איך בוחרים ציוד בטיחות לחניונים

ציוד בטיחות לחניונים
איך בוחרים ציוד בטיחות לחניונים
המדריך עזר? פרגנו 🙂

חניונים הם אזורים מועדים לפורענות, כיוון שקיימת בהם תנועה רבה של כלי רכב, ובמקרים רבים הנהיגה נעשית בהילוך אחורי, או ששדה הראייה מוגבל. בכדי למנוע תאונות ובכדי שהחניון ישרת נאמנה את הציבור מבלי לסכן חיים, יש להתקין בו אמצעי בטיחות נדרשים. לפניכם מדריך לבחירת ציוד בטיחות לחניונים.

 

איך בוחרים ציוד בטיחות לחניונים בארבעה שלבים

 

תיאור תמציתי וברור של ארבעת השלבים בדרך לבחירת ציוד הבטיחות הדרוש לחניון.

 

שלב 1: יועץ מקצועי

 

בין אם מדובר בחניון קיים שאתם רוצים לשדרג ולהפוך למקום בטוח וידידותי למשתמש, ובין אם מדובר בחניון חדש, הצעד הראשון הוא התייעצות עם גורם מקצועי. במקרה שלנו מדובר ביועץ בטיחות ונגישות. בכדי למנוע מצבים של טלפון שבור ומידע שנעלם בין הכיסאות, כדאי שהאדריכל המתכנן יהיה גם יועץ בטיחות ונגישות, או שלפחות יהיה מומחה לבטיחות במשרד האדריכלים עמו אתם עובדים.

 

שלב 2: הבנת הצרכים

 

קבעו פגישה עם האדריכל ויועץ הבטיחות, שתוקדש כולה לנושא הבטיחות בחניון, והגדירו את הצרכים הבטיחותיים בצורה מפורטת. הגדירו את הצרכים הכלליים, הנדרשים בכל חניון, כמו הגבלת מהירות נסיעה, הגדלת שדה הראייה בנקודות בהן יש מגבלה, הבטחת מעבר בטוח להולכי רגל, ושמירה על חנייה במקומות המותרים בלבד. בנוסף, הגדירו את הצרכים הייחודיים לחניון שלכם, הנובעים ממיקומו, שטחו, צורתו, הרכב המתוכנן לנוע בו וכן הלאה.

 

שלב 3: רשימה

 

לאור הצרכים שהגדרתם, ערכו יחד עם יועץ הבטיחות רשימה מדויקת של ציוד הבטיחות הנחוץ לחניון שלכם, בין הנושאים שחשוב לדון בהם:

  • פסי האטה – לשם הגבלת המהירות תזדקקו לפסי האטה, המותאמים לסוג התחבורה בחניון, אם מדובר במשאיות, אוטובוסים ורכב כבד אחר, תזדקקו לפסי האטה עמידים במיוחד, ואילו אם מדובר ברכב פרטי, ניתן להסתפק בפסי האטה סטנדרטיים.
  • שדה ראייה – במקומות בהם הראייה מוגבלת תזדקקו למראות פנורמיות מתאימות, היכן שממוקמת צמחייה יש לדאוג שלא תפגע בשדה הראייה, וכן הלאה.
  • סדרי חנייה – בדקו מהם האביזרים המתאימים שיעזרו לכם לשמור על סדרי החנייה.
  • אביזרים מונעי התנגשות.

 

שלב 4: השוואת מחירים ורכישה

 

פנו לחברות אמינות המשווקות אביזרי בטיחות מקצועיים לחניונים ומוסדות, ערכו השוואות מחירים ואיכות המוצרים, ורכשו את אביזרי הבטיחות המתאימים.

 

טיפים ואזהרות:

 

  • בכדי שלא תהיו חשופים לתביעות בגין רשלנות, חשוב להתייחס ברצינות לציוד הבטיחות של החניון.
  • לא מומלץ לרכוש על עיוור את הציוד הזול ביותר. בדקו את איכות המוצרים, כשמדובר בבטיחות אתם רוצים אביזרים אמינים ומקצועיים.
  • בנוסף להגבלת המהירות והגדלת שדה הראייה, חשוב למצוא את הדרך להשאיר את מקומות החנייה המיועדים עבור אוכלוסיית הנכים, עבור עובדים או דיירים וכן הלאה. הדבר נקשר לנושא הבטיחות כיוון שכאשר אין שמירה על מקומות חנייה מיועדים, בעליהם או מי שזכאים לחנות בהם יידרשו למציאת פתרונות מהירים שעלולים להוות מפגע בטיחותי, כמו חנייה על מדרכות, או חנייה במעברים.

 

קישורים מועילים:

 

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *