איך בוחרים סידור תפילה

סידור תפילה | איך בוחרים סידור תפילה
איך בוחרים סידור תפילה
המדריך עזר? פרגנו 🙂

סידור התפילה היהודי מאגד בתוכו את כל התפילות הנאמרות בכל ימות השנה, החל מקריאת שמע ישראל הנאמרת מדי יום, וכלה בתפילות המיוחדות לחגים ומועדים שונים. בקהילות דתיות נהוג להעניק לילד סידור תפילה מהודר, ולחגוג את האירוע בחיק המשפחה, סידור שהוענק לך בילדותך יכול ללוות אותך כל ימי חייך, ולכן גם הענקת סידור ראשון לילד מצדיק מחקר והשוואה, לבחירת סידור איכותי. לפניכם מדריך לבחירת סידור בארבעה שלבים.

 

כיצד תבחר סידור תפילה בארבעה שלבים

 

פירוט בהיר ופשוט של ארבעת השלבים בדרך לבחירת סידור התפילה היהודי שלך.

 

שלב 1: הגדרת מטרה

 

ככל שהמטרה יותר מוגדרת, כך החיפוש נהיה ממוקד ופשוט יותר. ככל שהחיפוש ממוקד יותר, כך גדלים הסיכויים למצוא את הסידור המתאים ביותר. לפיכך, ראשית עליך להגדיר היטב את מטרת הרכישה: האם מדובר בסידור ראשון לילד, בסידור לבר או בת מצווה, או אולי כמזכרת לאורחים מאירוע משפחתי מרגש. בהתאם למטרה תוכל להגדיר את רמת ההידור של הסידור, מידותיו, צבע ועיצוב העטיפה וכיוצא בזה.

 

שלב שני: הגדרת תקציב

 

שלב פשוט ותכליתי – מה התקציב העומד לרשותך. נתון זה יקבע בעיקר את מידת ההידור של הסידור הנבחר, את חומרי הגלם, ואת איכותו. חשוב להגדיר תקציב לאחר שהגדרת מטרה, כך שתהיה קורלציה בין הגדרת התקציב ובין כמות ואיכות הסידורים שאתה מעוניין לרכוש.

 

שלב שלישי: מוצא

 

לעדות שונות יש סידורי תפילה שונים. באופן כללי ניתן לחלק את הסידורים לסידורי תפילה בנוסח אשכנז, סידורי תפילה בנוסח ספרד וסידורי תפילה בנוסח עדות המזרח. למרות זאת,  בכל קבוצה קיימות תתי קבוצות, וקיימים סידורי תפילה ספציפיים יותר כמו למשל סידור תפילה בנוסח מרוקו. נהוג לבחור סידור המתאים למסורת משפחתו של אביכם.

 

שלב רביעי: רכישה

 

כעת, כאשר ידועים לכם נוסח הסידור המבוקש, והתקציב העומד לרשותכם, זה הזמן לגשת לחנות לספרי קודש ותשמישי קדושה, ולבחור את הסידור המתאים. הקפידו לרכוש את הסידור במקום המתמחה במכירת ספרי קודש בכדי להבטיח גיוון ואיכות. אל תהססו להתייעץ במוכר, ולשאול כל שאלה שעולה בדעתכם.

 

טיפים ואזהרות

 

  • זכרו שסידור איכותי ישרת את מחזיקו שנים רבות, לעתים חיסכון היום יחסוך לכם הוצאות נוספות ועוגמות בעתיד. רוצה לומר שעדיף לשלם היום קצת יותר, בשביל לרכוש סידור איכותי שילך איתכם לאורך חייכם.
  • הקפידו לרכוש סידור בנוסח המתאים, כך תמשיכו את דרך אבותיכם.
  • מי שמתקשה למצוא את ידיו ורגליו בסידור מסורתי רגיל, יכול לרכוש סידור "ואני תפילתי" המביא הסברים ופירושים לתפילות ולמנהגים. זהו סידור מרוכך שהוצאו ממנו קטעים שעלולים לעורר התנגדות חזקה, הכוללים אלימות, הדרת נשים וכדומה. סידור ואני תפילתי מביא הסברים ופירושים שמטרתם להנגיש את התפילה גם למי שאינו בקיא בהלכות בית הכנסת.

 

קישורים רלוונטיים

שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מדריכים באותו נושא

מדריכים באותו סגנון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *