איך משיגים דרכון פורטוגלי

השגת דרכון אירופאי
איך משיגים דרכון פורטוגלי
המדריך עזר? פרגנו 🙂

ישראלים רבים מבקשים להבטיח את עתידם ועתיד ילדיהם, ולהוציא דרכון זר למטרות עבודה, לימודים, וכן  ליתר ביטחון, למקרה שהחיים בישראל יהפכו לבלתי אפשריים עבורם. מאז שפורטוגל פתחה את דלתה בפני יהודים מגורשי ספרד בשנת 2015, הפכה פורטוגל לאחד היעדים האטרקטיביים עבור מבקשי דרכוני זר, בשל הקלות היחסית של התהליך, חברותה של פורטוגל באיחוד האירופאי, וקסמה של פורטוגל עצמה. לפניכם מדריך איך להשיג דרכון פורטוגלי.

 

איך להוציא דרכון פורטוגלי בארבעה צעדים

 

הסבר פשוט ומובן של תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי בארבעה שלבים שכל אחד יכול לבצע בקלות.

 

שלב ראשון: בירור זכאות

 

כדי להיות זכאים לדרכון פורטוגלי, עליכם להוכיח שמוצאכם הוא מאחת ממשפחות מגורשי ספרד ופורטוגל. מגורשי ספרד ופורטוגל היגרו למדינות שונות ,ומי שמוצאו למשל מתוניס, מרוקו, טורקיה, סלוניקי, אמסטרדם ואפילו דרום אמריקה, יכול להיות זכאי לדרכון פורטוגלי. בכדי להיות זכאים להוצאת דרכון פורטוגלי עליכם להוכיח שמוצאכם מאחת ממשפחות המגורשים, וניתן למצוא רשימות של שמות משפחה נפוצים בין יוצאי פורטוגל, למעבר לקישור לדוגמה הקליקו כאן.

 

שלב שני: איסוף מסמכים

 

ראשית, עליכם להגיש לקהילה היהודית תעודת זהות ישראלית כולל הספח, תעודת לידה בעברית ובאנגלית, מסמך המאשר כי אתם מתגוררים בישראל (ארנונה, שכר דירה וכן הלאה…), הוכחות ליהדותך (ת. נישואים, כתובה, וכן הלאה…) ומסמכים המוכיחים קשר משפחתי למגורשים, כמו אילן יוחסין, תעודת עלייה, הוכחת מקורו של שם המשפחה, וכן הלאה. מטרתם של המסמכים היא לשכנע את הקהילה היהודית כי אתם אכן צאצאים של יוצאי ספרד ופורטוגל.

 

שלב שלישי: פנייה לקהילה היהודית

 

כעת , לאחר שכל המסמכים בידיכם, זה הזמן לפנות לראשי הקהילה היהודית בפורטוגל בפורט או בליסבון, לקבלת אישור על היותכם צאצאי מגורשים. לעתים ראשי הקהילה מבקשים עוד מסמכים, על מנת שיוכלו לקבוע באופן נחרץ כי אתם צאצאיהם של מגורשים, ולכן זכאים להוצאת דרכון פורטוגלי.

 

שלב רביעי: פנייה לממשלת פורטוגל

 

את תעודת הזכאות מטעם הקהילה היהודית, יחד עם אילן יוחסין חתום על ידי ראשי הקהילה, תעודת לידה דו לשונית, תעודת יושר מטעם שגרירות פורטוגל בישראל, וצילום דרכון יש להגיש לממשל הפורטוגלי כשהם מתורגמים לפורטוגזית, מאושרים על ידי נוטריון, וחתומים באפוסטיל. הממשל הפורטוגלי יכול לדרוש מסמכים נוספים במידת הצורך, ולאחר בחינת המסמכים ואישורם,יתחיל תהליך קבלת אזרחות פורטוגלית. לאחר שתקבלו אזרחות פורטוגלית תוכלו לבקש דרכון פורטוגלי.

 

טיפים ואזהרות

 

 

  • תהליך בקשת הדרכון כרוך בהרבה בירוקרטיות, ולכן, שקלו להיעזר בחברות המתמחות בהוצאת דרכון פורטוגלי, בכדי להיות על הצד הבטוח.
  • אם בחרתם לבצע את התהליך בכוחות עצמכם, הקפידו על הניסוחים, ודייקו במילוי הטפסים, טעויות ואי דיוקים עלולים לגרום לשלילת הבקשה.
  • תכננו מראש, והתאזרו בסבלנות, התהליך ארוך, ויכול לקחת מעל שנה.

 

 

קישורים רלוונטיים

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Uuo1KQsj2V0

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *