עמוד הבית » טכנולוגיה » איך בוחרים מעלון
בחירת מעלון

איך בוחרים מעלון

איך בוחרים מעלון
המדריך עזר? פרגנו 🙂

בית בו מתגורר נפגע תאונה, נכה, קשיש, או כל מי שמוגבל בתנועתו, צריך להיות מותאם להתנהלותו של הדייר. במקרה שמדובר במי שמתקשה בתנועה, או נדרש להשתמש בכיסא גלגלים, המתגורר בבית בן שני מפלסים או יותר, מעלון הוא הפיתרון שיאפשר ניידות בין כל המפלסים וחדרי הבית. בחירת מעלון לבית והתקנתו הינה החוצה כיוון שהיא משפרת את איכות חייו של מי שמוגבל בתנועתו, או מרותק לכיסא גלגלים, ומאפשרת לו חופש תנועה ועצמאות גדולים יותר.

 

שלבי בחירת המעלון הנכון

 

לפניכם ארבעה שלבים פשוטים וברורים בדרך לבחירת המעלון שיתאים לצרכים שלכם ולתשתיות של ביתכם, וישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. בחירה נכונה תתבטא במעלון המתאים ביותר לצרכיו של הנכה, ובהתאמה המקסימאלית למבנה הבית, כך שלא תיווצר צרימה אסתטית לאור התקנת המעלון, אלא להיפך.

 

שלב ראשון: מה נחוץ לכם

 

זה השלב בו אתם מגדירים את הצרכים של האדם הזקוק למעלון. האם נחוץ מעלון שניתן לעלות עליו עם כיסא גלגלים? האם נחוץ מעלון בו האדם עומד? או אולי דרוש לכם מעלון שמתפקיד כמעלית קטנה?בהתאם לכך תוכלו להחליט האם לבחור במעלון שיושב על גרם המדרגות או מעלון המתפקד כפיר מעלית קטן.

 

שלב שני: משאבים קונסטרוקטיביים

 

כעת עליכן לבחון אילו מעלונים ניתן להתקין ביתכם. כל מעלון זקוק לתשתית קונסטרוקטיבית שונה, כל מעלון תופס נפח אחר במרחב הדירה, ועליכם למדוד, לבדוק ולברר אילו מעלונים ניתן להתקין אצלכם, מתוכם תבחרו את הדגם שעונה על הצרכים שלכם.

 

שלב שלישי: מעלון מבית טוב

 

כעת, כאשר אתם יודעים איזה מעלון תרצו להתקין, חפשו חברה אחראית ואמינה המשווקת מעלון זה. אתם רוצים לדעת שבמקרה של תקלות יהיה לכם למי לפנות, וכמו כן, אתם רוצים שההתקנה תתבצע כראוי. בהתאם לכך, עליכם לבחור בחברה המספקת אחריות על ההתקנה, שולחת לכם את המעלון ביחד עם צוות ההתקנה, והכי חשוב – מספקת אחריות ושירותי תיקון למשך מספר שנים. עשו סקרי שוק, התייעצו עם לקוחות, ובקשו לקבל המלצות, טיב השירות, יחס המתקינים, מהירות התגובה במקרה של תקלות – כל אלו יהיו משמעותיים בעת הצורך.

 

שלב רבעי: רכישה

 

לאחר שמצאתם את דגם המעלון המבוקש, ואת הספק, המתקין ומעניק האחריות המתאימים, הגיע הזמן לרכוש את המעלון שלכם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • עליכם להתאים את המעלון לצרכים שלכם, אל תתפתו לרכוש דגם זול יותר, שלא יענה על הצורך.
  • רכשו את המעלון מספק אמין, שיטפל בהתקנה ויספק אחריות הן על ההתקנה והן על המעלון עצמו.
  • השיפוצים והשינויים שתיאלצו לבצע בדירתכם לשם התקנת המעלון, עלולים להסתכם בסכומי כסף גדולים – זכרו להוסיף סכומים אלו לרשימת ההוצאות, ולסל השיקולים, ברכישת המעלון.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

 

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת מחשב נייח

איך בוחרים מחשב נייח

איך בוחרים מחשב נייחהמדריך עזר? פרגנו 🙂 למרות שאנשים רבים גולשים במהלך היממה דרך הטלפון …

פיתוח אפליקציות | חברה לפיתוח אפליקציות

איך לבחור חברה לפיתוח אפליקציות

איך לבחור חברה לפיתוח אפליקציותהמדריך עזר? פרגנו 🙂 אפליקציות הן הלהיט התורן בתחום הקידום והשיווק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *