איך לבחור מתנה ליולדת?

מתנה ליולדת
איך לבחור מתנה ליולדת?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בחירת מתנת לידה מושלמת איננה מלאכה קלה – ההתלבטות בין מתנה לתינוק לבין מתנה לאם, הרצון שהיא תהיה שימושית, השאיפה לייחודיות ולמקוריות והניסיון להביע לא מעט באמצעות פריט אחד סמלי מקשים על הבחירה. כדי לעמוד באתגר ולבחור מתנה ליולדת שתעמוד בכל המשימות ותהיה מושלמת, כדאי לכם לפעול לפי העצות שלנו ולהפעיל את השיקולים הבאים, שלב אחר שלב.

 

שלב ראשון – סוף מתנה במחשבה תחילה

הקדישו מחשבה בטרם בחירת מתנה ליולדת. חישבו על כל מה שאתם יודעים עליה, על המשפחה, על בן הזוג ועל התינוק ושקללו את הנתונים הרבים. יש השפעה ומשקל לפרטים שאולי נראים לכם שוליים, למשל האם זה ילד ראשון? במקרה כזה יש צורך בפריטים שימושיים שלא עברו לרך הנולד מאחיו הגדולים, כגון מובייל, צעצועים לאמבטיה, כסא אוכל, מזרן פעילות, צעצוע התפתחותי וכדומה. אם היולדת אוהבת להתפנק ומעריכה את החיים הטובים, במקרה כזה סט אביזרים מפנק, ספר טוב או כל מתנה אישית ומפנקת ליולדת תוכל להתאים. שאלה חשובה נוספת היא מידת הקרבה שלכם ליולדת: מתנה ליולדת היא מתנה אישית וככל שרמת האינטימיות והקרבה ביניכם גדולה, כך תוכלו לקנות מתנה הרבה יותר אישית. תחת הגדרה זו ניתן לכלול ייעוץ ממדריכת הנקה, סט הלבשה תחתונה או תכשיט על פי טעמה. אם אתם רק מכרים או קולגות, כל מתנה לתינוק, החל מכובע חמוד, גרביים מיוחדים, ביגוד וכדומה תתאים יותר.

שלב שני – תמיד טוב להתייעץ

שאלו את הסובבים מה הם מציעים. לחברים יש תמיד רעיונות מקוריים, וודאי לחברות שילדו בעצמן וסביר כי קיבלו מתנה אחת לפחות שהיא בלתי נשכחת ותוכל לשמש לכם כהשראה. אם אתם מאד קרובים לבני הזוג, אל תהססו לשאול את הבעל או אפילו את היולדת עצמה מה חסר לה ומה היא באמת רוצה וצריכה.

שלב שלישי – לחשוב מעשי ומקורי

בעיה מרכזית בבחירת מתנה ליולדת נובעת מהחשש למתנות זהות. כולם שולחים את אותם הדברים ונראה שמרבית המתנות אינן שימושיות באמת. שתיים-שלוש בונבוניירות, שתיים-שלוש חבילות לתינוק וחמישה זרי פרחים הם הרבה יותר ממה שהיולדת צריכה. כדי שמתנה ליולדת תהיה מוצלחת כדאי לחשוב על רעיון מקורי, לחשוב מחוץ לקופסא ובעיקר לחשוב מעשי. נסו לבחור משהו שימושי שבאמת נחוץ, משהו מחיי היום יום. יש אופציות רבות למתנות לידה מקוריות, ביניהן פריט שמעוצב במיוחד לתינוק, כמו סט מצעים שנושא את שמו, כובע ומגבת הנושאים את שמו, תיק עגלה מעוצב עליו מודפסת תמונה של בני המשפחה, סט מוצרים שתרכיבו בעצמכם עם מוצרי טיפוח לתינוק שמניסיונכם יהיה שימושי ויעיל כמו כרית הנקה, מובייל למיטה או לעגלה וכיוצא באלה.

טיפים ואזהרות

  • אל תלכו על הפשוט והקל – מתוקים, פרחים ובלונים יגיעו בשפע, חישבו על משהו מקורי.
  • חישבו כלכלי – האם הטריה תשקיע ממון רב במימון צעצועי התפתחות ומוצרי האכלה, הלבשה ומשחק לתינוק. כל מה שנחוץ לה ולתינוק בזמן הקרוב עולה הון, ולכן כדאי לקנות משהו פרקטי שהיא זקוקה לו ושיחסוך לה הוצאות.
  • אל תקנו זול מדי – חשוב מאד לרכוש מוצרים בטיחותיים שלא יסכנו את בריאות התינוק. אל תיקחו סיכון. הלבשה מסין, בקבוקים מחנויות "הכל בדולר" וצעצועים זולים במיוחד עשויים להיות מסוכנים. אם אתם משקיעים תקציב מוגבל במתנה ליולדת, אל תקנו משהו לתינוק כדי לא לסכן, חלילה, את בטיחותו.
  • אל תשכחו לצרף פתק החלפה.

קישורים שימושיים

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *