עמוד הבית » לימודים » איך בוחרים בית ספר ללימודי אימון אישי
בחירת בית ספר ללימודי אימון אישי

איך בוחרים בית ספר ללימודי אימון אישי

איך בוחרים בית ספר ללימודי אימון אישי
המדריך עזר? פרגנו 🙂

מקצוע האימון הופך למבוקש, כיוון שיותר ויותר אנשים מכירים בערכו של האימון, וביכולתו לסייע לכל אדם להתקדם, להתפתח, ולהתמודד עם אתגרים ומכשולים. לפניכם מדריך לבחירת בית ספר לאימון אישי.

 

שלבים בבחירת בית ספר ללימודי אימון אישי

 

מהם ארבעת השלבים בדרך לבחירת בית הספר לאימון אישי, המתאים ביותר עבורך.

 

שלב ראשון: מה המטרה שלך

 

האם אתה מעוניין בלימודי אימון אישי כחלק מתהליך התפתחות אישית, או שאתה מעוניין להפוך את האימון למקצוע? האם אתה מתעניין באימון ספציפי, כמו למשל אימון לאכילה רגשית, אימון למציאת היעוד האישי בחיים, אימון לזוגיות ומערכות יחסים, וכיוצא בזה, או באימון אישי לכל מטרה? כאשר תדע איזה קורס אתה מחפש, יהיה קל יותר למצוא אותו.

 

שלב שני: הכרה, ניסיון, והסמכה

 

כשברור לך איזה סוג של לימודי אימון אישי מתאים לך, חפש בתי ספר אשר מעבירים את הקורס המתאים. מוסדות רבים מציעים קורסים לאימון אישי, ואחת הדרכים לבחור במוסד איכותי, היא לוודא שבית הספר מעניק תעודות המוכרות הן על ידי לשכת המאמנים הישראלית, והן על ידי מוסדות בינלאומיים. בנוסף, וודא שלמוסד הכרה והסמכה מצד מפתחי השיטה, ושלפחות חלק מהשעורים מועבר יעל ידי בכירים בתחום. כמו כן, עדיף ללמוד בבית ספר שמאחוריו שנות ניסיון מוצלחות בשטח.

 

שלב שלישי: שיטת הלימוד

 

חפש את בית הספר בו מסלול הלימודים ארוך מספיק בכדי לאפשר לימוד מעמיק ושהלמידה בו היא חווייתית, ולא פרונטאלית בלבד, ככל שבמהלך הלימודים קיים מרכיב גדול יותר של התנסות אישית, כך הידע שתקבל יהיה אפקטיבי יותר. בנוסף, בדוק מי מבתי הספר ברשימה שלך מסייעים לבוגרים למצוא תעסוקה, והאם שומרים על קשר עם הבוגרים, ומאפשרים להם להמשיך להשתלם ולהתמחות בתחום במסגרת בית הספר.

 

שלב רביעי: התאמה אישית

 

בשלב זה, בתי הספר ברשימה שלך הם כולם טובים, ועתה הגיע הרגע לבחור על פי התאמה אישית. סמוך על האינטואיציה שלך, שים לב באיזה מוסד הרגשת נוח יותר, איזה רושם השאירו עליך צוות המורים ומבנה בית הספר, לאיזה בית ספר יותר נוח לך להגיע, מה שכר הלימוד, תנאי התשלום וכיוצא בזה. בחר בבית הספר שמתוך כל הנתונים, נראה כי יהיה הכי נעים ונוח עבורך.

 

טיפים ואזהרות

 

  • ללא תעודת הסמכה בעלת הכרה ארצית ובינלאומית, לא תוכל לעסוק באימון במקצוע, וחבל לבזבז זמן וכסף על לימודים לחינם.
  • לימודי אימון חייבים להיות חווייתיים, והחלק של התנסות אישית הוא מהותי במקצוע האימון. בית ספר לאימון שהלימודים בו הם פרונטאליים בלבד, לא יספק לך את הסחורה.
  • אמנם מפתה לבחור בקורס קצר, אך קורס קצר מדי לא יהפוך אותך למאמן טוב. אם אתה מעוניין להפוך את האימון האישי למקצוע, לך על קורס ארוך ומעמיק.

 

קישורים רלוונטיים

 

 

אודות צוות האתר

צוות האתר
מייגייד זה המקום שלך לקבל תשובות על כל השאלות. מגוון שאלות פופולאריות מחולקות לנושאים שונים ולכל שאלה תשובה מקיפה.

מומלץ לקרוא

בחירת מקצוע לימוד לתואר ראשון

איך בוחרים מקצוע לימוד לתואר ראשון

איך בוחרים מקצוע לימוד לתואר ראשוןהמדריך עזר? פרגנו 🙂 שנות התיכון מאחוריכם, המסלול הצבאי גם …

איך להתכונן למבחני מחוננים

איך להתכונן למבחן מחוננים

איך להתכונן למבחן מחונניםהמדריך עזר? פרגנו 🙂 התוצאות של מבחן מחוננים יכולות להשפיע במידה רבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *