עמוד הבית » עיצוב » איך תולים מדף
תליית מדף

איך תולים מדף

איך תולים מדף
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מעוניינים לתלות מדף בבית או במשרד? הידעתם כי כל אחד ואחת יכולים לתלות מדפים לבד בשיטת עשה זאת בעצמך, ללא אנשי מקצוע? ובכן, אם ברצונכם לתלות מדף שרכשתם בחנות או תכננתם וייצרתם לבד, כל שעליכם לעשות הוא לקרוא את המדריך שהכנו עבורכם בנושא תליית מדפים בבית או בעסק, וגם אתם תוכלו לתלות את המדף על הקיר.

שלב 1: תכנון מקדים

כאשר עוברים לבית חדש, זקוקים לשטחי אחסון נוספים בבית או מעוניינים להציג פריטי נוי, ספרים ודיסקים, הפתרון הנוח והפשוט ביותר הוא לתלות מדפים על הקיר. את המדף אפשר לתלות בכל אחד מחדרי הבית, אך כמו כל דבר בחיים, עליכם לתכנן מראש היכן למקם את המדף. חשוב להתייחס לנושאים כמו על איזה קיר לתלות את המדף ובאיזה גובה מהרצפה, מהו אורך המדף הרצוי והנכון ביותר עבורכם, כמה משקל המדף צריך לשאת וכדומה. בנוסף, יש לבדוק ממה הקיר עשוי ובהתאם לכך לרכוש את המדף והברגים המתאימים ביותר.

כמו כן, בשלב התכנון, ולאחר שבחרתם את גודל המדף ומיקום לתלייתו, עליכם לוודא כי ברשותכם יש כלי עבודה מתאימים. הכלים הנחוצים למשימת תליית המדף הם מד מטר, פלס, מקדחה מקצועית, דיבלים וברגים בהתאמה לסוג הקיר ומאפייניו (קיר בטון, גבס, עץ וכדומה). כמו כן, כדאי לארגן עפרון כדי לסמן על הקיר את קצות המדף ומיקום החורים לקידוח.

שלב 2: בחירת מדף בחנות

לאחר שהחלטת היכן למקם את המדף ומה הגודל הרצוי עבורכם, עליכם לערוך סקר שוק מהיר ולבדוק איזה מדפים מתאימים עבורכם והיכן לקנות אותם. אפשר להזמין מדף באינטרנט, לפנות לנגר המתמחה בעבודות עץ, להגיע לרשתות עשה זאת בעצמך כדי לרכוש מדף מוכן או לפי מידה ובמידה ויש לכם ידיים טובות וכלי עבודה מתאימים, תוכלו גם לייצר את המדף לבד.

יש מגוון עצום של סוגי מדפים מחומרי גלם שונים, בשלל מידות, גוונים ועיצובים לבחירה. כל אחד יכול לרכוש את המדף המתאים ביותר לטעמו האישי ולצרכיו הייחודיים. ישנם מדפים המיוצרים מעץ, מפלסטיק, ממתכת ועוד.

שלב 3: תליית המדף על הקיר

מומלץ למקם את המדף בגובה המתאים ולבדוק כיצד הוא משתלב בעיצוב החדר. לאחר בחירת המיקום עליכם לסמן על הקיר באמצעות עפרון את נקודת הקצה התחתונה של המדף, ונקודה נוספת לסימון מיקום התומך, לרוב במרחק 20-25 ס"מ. יש להיעזר בפלס כדי לוודא שהמדף ישר. כעת עליכם לסמן את החורים לקידוח, בהתאם למיקום החורים בזוויתן או בתומך.

לאחר הקדיחה יש להחדיר את הדיבלים, למקם את התומכים ולבצע פילוס נוסף לפני השלמת התקנת המדף. כעת תוכלו להבריג את הברגים דרך המקום המתאים בתומך, ולחבר את המדף לתומכים.

שלב 4: סידור המדף

לאחר ההתקנה הפשוטה תוכלו לסדר את המדף כאוות נפשכם וליהנות מפריט עיצובי חדש בחדר.חשוב לשים לב להנחיות יצרן המדפים לגבי המשקל שניתן להניח על המדף, בהתאם לסוג הקיר.

טיפים ואזהרות

  • יש לבדוק את תרשימי סרטוטי הבניה של הדירה כדי להימנע מקידוח לצנרת מים וחשמל.
  • חשוב לרכוש דיבלים מקדחים וברגים בהתאמה לסוג הקיר.
  • כדאי להיעזר באדם נוסף כדי לבחור מיקום למדף על מנת לראות שהוא מאוזן. כמו כן, אפשר להשתמש בפלס.

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

איך תשפצו את הבית?

איך תשפצו את הבית?המדריך עזר? פרגנו 🙂 שיפוץ רציני של הבית הוא תהליך ארוך ומקיף …

מדריך לחוק הפרגולות

חוק הפרגולות – קיצור הבירוקרטיה בענף הבנייה

חוק הפרגולות – קיצור הבירוקרטיה בענף הבנייההמדריך עזר? פרגנו 🙂 חוק הפרגולות, אשר מוכר גם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *