עמוד הבית » כללי » איך לפתוח סתימה בכיור
פתיחת סתימה בכיור

איך לפתוח סתימה בכיור

איך לפתוח סתימה בכיור
המדריך עזר? פרגנו 🙂

סובלים מסתימה בכיור ומעוניינים לפתוח אותה לבד? רוצים להימנע מתשלום לאינסטלטור עבור פתיחת סתימה בכיור האורכת דקות ספורות בלבד? כיום, כל אחד יכול לפתוח סתימות בכיור לבד בשיטות עשה זאת בעצמך, וללא צורך להזמין אינסטלטור. יש מגוון שיטות לפתיחת סתימות בכיורים, לפניכם מדריך מקוצר לפתיחת סתימה בכיור המטבח או בכיורים בחדרי הרחצה והשירותים.

שלב 1: אפיון הבעיה

סתימה בכיור נחשבת לבעיה מוכרת בתחום האינסטלציה, וכל אדם סובל ממנה אחת לתקופה. יחד עם זאת, אין צורך למהר ולהזמין אינסטלטור מקצועי לפתיחת הסתימה בכיור, יש שיטות עשה זאת בעצמך המאפשרות גם לכם לפתור את הבעיה ביעילות, ללא מאמץ ובלי לשלם מאות שקלים.

הסתימה בכיור עלולה להיגרם מסיבות שונות כגון הצטברות אבנית ושומנים בדפנות הצנרת, לכלוך ושיערות שהצטברו בסיפון ובצנרת הביתית, בלאי טבעי וכדומה. לפני שאתם בוחרים בשיטה זו או אחרת לפתיחת הסתימה, נניח בעזרת חומר לפתיחת סתימות, עליכם לבדוק האם הבעיה נמצאת רק בכיור אחד או שיש סתימה בכל הבית או הבניין.

שלב 2: כלי עבודה וחומרים

כדי לפתוח סתימה בכיור המטבח או חדר הרחצה, עליכם לארגן מראש כלי עבודה וחומרים ייעודיים לפתיחת סתימות. מומלץ לבדוק האם יש בבית פומפה וקפיץ ספירלי, במידת הצורך אפשר לרכוש חומרים ייעודיים לפתיחת סתימות, ואם מגלים כי הסתימה קשה כדאי לקרוא לאינסטלטור מקצועי בגלל הניסיון ושיטות העבודה היעילות.

שלב 3: פתיחת הסתימה

כדאי לשפוך מים רותחים בפתח הכיור, להמתין מספר דקות ולבדוק האם הבעיה נפתרה או לא. במידה והסתימה טרם השתחררה, עליכם לנסות לפתוח אותה באמצעות פומפה. ברוב הבתים יש פומפה, בעזרתה יוצרים ואקום ומפעילים לחץ עצום על הסתימה כדי לפתוח אותה.

באמצעות הפומפה ניתן לפתוח סתימות קלות עד בינוניות. אם הסתימה קשה ומורכבת יותר, כדאי לנסות לפתוח אותה באמצעות קפיץ ספירלי גמיש. את הקפיץ הספירלי תוכלו לרכוש בכל חנות כלי עבודה וברשתות עשה זאת בעצמך.

שיטה יעילה נוספת לפתיחת סתימות לבד, היא בעזרת חומר ייעודי לפתיחת סתימות בבית. יש מגוון חומרים, חלקם יעילים וחלקם פחות. לכן, כדאי לקנות רק חומר איכותי לפתיחת סתימות, עדיף חומר ידידותי לסביבה. אפשר לנסות גם לפזר מלח לימון ואבקת סודה בפתח הכיור, לשפוך מים חמים מעל ולהמתין כמה דקות.

שלב 4: בדיקה נוספת

לאחר פתיחת הסתימה כדאי לבדוק האם המים מתנקזים היטב וללא הפרעה. במידה והבעיה לא נפתרה כדאי לנסות שיטות נוספות לפתיחתה או להזמין איש מקצוע מנוסה.

טיפים ואזהרות

  • יש לשמור על כללי הבטיחות בעבודה ולהימנע ממגע במים העכורים ובחומרים החזקים לפתיחת סתימות.
  • אם פותחים את הסיפון ומנקים את הצנרת כדאי להחליף גומיות ישנות ויבשות.
  • מומלץ לשפוך מים רותחים בפתחי הכיורים בבית אחת לשבוע, אפשר לפזר גם אבקת סודה המהווה חומר טבעי יעיל לפתרון הבעיה.

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת חברה לניקיון משרדים

איך בוחרים חברה לניקיון משרדים

איך בוחרים חברה לניקיון משרדיםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 אם אתם בעלי עסק, חברה או משרד, …

לכתוב קו"ח

איך כותבים קורות חיים

איך כותבים קורות חייםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 כיום, על כל משרה בשוק העבודה בכלל ובענף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *