איך בוחרים עורך דין פלילי

בחירת עורך דין צווארון לבן | עו"ד צווארון לבן
איך בוחרים עורך דין פלילי
המדריך עזר? פרגנו 🙂

אם אתם או בן משפחתכם מואשמים בעבירה פלילית, עליכם למצוא עורך דין שייצג אתכם בבית המשפט. עורכי הדין המועסקים על ידי  הסנגוריה הציבורית נמצאים תחת עומס רב, ופעמים רבות יעדיפו להגיע במהירות לעסקת טיעון על מנת להקל על המערכת, וליעל את ההליך המשפטי.

 

בנוסף, עובדי הסנגוריה הציבורית באים מתוך אותה מערכת שתובעת אתכם, כך שלא בטוח שהם הגורם שהייתם רוצים שייצג אתכם בבית המשפט. לפניכם המדריך לבחירת עורך דין צווארון לבן, שייצג אתכם נאמנה מול בית המשפט.

 

כיצד לבחור עורך דין פלילי בארבעה שלבים

 

ארבעה שלבים לבחירת עורך הדין הפלילי הטוב ביותר עבורכם.

 

שלב ראשון: בחינת ההתמחות והמומחיות

 

השוק מוצף עורכי דין, העוסקים בענפים שונים של התחום. אתם רוצים לאתר עורכי דין צווארון לבן, ומשרדי עריכת דין המתמחים בפלילים. מומחיותו של עורך הדין יכולה להיות הגורם שיכריע בין מאסר ואישום, ובין חופש וזיכוי. בשלב הראשון הרכיבו רשימה של שלושה עד חמישה משרדים ועורכי דין שמתמחים בפלילים.

 

שלב שני: התרשמות אישית וסיפורי הצלחה מלקוחות

 

בדקו את רשימת הביצועים של המועמדים שלכם, כמה הצלחות היו להם במהלך השנתיים האחרונות, כמה זיכויים, כמה הרשעות, וכיוצא בזה. פנו למשרדים ולעורכי הדין אשר הפגינו יכולת מרשימה לזכות את לקוחותיהם או לטעון לעונשים קלים עבורם. כאשר אתם נפגשים עם עורך הדין, שימו לב ליחסו אליכם, אם עורך הדין מפגין חוסר סבלנות, חוסר כבוד, וקוצר רוח, פנו לעורך דין אחר. אתם זקוקים למישהו שיעבוד עבורכם, שיאמין בחפותכם, ויעשה כל מאמץ לזכותכם. מי שמלכתחילה מפגין חוסר סבלנות וכבוד אליכם לא יוכל לייצג אתכם כראוי.

 

שלב שלישי: וודאו היטב מי מטפל בכם

 

לפני חתימה על חוזה, ודאו שמי שייצג אתכם יהיה עורך הדין הבכיר והמנוסה שבזכותו פניתם למשרד עורכי הדין. אין היגיון בתשלום שכר טרחה גבוה בזכות שמו הטוב וניסיונו של עורך דין ידוע אם בסופו של דבר ייצג אתכם מתמחה שזה עתה סיים את לימודי המשפטים.

 

שלב רביעי: בררו היטב כמה זה עולה לכם

 

לפני שאתם חותמים חוזה עם עורך דין צווארון לבן, בקשו הצעת מחיר הכוללת אל כל ההיטלים והוצאות נוספות אותן תידרשו לשלם, והשוו את הצעת המחיר עם לפחות הצעה אחת נוספת. בהנחה שהצעת המחיר שקיבלתם הגונה וטובה עבורכם, הרי שמצאתם את עורך הדין הפלילי שלכם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • הימנעו ממשרדי "כל בו" המתיימרים לעסוק בכל תחומי המשפט: אתם רוצים מומחים למשפט פלילי.
  • סנגור ציבורי עולה לכם פחות כסף, אך מחויבותו אינה בהכרח לאינטרסים שלכם, כיוון שהוא חלק מן המערכת.
  • משרדי עריכת דין רבים אינם כוללים עלויות מנהליות בעלות השירות, ודבר זה יכול ליצור מריבות וויכוחים בדיעבד. בירור וסיכום הנושא בטרם חתימת החוזה יסדיר את הנושא.

 

קישורים רלוונטיים:

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *