איך לבחור פתרונות הצללה מתאימים לבית שלי?

איך לבחור פתרונות הצללה מתאימים לבית שלי?
המדריך עזר? פרגנו 🙂

פתרונות הצללה בישראל הם בעלי חשיבות רבה בבתים רבים, בהתחשב בכך שקרני השמש החמות קופחות עלינו חודשים רבים בשנה. פתרונות הצללה כגון פרגולות, סוככי זרועות, מרקיזות וסוככי מסך עוזרים בשמירה על טמפרטורה נעימה, ביצירת צל ואף במתן תחושה של פרטיות והפרדה מהעולם החיצון. ניתן להשתמש בהם בחצר, בגן, במרפסת, בבתים פרטיים ובעסקים שונים. ישנם סוגים שונים של סוככים וחשוב לבחור את האחד הנכון לשימושים, למטרה ולתקציב שהוגדרו מראש, ולוודא שמדובר בסוכך איכותי לטווח ארוך.

שלב 1: הגדרת התקציב

אין ספק שיש להגדיר תקציב מראש ולהיצמד אליו ככל האפשר. לא מומלץ לגלוש מעבר למגבלות ולהצטער בדיעבד. מצד שני, גם לא מומלץ לרכוש מוצר שזול לא רק במחיר, אלא גם בטיב ובאיכות שלו. פתרונות הצללה אמורים לשמש אתכם לתקופת זמן ארוכה מאוד, לכן מומלץ להשקיע ברכישה וליהנות ממנה באופן מלא.

שלב 2: אפיון המטרה והשימוש

ישנם מספר שאלות שיש לספק להן מענה בשלב אפיון העבודה ופתרון ההצללה הנדרש במקום. יש להבין איפה בדיוק תמוקם ההצללה, מהם התנאים השוררים במקום, האם זהו בית פרטי או עסק שמארח לקוחות והאם מדובר במרפסת, גן, בריכה, כניסה למתחם, חצר או אזור חיצוני אחר. אפיון נכון ידייק את הבחירה ויבטיח רכישה טובה ומתאימה עבורכם.

שלב 3: בחירת פתרון ההצללה

לאחר שהגדרנו תקציב ומטרות מדויקות וערכנו אפיון, ניתן לגשת לבחור את סוג הסוכך, סוג הבד, צבעו ואת המערכת שמפעילה אותו. יש מגוון רחב של סוככים – חלקם קבועים וחלקם מתקפלים, חלקם באים עם אביזרים מסוימים, חלקם חשמליים וחלקם מכאניים וידניים ומתופעלים באמצעות מנואלה. חלקם מתאימים יותר למרפסת וחלקם מתאימים לחלון או למיקום אחר. חלקם מספקים הגנה טובה יותר בפני השמש וחלקם פחות. מעבר לכך, גם רמת העמידות שלהם משתנה כמו גם סגנון העיצוב והדקורציה.

שלב 4: רכישה והתקנה

לאחר בחירת הפתרון ניגשים לרכוש אותו מאנשי המקצוע שמשווקים אותו ויתקינו אותו עבורכם. חשוב לוודא שההתקנה תבוצע באופן המקצועי, המדויק והיציב ביותר. מומלץ לשאול כיצד לתחזק את הסוכך בהמשך, מהי הדרך הטובה ביותר לתפעל אותו בשוטף, מה מותר לעשות ומה אסור לעשות ובכך להימנע מטעויות שיכולות לפגום במוצר.

טיפים ואזהרות

  • לרוב האנשים אין את הידע הדרוש לביצוע החלטה מושכלת, לכן מומלץ וכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בטרם לוקחים החלטה.
  • לצורך ביצוע העבודה, כדאי לבחור באנשי מקצוע מנוסים, שביצעו פרויקטים שונים ומגוון עבודות בתחום, וכאלה שמציעים מגוון רחב של פתרונות הצללה.
  • כדאי לרכוש מוצר איכותי, יציב ועמיד בתנאים שונים של אקלים. רכישה נכונה של הצללה איכותית תספק לכם הגנה לטווח ארוך ותמנע את הצורך לרכוש מוצר חדש באופן מהיר יחסית.
  • יש לבדוק מהי האחריות שתקבלו על המוצר ולמי ניתן לפנות במידה ומתעוררת בעיה.

קישורים שימושיים  

YNET – סוככים למרפסת

ACE – פתרונות הצללה

סרטון לדוגמא:

 

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *