איך בוחרים מרכז רפואי לטיפולי פוריות

טיפולי פוריות
איך בוחרים מרכז רפואי לטיפולי פוריות
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם אתם זקוקים לטיפולי פוריות, יש להקדיש מחשבה ותשומת לב לבחירה נכונה של הרופא ומכון הפוריות שילוו אתכם, שכן התהליך ארוך ומחייב, ובמהלך הניסיונות תיתקלו ברגעים מאתגרים וכואבים, בהם תזדקקו לתמיכה והבנה ומצד הרופא וצוות המכון. לפניכם מדריך לבחירה נכונה.

 

איך בוחרים מרכז רפואי לטיפולי פוריות בשלושה שלבים

 

תיאור פשוט וקל ליישום של שלושת השלבים בדרך לבחירת מרכז רפואי לטיפולי פוריות.

 

שלב ראשון: פרטי או ציבורי

 

טיפולי פוריות כלולים בסל הבריאות, וקיימים רופאים מומחים לפריון מצוינים במערכת הבריאות. אין חולק על העובדה שפנייה למרכז פוריות של אחת מקופות החולים, או מרכז פוריות באחד מבתי החולים הציבוריים תהיה זולה באופן משמעותי מפנייה למכון פרטי. יחד עם זאת, במכון פוריות פרטי יטפלו בכם ללא זמן המתנה ארוך, והרופא המטפל ילווה אתכם לאורך כל הדרך, בזמן שבמרכז פריון ציבורי ייתכן זמן המתנה ארוך, וכשמדובר בטיפולי פוריות, פעמים רבות השעון הביולוגי המתקתק הופך את הזמן למשמעותי ביותר. כמו כן, בבית חולים יתכן שהטיפול יבוצע על ידי מספר רופאים, כאשר כל אחד מבצע את חלקו וקיים סיכוי לאי הבנות ושגיאות בטיפול כתוצאה מחוסר תיאום. בשלב הראשון עליכם להחליט אם לפנות למרכז טיפולי פריון ציבורי או פרטי. לפני שאתם אצים למומחה פוריות פרטי, עשו את החישובים הנדרשים, להבטיח שהדבר בהישג ידכם.

 

שלב שני: איתור רופא מומלץ

 

זה הזמן לשנס מותניים ולערוך מחקר מקיף לאיתור רופאי פריון מומלצים באזורכם. אם החלטתם לפנות למרפאת פריון ציבורית התמקדו ברופאים העובדים במערכת הבריאות. אם החלטתם לפנות למכון פוריות פרטי, חפשו רופאי פריון מומחים הפועלים במגזר הפרטי. הכינו רשימה של מספר רופאים בעלי ניסיון שקיבלו ביקורות טובות הן לגבי ביצועים ותוצאות, והן לגבי יחס למטופלים. חפשו רופאים הפועלים באזור מגוריכם, כדי שתוכלו להמשיך לנהל את חייכם כרגיל במשך התהליך.

 

שלב שלישי: פגישה אישית ובחירה

 

רופא הפריון ילווה אתכם לאורך תהליך ההיריון משלב ההפריה ועד לרגע הלידה. הרופא יהיה לצידכם ברגעים קשים וברגעים מרגשים, ובכדי להשיג הצלחה נחוץ שיתוף פעולה בין הרופא וביניכם. התהליך יכול לקחת מספר שנים, במהלכן תחוו טלטלות רגשיות, והקשר ביניכם ובין הרופא הוא משמעותי, לכן חשוב לבחור ברופא הנכון. בשלב השלישי קבעו פגישות עם הרופאים שנותרו ברשימתכם, ובחרו את המתאים ביותר. בחרו ברופא ששני בני הזוג מרגישים נוח איתו, שיחסו אדיב ומקצועי, ושזכה לביקורות טובות.

 

טיפים ואזהרות

 

  • טיפולי פריון עלולים לקחת מספר שנים, לכן היערכו בהתאם והיעזרו בסבלנות.
  • למרות הרצון העז להוליד ילד, עלויות טיפולי פוריות פרטיים עלולות להיות גבוהות מאוד, לכן שקלו היטב אם יש לכם יכולת כלכלית מתאימה לפני שאתם פונים למרפאת פוריות פרטית.
  • חשוב מאוד ששני בני הזוג ירגישו נוח עם הרופא, שתקבלו ממנו מידע מלא, ושתרגישו נוח לשאול כל שאלה.

 

קישורים רלוונטיים

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *