפשו מזון אחר.

 

טיפים ואזהרות

 

  • שימו לב שהחלבון במזון מגיע מבשר, ולא מעצמות טחונות וכיוצא בזה, איכות החלבון חשובה לבריאות החתול.
  • כמו במזון של בני אדם, גם ברשימות הרכיבים של מרכיבי מזון החתולים סדר הרכיבים הוא על פי אחוזים, הרכיב הראשון הוא זה שמופיע בריכוז הגבוה ביותר, והאחרון הוא המזערי  ביותר, אתם רוצים שבמזונו של החתול שלכם, רכיב החלבון מן החי יהיה הגבוה ביותר, ושרכיב הפחמימות מן הצומח יהיה בין הנמוכים.
  • מזון כלבים מכיל כמות פחמימות גדולה מדי עבור חתולים, ואינו בריא עבורם.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *